Správne divný Doom Patrol

Seriál z dielne DC Doom Patrol je spin-offom k Titans. Nie, nie, zle. Ešte raz. Doom Patrol je poriadne divný a nevypočítateľný seriál o tlupe tých najpodivnejších ľudí, ktorí vytvorili rodinu. Lebo plecháč, rádioaktívny, roztekavá, polorobot a šibnutá Jane, to je naozaj neobvyklé spoločenstvo, ktoré vedie vozíčkar. A čo keď budú takto spoločne postavení pred villaina? Podobnosť s X-Menmi, ktorí komiksovo vyšli o tri mesiace neskôr ako Grandova Morrisonova DP,  čisto… sporná. Ale to je na inú debatu.

Doom Patrol odjakživa prinášal tie najpodivnejšie, no zároveň najzaujímavejšie motívy, aké sa kedy v komikse vyskytli. Presahy do kultúry, umenia či filozofie prýštia z komiksových strán a dúfajme, že nám to okrem zbesilej zábavy prinesie aj seriál. Mnohých prekvapil Cyborg, ktorý patrí skôr k tímu Titans, ale uvidíme, čo táto akvizícia prinesie.

Ak sa chcete o Doom Patrole dozvedieť viac, kolega Honzo z Crew spravil výborné sumarizačné video!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
3 × 23 =