Srdcová záležitosť pod taktovkou skúsených organizátorov

Dvojdňový con v srdci Slovenska sme absolvovali a hneď na začiatok musím povedať, že sme si ho aj poriadne užili. Po nabitom programe a dvoch epických afterkách sme vyšťavení z energie, no nabití dobrou náladou a zážitkami. BBcon 2018 bola výborná akcia, poďme sa pozrieť na to, čo k tomu prispelo.

Redakcia Multiverza dorazila v piatok večer. Informácie, ktoré sme ohľadom eventu dostali ešte pred jeho začiatkom, nám poskytovali všetko potrebné, preto sme miesto konania našli bez problémov. A musíme povedať, že priestory Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela sú na cony ako stvorené (a parkoviská pri nich). Priestranné chodby, skvelé prednáškové miestnosti (kvitujeme najmä obrovskú aulu, v ktorej bola hlavná prednášková línia). Pred budovou nás privítal stánok k občerstvením, o ktorý sa postarala reštaurácia Soprano, jedlo bolo vynikajúce, k dispozícii boli vonku stoly a na tráve aj tulivaky, v ktorých sme si mohli oddýchnuť. Vo vnútri sa dalo nájsť množstvo automatov s jedlom a pitím, ale aj bufet, v ktorom sa o nás a našu kávu každodennú starali dve milé pani. Nik teda nebol o hlade ani o smäde. Po podujatí zo stánku s občerstvením rozdávali jedlo, na párty nás čakal sud s pivom grátis, bolo o nás naozaj postarané. 🙂

(zdroj: BBcon 2018)

Organizátori sa hecli a pripravili dve kvalitné programové línie. Čo nás, aj ako prednášajúcich, potešilo, bolo, že si dali tú námahu a fotku takmer z každej prednášky a info o nej postovali v reálnom čase do eventu. Sami sme absolvovali viaceré programové bloky, či už krst knihy Petra Jelínka Alternauti, prednášku o Netflixovej seriálovej produkcii od Elendilky (ďakujeme za skvelé tipy), o Pánovi prsteňov a rozdieloch medzi knihami a filmami od Fealiatha, krst novej knihy Bohatiera od Juraja Červenáka, alebo prednášku Dávida Marcina o tvorbe komiksu. Najväčší zážitok sme však mali z prednášky Ondreja Herca o cyberpunku a smerovaní ľudstva, teda najmä tí, ktorí prvý raz zavítali na Ondrejovu prednášku. Veľmi radi by sme, samozrejme, navštívili všetky prednášky, ale ten časovrat sme nezohnali, takže…

(zdroj: BBcon 2018)

Veľmi nás potešili aj sprievodné aktivity a stánky. Nakúpiť sme mohli komiksy či merch v stánku Nekonečno.sk, Komixy.sk (ktorí mali naozaj skvelý výber zošitoviek) alebo u jjkomiks.sk. Knihomoli si na svoje mohli prísť v stánku Artforum či Artis Omnis. Napriek tomu, že to bol kvázi prvý ročník (obnoveného dávneho) conu, organizátorom sa podarilo zohnať naozaj kvalitných partnerov a sponzorov, čo sa odrazilo aj na tombolových cenách. Tých bolo neúrekom a pri ich rozdávaní sme sa poriadne nasmiali (keď všetky zľavové poukazy od mesta Banská Bystrica a poukazy na večeru v BB vyhrávali zásadne Košičania 🙂 ). Zahrať sme si v priestoroch mohli hry na retro konzolách (Retro Consoles Collection), ale aj tých nových, spoločenské hry od iHRYska, ktorí sú už conovou stálicou, pozrieť sme sa mohli na výrobu figúrok Warhammer, obdivovať vystavené diela viacerých umelcov.

(zdroj: BBcon 2018)

Čo nás najviac fascinovalo? Keď organizujete con, v zásade sa pár vecí pokašle, a s tým treba počítať. Úžasné však bolo, že organizátori otočili každú takúto vec do svojej výhody a vyťažili z nej maximum. Ako jeden príklad za všetky uvediem afterparty, ktorá bola zrazu na ich pleciach – rozumej, nikto zodpovedný z prenajatých priestorov podniku prítomný nebol. Organizátori zohnali občerstvenie, skvelá dvojica, ktorá nás celý deň vítala pri predaji vstupov, nám večer čapovala, za čo im patrí naša poklona, hudba bola super, všetko šlapalo. A nakoniec to bola legendárna párty, o ktorej už teraz kolujú legendy. Veľkým plusom boli na mieste aj pingpongové stoly, kalčeto či biliard, ktoré boli nepretržite využívané.

(zdroj: BBcon 2018)

Ak by sme to mali zhrnúť, BBcon 2018 bol najmä o úžasnej atmosfére, príjemných stretnutiach a dlhých debatách, o zábave, pohode, oddychu, spoluprácach, výborných prednáškach… a mohla by som pokračovať. Jedným slovom, u nás Bystrický tím zo sci-fi klubu KPVPVF Banská Bystrica zabodoval na plnej čiare a my dúfame a aj spravíme všetko preto, aby sa uskutočnil aj ďalší ročník a aby prišli ďalší a ďalší návštevníci, pretože takéto cony na Slovensku chceme. Veľmi týmto organizátorom ďakujeme za úžasný víkend a skvelý prístup.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

One thought on “Srdcová záležitosť pod taktovkou skúsených organizátorov

  • 16. júla 2018 at 17:32
    Permalink

    Milé Multiverzum, ďakujem za uznanie. Predovšetkým organizátorom, že mi umožnili vystúpiť s ohľadom na môj zdravotný stav, opatrovateľke Katke, ktorá sa o mňa starala, Kamile, ktorá ma priviezla da BB a odviezla do Ba. Najmä však obecenstvu, pozornému a vnímavému, aké som už dávno nemal. Priatelia, ak sa bude dať, rád by som sa s vami stretol aj na budúci rok. A dáme si čas aj na diskusiu, ktorá sa tohto roku odohrala v kuloároch. Srdečne váš Ondrej Herec.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
1 + 26 =