Temné hmoty dostali druhú šancu

Pred pár dňami sme sa konečne dočkali plnohodnotného traileru pre seriál His Dark Materials (Temné hmoty) z dielne BBC, ktorý je adaptáciou knižnej predlohy Philipa Pullmana. Už len z párminútového traileru je jasné, že seriál bude poriadna jazda a verný knižnej predlohe – narozdiel od svojho filmového predchodcu z roku 2007, ktorý bol absolútny prepadák.

V minútovom traileri sa nám naskytol lepší pohľad na Lyru (Dafne Keen), ale aj jej spoločníka-démona Pantalaimona (!), Lorda Asriela (James McAvoy), slečnu Coultierovú (Ruth Wilson), Leeho Scorsbeyho (Lin-Manuel Miranda) či majestátneho obrneného medveďa Ioreka Byrnisona.

Poďla traileru sa zdá, že osemdielna séria Temné hmoty bude založená na prvej knihe Northern Lights (Zlatý kompas) z trojdielnej série, takže sa dá predpokladať, že sa dočkáme viacerých sérií. Premiéra seriálu je plánovaná na koniec tohto roka, no presný dátum zatiaľ nebol zverejnený. A hoci ide o seriál BBC, vyzerá to tak, že v našich končinách ho budeme môcť sledovať na HBO.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
16 − 6 =