Spoločne otvoríme Darkhold!

Už v septembri odštartuje v rámci Marvel Comics nová Darkhold sága, ktorá sa začne komiksom The Darkhold Alpha#1.

Stovky rokov sa vedci a hrdinovia pokúšajú nájsť Darkhold známy aj ako the Book of the Damned, ktorú napísal jeden zo starých bohov Chthon. Nastal čas, aby Darkhold uzrel svetlo sveta a to za pomoci nikoho iného ako Doctora Dooma, jedného z najväčších mágov v Multiverze. Dr. Doom ho našiel, avšak nečakal, že aj Chthon nájde jeho. Scarlet Witch v snahe zachrániť, čo sa dá, vytvorí naozaj nevšednú skupinu hrdinov – Iron Man, Wasp (Janet Van Dyne), Black Bolt, Blade a Spider-Man.

Aby však hrdinovia vstúpili do Chthonovej dimenzie a bojovali s ním, musia čítať z legendárneho Darkholdu, čo ich privedie na kraj úplného šialenstva. Spoločne sa budú musieť postaviť svojej vnútornej temnote, aby prekonali najsilnejšie mystické hrozby, s ktorými sa Marvel Univerzum kedy stretlo.

Séria sa začína zošitom DARKHOLD ALPHA #1, ktorý bude písať Steve Orlando (Midnighter) a o vizuál sa postará Ciana Tormeya.

V rozhovore pre Marvel.com Orlando o projekte povedal: „Konečne sme pripravení spoločne otvoriť Darkhold! Scarlet Witch a Doctor Doom sú dve najhrozivejšie ikony Marvelu! Som nadšený, že sa každý z vás môže vydať na túto cestu, ktorá posúva Wandu až k jej limitom, keď päť najväčších hrdinov Marvelu musí prekonať nočné mory vpísané na stránkach Darkholdu, aby stáli s Wandou proti jednému z jej najstarších nepriateľov. “

Tento one-shot odštartuje úplne nový príbeh sústredený okolo Scarlet Witch, Doctora Dooma a Darkholdu. Po vydaní príbehu Alpha bude príbeh vyrozprávaný prostredníctvom série one-shotov. Každý z nich sa zameria na iného hrdinu, ktorý bol prijatý do boja proti Darkholdu. Dve z týchto dobrodružstiev, ktoré vyjdú v októbri, sú Darkhold: Iron Man #1 a Darkhold: Blade #1!

Darkhold: Iron Man bude písať Ryan North, ktorý stojí napríklad za sériou The Unbeatable Squirrel Girl, a kresliť bude Guillermo Sanna. Iron Man, povolaný tvárou v tvár hroznému bohovi Chthonovi, číta zo starodávneho temného textu známeho ako Darkhold… a to mení smer celého jeho života. Zbroj, ktorá ho nespočetne krát zachránila, sa stane väzením – takým, ktorého jediným únikom je osud horší ako smrť.

Darkhold: Iron Man #1

Daniel Kibblesmith, spisovateľ nominovaný na Emmy, známy svojou odvážnou prácou na sérii Loki, sa spojil s výtvarníkom Federicom Sabbatinim, aby priviedol Marvelovského lovca upírov do akcie v zošite Darkhold: Blade! Po prečítaní z temného Darkholdu sa Blade pokúša vstúpiť do Chthonovej dimenzie a zastaviť starovekého boha v zničení Multiverza. Avšak čítanie z tejto temnej knihy zmenilo celý jeho život a históriu… a pre Bladea sú dôsledky ďalekosiahle. Upíri vládnu svetu a on vládne všetkým upírom.

Darkhold: Blade

 

Vsetky komiksy z tejto série si môžete predobjednať na stránke comic.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
39 ⁄ 13 =