Strážci galaxie/All-New X-men: Soud s Jean Greyovou

Vďaka nakladateľstvu Crew máme už po tretíkrát tú česť navštíviť vesmírnu časť Marvel univerza, a to v sprievode našich obľúbených Strážcov Galaxie. Tentoraz však bez logicky nasledujúcej trojky, no miesto toho s názvom ďalšieho tímu. Na pomoc im totiž prídu X-Meni! Lenže nie je X-Men ako X-Men. Napriek tomu, že sa na prvý pohlaď môžu zdať až podozrivo povedomí, ide o tím z iného miesta, lepšie povedané z iného času!

V roku 2012 si kreatívna dvojica v zložení Brian Bendis a Stuart Immonen povedali, že by nebolo úplne od veci priniesť do našej reality mladú a pôvodnú päticu X-Menov. Však čo tam po tom, že orientovať sa v mutantských sériách je aj tak problém, určite to bude zábava, keď tam budú pobehovať do plusu aj ich mladšie verzie. Na druhej strane vidieť mladého Angela, Beasta, Cyclopa, Icemana a dokonca aj Jean Greyovú (staršia verzia je v tomto čase už dávno mŕtva) v modernom spracovaní je skutočný zážitok. Radosťou prekypovali hlavne pamätníci! A ako sa mladé verzie X-Menov dostali do našej časovej línie? To si nechám pre seba, keby sa to Crew rozhodla spätne vydať, tak nech vás neukrátim o zážitok.

Ešte predtým ako sme vhodení do ďalšej bezhlavej vesmírnej jazdy, čaká nás stránka, ktorá nám vysvetlí, čo sa doposiaľ stalo, a to tak v sérii Strážcov Galaxie, ako aj v sérii All-New X-Men. Čo sa týka príbehu obsiahnutého v TBP-čku s názvom Soud s Jean Greyovou, nejde len o nejaký výcuc z dvoch ongoingových sérií, naopak, ide o jeden zo šiestich eventov (event je to, o čom vám Lenny a ani Medojed nič nepovedia) z roku 2014. Ide teda o významnú udalosť, do ktorej prispeli svojimi zošitmi X-Meni aj Strážci Galaxie. Oba, samozrejme, s rovnakým počtom zošitov, čiže nebude núdza ani o mutantov a ani o galaktický ansámbel. Aby toho však nebolo málo, dočkáme sa aj postáv ako X-23, Kitty Pryde, Corsair (otec Cyclopa), Tony Stark, Gladiator s J’sonom aj s celým galaktickým koncilom (skupinka hodnostárov rozhodujúca o osude galaxie).

Ako už názov hovorí, prichádza súd. Vesmírom sa totiž šíria zvesti o tom, že bývala hostiteľka entity známej ako Phoenix je na planéte Zem! Tejto skutočnosti sa chytí jeden z hodnostárov galaktického koncilu a žiada spravodlivý súd za genocídu na jeho rase, ktorú spôsobila práve Dark Phoenix. Asi vám už dochádza, o čo ide. Blíži sa súd s mladou verziou Jean Greyovej, ktorá však s týmito udalosťami nemá absolútne nič spoločné! Paráda, moje obľúbené galaktické politikárčenie je späť. A nielen to, čitateľ je vystavený vážnym morálnym otázkam. Obe strany majú svojím spôsobom pravdu. Preto nás čaká záchranná akcia vo veľkom štýle, spolupráca dvoch nespojiteľných tímov, ako aj pohľad do mladej a zmätenej mysle Jean Greyovej!

Za recenzný výtlačok ďakujeme vydavateľstvu Crew.

Podrobné informácie o komikse:

  • Vydavateľstvo: Crew
  • Počet strán: 144
  • Väzba: brožovaná
  • Rozmer: 258 x 167 mm
  • Jazyk: český
  • ISBN: 978-80-7449-534-2
  • Rok vydania: 2018

(zdroj obrázkov: crew.cz)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 − 13 =