SpongeBob: Praštěné podmořské příběhy

Ohhhhhh! Who lives in a pineapple under the sea?
SpongeBob SquarePants!
Absorbent and yellow and porous is he!
SpongeBob SquarePants!
If nautical nonsense be something you wish…
SpongeBob SquarePants!
Then drop on the deck and flop like a fish!
SpongeBob Squarepants!
Ready?

Netajím sa, nezapieram a ani nenegujem tvrdenia, že som veľký fanúšik seriálového spracovania azda tej najznámejšej morskej huby na svete. Mám za sebou niekoľkomesačné obdobie ranného výplachu mozgu týmto seriálom pri raňajkách pred odchodom do práce. Surrealistické nezmysly a naivný, vždy pozitívny hlavný hrdina – SpongeBob – mi jednoducho prirástol k srdcu! Z obrazoviek televízie na nás SpongeBob vyskakuje od roku 1999 a v českej mutácii od roku 2009, no a teraz vďaka vydavateľstvu Crew naňho môžeme naraziť už aj v komikse!

Čo som od komiksu očakával? Samozrejme, všetko to, čo tak milujem na seriálovej predlohe! Keďže (vďaka bohu) komiks scenáristicky zaopatril samotný Stephen McDannell Hillenburg, morský biológ a animátor, ktorý SpongeBoba pôvodne vymyslel a dodnes nad ním drží ochrannú ruku, tak by mali ísť všetky pochybnosti bokom a výlet do Zátišia bikín by mala byť celkom príjemná jazda. A veruže bola! Večne mrzutý, nepochopený intelektuál Sépiják, slabomyseľný Patrik či materiálne založený pán Krabs spolu so SpongeBobom priniesli v rámci komiksu viaceré krátke a ucelené príbehy. Príbeh o vynútenej dovolenke z práce, absolvovaní autoškoly, návšteve starej mamy, Patrikovej pomätenej mysli a jeho exhibicionizme, krádeži Křupavého Kraba, rozpoltenom dni, Sandinej narodeninovej oslave, zatúlaných peniazoch, záchrane Kamarádskeho Kyblíku, návšteve kritika či boľavom zube. Chýbal azda len nejaký samostatný príbeh s Garym.

Príbehy sú humorné, bláznivé a držia takmer porovnateľnú úroveň s epizódami seriálu. Napriek tomu som sa nevedel zbaviť pocitu, že som ich už niekde videl. Dôvodom bolo, že príbehy o vynútenej dovolenke, absolvovaní autoškoly, zatúlanej minci pána Krabsa a boľavom zube boli už samostatne spracované do seriálových epizód. To ma mierne zamrzelo. Áno, príbehy nakoniec skončili inak ako v seriáli, no napriek tomu pocit, že čítam to isté len s malou obmenou, bol prisilný.

Aj napriek tomuto malému neduhu som si komiks užil. Na záver som však dospel k názoru, že žiaľ už nepatrím do vekovej skupiny, pre ktorú je tento komiks určený. Napriek tomu, že seriálu podľahli deti aj dospelí, pri komikse to zrejme tak nebude. Tu už bude cieľová skupina o poznanie mladšia.

Za recenzný výtlačok ďakujeme vydavateľstvu Crew.

Podrobné informácie o komikse:

  • Vydavateľstvo: Crew
  • Počet strán: 112
  • Väzba: brožovaná
  • Rozmer: 229 x 152 mm
  • Jazyk: český
  • ISBN: 978-80-7449-506-9
  • Rok vydania: 2017

(zdroj obrázkov: crew.cz)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
4 × 18 =