The Last Hunt: Vesmírna loď a útok čarodejníc!

Rutinná cesta na pustatinu známu ako Zem sa skomplikuje po tom, čo sa nákladná loď Ragzon pokazí. Nie je to však nič v porovnaní s nočnou morou, ktorej bude posádka čeliť, keď pomôže trojici vedcov. Žiadny dobrý skutok neostane nepotrestaný.

Základná synopsa príbehu The Last Hunt nám toho príliš neprezradí, napriek tomu vyzerá nádejne. Oveľa viac detailov o tejto pripravovanej 4-dielnej minisérii nám povedal priamo autor scenára, Fín Hannu Kesola.

Na začiatok nám opíš komiks The Last Hunt.

Hneď na úvod trochu vyspoilerujem dej. Príbeh je o Salemských čarodejniciach, ktoré sa budú snažiť zmocniť posádky vesmírnej lode na svoje vlastné nekalé úmysly. V podstate ide o hororový sci-fi komiks. Nikdy som nebol veľký fanúšik sci-fi, a tak je základom príbehu skôr horor, ale zasadený do sci-fi kulís.

Kto sú hlavné postavy príbehu?

Dianie sa sústredí na členov posádky nákladnej lode, snažiacich sa prežiť útok čarodejníc. Hlavným hrdinom príbehu je arogantný sukničkár a robotník v dokoch Steve, ktorý má vzťah s ďalšou hlavnou hrdinkou príbehu pilotkou Lizzie. Steve má však aj tajnú aférku s krásnou kolegyňou Lucy, o ktorej všetci na lodi vedia. Teda okrem Lizzie. Vzťahy týchto troch postáv sa počas príbehu vyvíjajú a, samozrejme, vznikajú stresujúce situácie, keď tajomstvá pomaly vyplávajú na povrch. Najmä vďaka rôznym osobným konfliktom dúfam, že dianie bude pre čitateľa o to zaujímavejšie. Snažil som sa, aby príbeh nemal iba jeden rozmer. Samozrejme, dôležitým aspektom sú aj čarodejnice, ktoré majú svoje vlastné zámery, pre ktoré zaútočili na loď.

Čo ťa inšpirovalo pri písaní tohto príbehu?

Vždy som chcel napísať príbeh o čarodejniciach. Pokladám ich za fascinujúce. Pamätám si, že keď som túto sériu približne pred jeden a pol rokom začal písať, počúval som album King Diamonda The Eye, v ktorom sa tiež veľmi často vyskytujú čarodejnice. Nechcel som napísať generický príbeh zo 16. storočia, a tak som sa pokúsil o koncept, ktorý ešte nebol použitý. Dostal som nápad o čarodejniciach vo vesmíre. A z tohto nápadu postupne začal vznikať príbeh.

Na komikse nepracuješ sám. Môžeš nám predstaviť svoj tím? Kde ste sa zoznámili s kresličom Paulom Moorom?

Paula poznám približne 2 – 3 roky. Narazil som na jeho prácu na Twitteri alebo DeviantArte. Keďže sa mi veľmi páčil jeho štýl, oslovil som ho, či by nechcel so mnou spolupracovať na nejakom projekte, a on našťastie povedal áno. Paul chcel robiť sci-fi príbeh, a tak bolo The Last Hunt viac ako vhodné. Náš tím sa rozrástol, keď vstúpil na palubu Ken Janssens, ktorý už v minulosti robil lettering pre niektoré moje projekty, a preto sme sa poznali už dlhšie. Okrem toho editoval niektoré moje scenáre a tak prispel svojím dielom aj k tomuto príbehu. Posledný sa k nám pridal Beth Varni, ktorý v minulosti koloroval niektoré moje série, pretože… On je skrátka úžasný!

Viem, že je na to možno skoro, ale plánuješ pokračovať vo svete, v ktorom sa The Last Hunt odohráva, alebo ide o jednorazový projekt?

V istej fáze sme rokovali s jedným nezávislým herným štúdiom o hre, ktorej príbeh by bol zasadený priamo po udalostiach The Last Hunt. K dohode však nikdy neprišlo. Mám ale nápady pre prípadné pokračovanie, ak sa raz rozhodneme nejaké urobiť. Aktuálne som sa však o tejto možnosti nerozprával ani so svojím tímom, prípadne s vydavateľom z Amigo Comics.

Pracuješ aktuálne aj na nejakých iných projektoch?

Mám rozpracovaných deväť v rôznych fázach prípravy. Snažím sa udržiavať sa neustále zaneprázdnený vo sfére komiksových projektov. Mám šťastie, že veľa skvelých kresličov so mnou chce pracovať, a tak z toho vzniká množstvo projektov. Po The Last Hunt príde kriminálny one-shot Burning Rubber, ktorý tiež vyjde pod záštitou Amigo Comics. Bude možné si ho predobjednať približne o dva mesiace. Ostatné série, ktoré čoskoro vyjdú, sú Blood, Skulls and Chrome (Pond Scum Comics), ktorá hovorí príbeh o motocyklovom gangu, a hororová séria Cursed Land (Rat’s and Crow’s Publishing).

Ako by si definoval komiksovú scénu vo Fínsku? Je niečím špecifická?

Vo Fínsku je komiksová scéna veľmi malá a možno aj trochu roztrieštená. Fínski tvorcovia robia väčšinou veľmi umelecké komiksy. Nie je tu ani veľký dopyt po obsahu, ktorý tvorím ja. To je aj dôvod, prečo som sa pred pár rokmi rozhodol rozbehnúť si kariéru v medzinárodných vodách. Myslím, že mnoho tvorcov z mojej generácie volí rovnakú cestu, snažia sa preniknúť na americký trh. S potešením môžem konštatovať, že patrím medzi nich.

 

Ak vás táto séria zaujala, neváhajte a kontaktujte Komiksový raj. Keďže ide o nezávislé komiksové vydavateľstvo, je nutné komiksy objednávať s predstihom, a tak je deadline pre tento komiks už 25. 4. 2017. Komiksu sa dočkáme koncom júna.

 

Hannu Kesola je komiksový scenárista a oceňovaný inker pôvodom z Fínska. Jeho medzinárodná komiksová kariéra odštartovala pred dvoma rokmi na stránkach Heavy Metal magazínu. Jeho projekty boli publikované niekoľkými komiksovými vydavateľstvami v US, UK, Francúzsku, Švédsku a Fínsku. Dve posledné série, The Last Hunt a Burning Rubber, budú počas leta k dispozícii celosvetovo prostredníctvom Diamond distribution pod záštitou Amigo Comics. Grafická novela Night Screams for Mercy bude sfilmovaná rakúskymi filmármi.

 

 

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
29 − 22 =