Spider-Verse plné pavúkov a zopár nedorozumení

Trailer na animovanú komiksovku z dieľne Sony tak trochu zapadol vo fanúšikovskom hype okolo filmu Venom. Ale bolo to práve vďaka Venomovi a jeho druhej potitulkovej scéne, že sa o Spider-Verse začalo opäť intenzívnejšie hovoriť. A žiaľ, vďaka ľuďom, ktorí nepoznajú predlohu, opäť vzbĺkli bulvárne vášne, ktoré v tomto prípade naozaj nie sú na mieste. Zažil som to v kine, ale, samozrejme, najviac citeľné to bolo v rôznych internetových diskusiách. Ako si mohli dovoliť urobiť zo Spider-Mana černocha? Jednoducho, držali sa predlohy. To je niečo, čo sa napríklad pri Zaklínačovi a jeho seriálovej adaptácii tak skostnatelo vyžaduje. V Marvel komiksoch je množstvo variantov pavúčieho hrdinu. Už v základnom vesmíre by sme ich zrátali viac než dosť. Ale univerzum nie je jedno a práve o tom je Spider-Verse, ako nám na hranolkách vysvetlil aj Peter Parker. Miles Morales je etablovaná postava z ultimátneho univerza, kde je Peter Parker už po smrti. Čiže žiadna multi-kulti propaganda. Naozaj sa ide podľa predlohy.

Okrem týchto dvoch postáv sme v traileri mohli vidieť napríklad Gwen Stacy, inak známu ako Spider-Gwen – Ghost Spider. Tá je napríklad z reality, kde pavúk uhryzol Gwen a nie Petera. Spider-Verse ale ponúka aj noirovú verziu pavúčieho muža alebo tak trochu anime verziu, kde dievča disponuje pavúčim robotom. Dosť sa rieši Peter Porker, alias Spider-Ham, ktorého mnohí považujú za to prasa zo Simpsonovcov. Omyl, je to tiež jedna z verzií legendárneho hrdinu. Ako máte možnosť vidieť, Spider-Verse má obrovské kreatívne možnosti. Všimli ste si napríklad odkazy na Raimiho Spider-Mana?

Stretol som sa s negatívnym vnímaním animácie, ale podľa mňa si na ňu treba len zvyknúť. Osobne ju považujem za dobrú najmä preto, že perfektne vystihuje komiks ako médium. Vstup do Spider-Verse je teda veľmi očakávané a naozaj sa na túto komiksovú adaptáciu teším. Tešte sa aj vy a neriešte nepodstatné hlúposti.

Do kín sa všetci pavúci dostanú 14. 12. 2018.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.
 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
14 × 5 =