Sunstone #2 – Stjepan Šejić

Pol roka po vydaní prvého dielu nám Crew naservírovala pokračovanie eroticky ladenej romantickej komédie Sunstone od pôvodom chorvátskeho autora Stjepana Šejića. Opäť obsahuje dve originálne knihy v jednej (konkrétne tretí a štvrtý diel) a… vlastne sa v ňom nič nemení. Skutočne, je to pokračovanie so všetkým, čo k tomu patrí. Viac postáv, viac sexu, viac variácií na štandardnú formulku používanú vo väčšine romantických komédii – len ten príbeh sa akosi neposúva.

Na moju recenziu predošlého dielu budem v nasledujúcich riadkoch zrejme odkazovať hneď niekoľkokrát, pretože mnoho z toho, čo som tam písal, platí aj naďalej. Kresba, preklad, redakcia, to všetko je na úplne rovnakej úrovni. Niet sa čo čudovať, Crew odvádza prvotriednu prácu dlhodobo a pre Šejića platí vlastne to isté. Minimálne čo sa týka kresby. Jediná zásadná technická odlišnosť od prvej knihy sú bonusy. Tých nielenže ubudlo, úplne absentujú.

Autor nám naďalej predvádza akúsi BDSM variáciu na Priateľov v podstatne modernejšom háve. V prvej recenzii som hovoril, že aby si človek knihu užil, potrebuje si obľúbiť postavy. Pri dvojke už automaticky predpokladám, že sa tak stalo a mám pre vás dobrú správu. Budete si knihu užívať podobne, ako tú prvú. Vedľajšie postavy sú rozvedené k spokojnosti, navyše pribudla ďalšia, ktorá mne okamžite prirástla k srdcu. 

Hlavná dejová linka sa stále zaoberá vzťahom dvoch hlavných hrdiniek a práve tu narazíme na kameň úrazu. Za celú knihu sa tam totižto takmer nič nestane. Prídu asi dva zvraty, ktoré ale dokážete bez problémov predvídať, a viac-menej od začiatku je vám jasné, kam sa autor s týmto príbehom asi uberá. A v podstate už teraz viete odhadnúť dej ďalších dielov.

To samo osebe nemusí byť nutne negatívom, hlavne v takomto type príbehu, ale už som videl aj omnoho lepšie spracované romantické zápletky. Áno, aj prvý diel bol pomalý, ale tu to autor dotiahol ešte ďalej. Nebál by som sa povedať, že čiastočne až k nude. Nikdy sa to do nej úplne neprepadne (keď už nič iné, je tam na to príliš veľa výborne nakresleného sexu), ale je nutné zdvihnúť varovný prst.

Ako vyplýva z predošlých riadkov, kniha je vlastne jednoduchá. Po príbehovej stránke ponúkne len úplný základ žánru romantickej komédie. Napriek tomu ma čítanie bavilo. Postavy sú totiž zábavné a ľudské. Síce príliš ukecané, ale po vtip či popkultúrnu narážku sa nejde ďaleko, takže pozornosť sa dá udržať bez problémov. Chémia medzi nimi funguje výborne a pri čítaní si určite v niektorých situáciách spomeniete na svojich vlastných priateľov. No a, samozrejme, tu stále máme to BDSM. Autor mu venuje celkom veľkú pozornosť a snaží sa predstaviť dobré, ale aj tienisté stránky tohto druhu zábavy. Nie je to žiadna učebnica, ale aj vďaka Sunstone si pri najbližšej príležitosti snáď nezabudnete dohodnúť safeword.

Za recenzný výtlačok ďakujeme vydavateľstvu Crew.

  • Vydavateľstvo: Crew
  • Scenár a kresba: Stjepan Šejić
  • Počet strán: 328
  • Väzba: brožovaná
  • Rozmer: 168 x 258 mm
  • Jazyk: český
  • Rok vydania: 2019
  • ISBN: 978-80-7449-739-1
Komiks si môžete kúpiť tu!

Tayshren

Kallor shrugged. ' I have walked this land when the T'lan Imass were but children. I have commanded armies a hundred thousand strong. I have spread the fire of my wrath across entire continents, and sat alone upon tall thrones. Do you grasp the meaning of this?' 'Yes,' said Caladan Brood. 'You never learn.'

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
13 − 2 =