Thanosov Black Order sa predstavuje!

Marvel Studios si už zvyklo svoje veľké odhalenia odkladať na D23, dvornú výstavu korporácie Disney. Piaty ročník výstavy D23 sa konal len týždeň pred výstavou Comic Con v San Diegu a Marvel sľúbil novinky ohľadom Avengers: Infinity War. Svoje slovo aj dodržal!

Thanosov vpád na našu planétu bude sprevádzaný jeho skupinou bojovníkov známou ako Black Order. Už uniknuté zábery z natáčania Infinity War ukázali, že sa s touto partiou stretneme, avšak na D23 to oficiálne potvrdili a predstavili aj ich vizuál. Otázka však znie, čo je zač táto podivuhodná skupina? Black Order sa prvýkrát objavila v komiske New Avengers (vol. 3) #08 vrámci eventu Infinity (2013).

Nemilosrdná partia piatich mimozemských tvorov bola Thanosom poslaná na Zem, aby získali kamene nekonečna (Infinity Stones), ktoré v tom čase mali členovia skupiny známej ako Illumináti. Zloženie tímu Black Order sa neskôr, samozrejme, menilo, avšak ich prvá reinkarnácia bola zložená z členov: Corvus Glaive, Proxima Midnight, Ebony Maw, Black Dwarf  a Supergiant. Poďme si však predstaviť každého člena samostatne.

Komiksová zostava Black Order

Corvus Glaive

Prvý pán na holenie nie je len taký obyčajný člen Black Order. Je pravou rukou Thanosa a zároveň aj generálom jeho armády. Oplýva zvýšenou silou, rýchlosťou, odolnosťou a pokiaľ používa svoju ikonickú kopiju, stáva sa nesmrteľným. V spomínanom evente Infinity bol nakoniec zabitý samotným Thanosom, ale vďaka jeho schopnostiam prežil vlastnú smrť a neskôr sa vrátil.

Proxima Midnight

Táto postava ženského pohlavia je manželkou Corvusa Glaivena. Je perfektnou bojovníčkou telo-na-telo, ktorá disponuje nadľudskou silou. Pomocou svojej kopije (stvorenej zo svetla a čiernej diery) dokáže strieľať toxické svetelné lúče. V komiksovej predlohe však podľahla v boji proti kráľovnej podsvetia Hele.

Ebony Maw

Ďalším členom Black Order je génius oplývajúci schopnosťou presviedčať svojich oponentov. V boji používa teleportáciu a svojpomocne vytvorený generátor silových polí. V komiksovej predlohe bol Ebony Maw poslaný do New Yorku, kde mal konfrontovať Doctora Strangea.

Black Dwarf

Black Dwarf má mohutnú stavbu tela, jeho fyzická sila ďaleko presahuje silu ostatných členov. V boji je jeho veľkou výhodou hrubá, nepreniknuteľná koža. Z toho dôvodu bol v komikse poslaný do Wakandy za Black Pantherom. Napriek svojim schopnostiam a nespochybniteľným výhodám v boji bol nakoniec zabitý Kreeskym generálom Ronanom. 

Supergiant

Posledným členom partie známej ako Black Order je mocná telepatka, ktorá oplýva štandardnými telepatickými schopnosťami. V komiksovej predlohe bola nechválne zabitá členom kráľovskej rodiny Lockjawom (áno, tým veľkým psom, blbé).

Filmová zostava Black Order

Ako môžete vidieť na obrázku vyššie, filmová zostava bude oproti tej komiksovej ochudobnená. Podľa všetkého sa nedočkáme telepatky Supergiant. Menšej zmeny sa dočká aj Black Dwarf, ktorý bude mať vo filme meno Cull Obsidian. Azda najväčšou zmenou (oproti predlohe) a zároveň najväčším prekvapením je skutočnosť, že všetky štyri postavy boli prezentované ako Thanosove deti!

Wow! Thanos je aj v komiksoch veľký záletník (viď séria Thanos: Rising), takže ja som spokojný. Zároveň sa teším na scény, kde Gamora spolu s Nebulou zažijú celkom nepríjemne rodinné stretnutie. Koho sa však podľa tvorcov nedočkáme, je skutočný Thanosov syn (z komiksov) menom Thane.

Tak ako? Tešíte sa na Thanosovú crew? Už teraz si predstavujem súboj Doctora Strangea s Ebony Mawom či bitku Hulka s Black Dwarfom.

Film Avengers: Infinity War má stanovenú premiéru na 4. 5. 2018 (u nás 3. 5. 2018).

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
36 ⁄ 18 =