The Gifted: byť mutantom je preklatie i dar

Sčítaný komiksový fanúšik veľmi dobre vie, že nie vždy, keď sa u vás prejavia mutantské schopnosti, sa objaví vľúdny plešatý pán na vozíku, aby vám poskytol pomoc. Presne preto bol pre mňa seriál The Gifted od začiatku zaujímavý. Vzniká ako spolupráca medzi Foxom a Marvelom a akékoľvek detaily o ňom boli starostlivo tajené.

Nie každý má to šťastie stať sa X-Menom a bojovať v prvých radoch pre blaho ľudstva. Často to ostáva na pleciach mladého človeka vysporiadať sa so schopnosťami, ktoré majú mnohokrát deštruktívne následky. V seriáli budeme sledovať mladých mutantov snažiacich sa čeliť zmenám, ktoré ich postihli.

Trailer nám predstavuje hlavné postavy seriálu a ukazuje, že o používanie nadprirodzených schopností a efektov nebude núdza! Milo prekvapila aj skutočnosť, že tvorcovia siahli po mutantoch, ktorí boli aj členmi tímu X-Men. Za spomenutie určite stojí Thunderbird, občianskym menom John Proudstar, brat mutanta menom Warpath (James Proudstar). Polaris, vlastným menom Lorna Dane, dcéra Magneta oplývajúca rovnakými schopnosťami ako jej biologický otec. Uvidíme tiež mutantku Blink, ktorú si môžeme pamätať z filmu X-Men: Days of the Future Past (2014).

Čo sa týka Lauren a Andyho Struckerovcov, ich priezvisko vám môže byť povedomé. Baron Wolfgang von Strucker bol hodnostár Hydry, ktorého sme mohli vidieť na začiatku Avengers: Age of Ultron. V komikovej predlohe má Baron von Strucker taktiež dve deti (obe majú mutantské schopnosti), no že by sme sa mali dočkať nejakého prepojenia s Hydrou aj tu, je veľmi nepravdepodobné, skôr pôjde o nejakú nadnárodnú korporáciu loviacu mutantov.

Asi najpádnejším dôvodom, prečo si seriál pozrieť, je skutočnosť, že naň dohliada duchovný otec X-Menov – samotný Bryan Singer!

Seriálu The Gifted sa dočkáme už 2. októbra 2017.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
18 × 10 =