Superman a začiatok novej éry

Na New York Comic Cone nezaháľalo ani vydavateľstvo DC Comics a jednej zo svojich najväčších hviezd venovalo samostatný panel. Pozrime na to najdôležitejšie, čo o synovi Kryptonu a jeho rodine zaznelo.

Nový formát Action Comics

Po prvý raz bolo odhalené, že Action Comics #1051 bude mať úplne nový formát. Nebude to už iba jeden príbeh, ale rovno tri. A vo všetkých budú hlavnú úlohu zohrávať členovia Supermanovej rodiny. Action Comics sa tak vracia ku svojim koreňom, keďže v začiatkoch tejto série bolo súčasťou jedného zošita hneď niekoľko príbehov.

Jeden z nich bude vychádzať z udalostí v zošite Action Comics #1050, v ktorom sa zásadne zmení vzťah Supermana so zvyškom sveta. Následne budeme sledovať osudy mladého Jona Kenta, ktorý sa na farme s rodičmi bude zoznamovať so svojimi schopnosťami a taktiež s nástrahami dospievania. A čakať ho bude aj Doombreaker. Posledný príbeh bude znamenať návrat Power Girl a bude vychádzať z udalostí Lazarus Planet.

Zošit Action Comics #1051 bude vonku 24. januára 2023. Scenáre napíšu Phillip Kennedy Johnson, Dan Jurgens a Leah Williams.

Action Comic #1051
Nová séria Superman

Na február 2023 bola ohlásená nová séria Superman, ktorú napíše Joshua Williamson a nakreslí Jamal Cambell. Superman sa v nej vráti do Metropolisu, kde je jeho úhlavný nepriateľ Lex Luthor konečne za mrežami. Budúcnosť vyzerá ideálne, avšak do života Muža z ocele sa vracajú starí nepriatelia a prichádza aj množstvo nových.

Action Comic #1051
Reštart Jona Kenta

Poslednou dôležitou novinkou bolo zrušenie série Superman: Son of Kal-El, pre ktorú bude zošiť #18 posledným. Fanúšikovia Jona Kenta sa však nemusia báť, keďže zároveň bol ohlásený aj komiks Adventures of Superman: Jon Kent. Šesťdielna miniséria dorazí v marci 2023. Sériu napíše Tom Taylor a nakreslí Clayton Henry.

Action Comic #1051

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
24 − 23 =