Štyri nové seriály zo sveta Game of Thrones!

Seriál Game of Thrones už je na scéne nejakú dobu a za ten čas sa stal bezpochyby fenoménom. V rámci produkcie HBO, ktorá je sama o sebe nesmierne kvalitná, ide taktiež o unikátny projekt. Každá séria sa pravidelne nachádza veľmi vysoko v rebríčkoch najsledovanejších, prípadne najviac pirátených seriálov všetkých čias. A keďže HBO sa nechce svojej zlatej bane len tak vzdať, má v pláne veľké veci.

 

 

Celkovo by malo ísť o štyri nové projekty, pravdepodobne seriály, ktoré sa budú odohrávať vo svete Game of Thrones. Nie je síce jasné, či pôjde o prequely, v ktorých budeme sledovať históriu Westerosu, alebo spin-offy niektorých zaujímavých postáv. Osobne pokladám za málo pravdepodobné niečo, čo by priamo nadväzovalo na aktuálny seriál. Ale možné je všetko. Nositeľmi nápadov pre tieto projekty by mali byť vcelku známe mená: Max Borenstein (Kong: Skull Island), Jane Goldman (Kingsman: The Secret Service, X-Men: First Class), Brian Helgeland (L. A. Confidential) a Carly Wray (Mad Man). Oficiálne je George R. R. Martin priamo účastný iba na dvoch projektoch, avšak je vysoko pravdepodobné, že bude mať dohľad nad všetkým, čo sa s jeho univerzom deje.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JxWfvtnHtS0

 

O projekte, ktorý bude pre HBO historicky prvým, ktorý kedy nadväzoval na nejaký ich seriálový hit, televízna stanica zatiaľ neprezradila žiadne detaily. Mali by sme vraj ale spoznať rôzne časové periódy bohatého sveta, ktorý Martin vytvoril. Aktuálna dvojica, ktorá má na starosti kreatívu ohľadom Game of Thrones, David Benioff a Dan Weiss, sa už dávnejšie vyslovila, že nebude participovať na žiadnych ďalších projektoch, ktoré by mali nasledovať. Pripomeňme, že aktuálne pracujú na dokončení siedmej série a podľa ich slov sú v polovici písania a pripravovania záverečnej, ôsmej série. Siedma séria má ohlásenú premiéru na 16. júla.

(zdroj: ew, HBO)

Zaujímavosť: V seriáli si zahral aj donedávna najvyšší muž Británie – Neil Fingleton. Zo svojou výškou 233 cm bol ideálny pre postavu obra na čele armády Divokých. Zomrel 25.2.2017 vo veku 36 rokov.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
27 + 5 =