Svet plný chaosu a strachu: Blade Runner 2049

Strach z neznámeho, bioinžinierstvo, otroctvo budúcnosti. Ridley Scott pred 35 rokmi načrtol kultovým sci-fi Blade Runner chaotickú budúcnosť, v ktorej ľudia využívajú na prácu geneticky upravených replikantov. Tieto čoraz aktuálnejšie témy bude riešiť aj jeho dlhoočakávané pokračovanie s názvom Blade Runner 2049. Vyšiel v poradí už štvrtý trailer filmu, ktorý popri vizuálne podmanivých záberoch na dystopické Los Angeles konečne odhaľuje aj príbeh filmu (mali by sme sa tiež dozvedieť, či je postava Harrisona Forda človekom alebo replikantom, tešíte sa?).

Blade Runner 2049 sa odohráva tridsať rokov po prvom filme. V ňom prichádza na scénu nový blade runner menom K (Ryan Gosling), aby odhalil tajomstvo, ktoré môže uvrhnúť zvyšky spoločnosti do chaosu. Jeho pátranie ho privedie až k bývalému blade runnerovi Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), ktorý bol tridsať rokov nezvestný.

Zatiaľ to vyzerá, že réžiu pokračovania Blade Runnera nemohol Ridley Scott prenechať lepšiemu kandidátovi. Kanaďan Denis Villeneuve, ktorý má za sebou napríklad drámu Sicario či minuloročný sci-fi hit Prvý kontakt, je jedným z najzaujímavejších filmárov súčasnosti a pri novom projekte sa obklopil talentovanou skupinou umelcov. Za kameru sa postavil Roger Deakins, holywoodsky veterán, ktorý má na konte 13 nominácií na Oscara, okrem iného za filmy Skutočná guráž, Skyfall, kultové Fargo bratov Coenovcov či klasiku Vykúpenie z väznice Shawshank. O hudbu sa postará Islanďan Jóhann Jóhannsson (Sicario, Teória všetkého), do finálneho soundtracku hudobne prispejú aj fenomenálny Hans Zimmer (Inception, Dunkirk) a tiež Benjamin Wallfisch (Liek na život, Skryté čísla).

Scenáristické mená nás tiež nenechávajú na pochybách. Duo Hampton Fancher and Michael Green vám možno veľa nepovedia, no prvý z nich sa podieľal na pôvodnom Blade Runnerovi ako scenárista aj producent a Green má na svedomí (okrem seriálových Amerických bohov a Gothamu, a Heroes, a Smallvillu…) aj milovaného Logana (2017).

Čo sa týka hereckého obsadenia, tiež si prídeme na svoje. Pred kamerou sa popri blade runneroch Ryanovi Goslingovi a Harrisonovi Fordovi ukážu aj éterický herec a spevák Jared Leto (Jednotka samovrahov, Klub poslednej nádeje), Robin Wright (Wonder Woman, House of Cards, Futurologický kongres) či Dave Bautista známy najmä ako obor Drax z komiksových Strážcov galaxie.

Film Blade Runner 2049 má slovenskú premiéru naplánovanú na 5. októbra 2017. Slovenským divákom ho prinesie spoločnosť Itafilm.

(zdroj: Itafilm, variety.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
29 − 15 =