Star Wars: Nová mapa galaxie!

Dostali sme novú, oficiálnu mapu galaxie z univerza Star Wars. Mapa bola zdieľaná prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Autorom mapy je Pablo Hidalgo a oficiálna Star Wars skupina starajúca sa o to, aby príbeh do seba zapadal.

Na mape môžeme vidieť staré známe planéty ako Naboo alebo Tatooine, ale aj úplne novinky. Mierne nám načrtla aj to, kde sa bude príbeh budúcej snímky, poviedok a komiksov odohrávať.

Možno sa pýtate, ako je možne, že je nejaká nová mapa galaxie? Veci sa majú tak, že po tom, ako George Lucas predal LucasArt, Disney zrušilo takmer všetky vedľajšie dejové línie! V oficiálnom kánone ponechal iba niektoré príbehy. Predstavte si, že príbehov z univerza Star Wars bolo toľko, že popisovali udalosti 5 000 rokov pred pôvodnou trilógiou a tak isto aj „XY“ rokov po pôvodnej trilógii!

Tak si predstavte fanúšika/zberateľa, ktorý 40 rokov sleduje všetky dejové línie, číta všetky komiksy, knihy, hrá všetky hry, a zrazu príde nejaký myšiak a zahlási: „kamoško, nič z toho sa nestalo“. Tak akože, to fakt nas…nahnevá.

Ale aby som písal k veci. Tým, že Disney mnohé veci vypustilo/zrušilo, je tak dôvod prečo môže prísť s novou mapou galaxie! Chápete? Mapu vám, samozrejme, prikladám a pre tých, ktorí by nasledujúcich 40 rokov chceli sledovať všetky udalosti okolo Star Wars, prikladám pod mapu oficiálny zoznam toho čo, momentálne do kanónu Star Wars patrí!

star-wars-new-galaxy-map
Nová mapa galaxie Star Wars (zdroj: Disney/LucasArt)

canon-timeline-star-wars
Aktuálny Star Wars kánon (zdroj: www.starwarsnewsnet.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 + 9 =