Vzkriesenie Supergirl, koniec Batwoman a Hala Jordana

Posledné správy, ktoré sme o DC comics dostali, boli primárne prepojené s nedávno zverejneným edičným plánom na august. A ten znamenal pre niektoré série koniec, pre niektoré nový začiatok.

Supergirl sa vráti, avšak nedostane novú sériu. Sólovka Kary Danvers bola stopnutá číslom #20 v apríli tohto roka. Podľa slov scenáristu Marca Andreyka to vyzerá tak, že séria by mala byť vzkriesená, a čísla #21 sa dočkáme niekedy v auguste. V prvom story-arcu by sme mali sledovať detektívku odohrávajúcu sa vo vesmíre. Supergirl sa bude snažiť nájsť odpoveď na otázky týkajúce sa novej hrozby menom Rogol Zaar. Tohto najnovšieho zlosyna priniesli Brian Michael Bendis a Jim Lee v komikse Action Comics #1000. Celkovo by sa séria mala prelínať aj s Bendisovým Supermanom. Scenár napíše už spomínaný Marc Andreyko, kresliť bude Kevin Maguire.

 

 

Ďalšia DC superhrdinka sa však dočká konca svojej série. V edičnom pláne na august bola potvrdená informácia, že číslom #18 bude ukončená séria Batwoman. Táto séria debutovala vo februári 2017 a od začiatku ju písala scenáristka Marguerite Bennett. Finálne číslo bude kresliť Fernando Blanco. Malou útechou fanúšikom tejto hrdinky môže byť fakt, že Batwoman sa čoskoro stane súčasťou seriálového Arrowverse.

 

 

Rovnaký osud ako Batwoman čaká aj Hala Jordana a jeho Green Lantern Corps. V augustovom edičnom pláne síce figuruje číslo #50, ale je popisované ako finálne. Neznamená to koniec Green Lanternov v rámci DC Comics. Komiks sa síce neumiestňoval na popredných miestach predajnosti, ale bol schopný predať viac ako 20-tisíc kusov mesačne, čo je viac ako niektoré iné DC tituly, ktoré fungujú ďalej. Scenárista Robert Venditti tak pravdepodobne dokončí svoj príbeh, ktorý budoval mesiace, a DC následne reštartuje Green Lanternov v novej sérii. Odhaduje sa, že by sa tak mohlo stať koncom roku 2018 alebo začiatkom 2019.

 

 

Čitatelia si na prvé číslo minisérie Man of Steel budú musieť počkať do zajtra. Scott Snyder však už tento komiks čítal a poskytol fanúšikom krátke review, ktoré vyzerá celkom pozitívne. Očakávania sú naozaj vysoké. Bendis by mal predstaviť Supermana dneška a podľa jeho slov by to nemalo byť iba o mužovi z ocele. Neoficiálne naznačil, že by malo ísť o klasický team-up, keďže sa v komikse objavia aj iní superhrdinovia. Takže ak ešte nemáte toto číslo objednané, neváhajte!

 

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
25 × 1 =