The Totally Awesome Hulk #1 – Recenzia

Amadeus Cho patrí medzi najinteligentnejších ľudí na Zemi. A okrem toho je aj Hulk. Mal by byť nový, svieži, dynamický a ako stvorený pre dnešnú dobu. Aspoň to tvrdili od prvého ohlásenia tvorcovia. Fanúšikovia zeleného chlapíka sa k tejto voľbe od začiatku stavali skepticky a stretol som sa aj s názormi, ktoré toto pre-obsadenie budú vyslovene ignorovať. Ako to teda nakoniec dopadlo?

V prvom rade je nutné uznať, že Hulk je naozaj iný. Rovnako je iný aj Amadeus Cho. Kto hľadá kópiu Bruca Bannera, ale o niečo mladšieho, bude asi sklamaný. Amadeus je sebavedomý salámista, ktorého skvele vyvažuje jeho sestra Maddy. Tá sa ho snaží usmerňovať, či už prostredníctvom lietajúceho robota, vďaka ktorému je s Hulkom v kontakte aj na diaľku alebo priamou ranou do tváre. Ani jedno však výraznejšie nepomáha a tak je z toho Maddy neustále na nervy. Tento vzťah brat-sestra sa mi veľmi páčil a myslím si, že tieto protipóly budú spolu veľmi dobre fungovať. Najmä keď prihliadneme na fakt, že Maddy je skoro rovnako inteligentná ako jej brat.

Cho však nie je úplne ľahkomyseľný. Hneď v úvode je konfrontovaný s obrovskou dvojhlavou korytnačkou. Tento súboj vyzerá dobre a v kritických momentoch sa Hulk správa tak, ako by sa od hrdinu očakávalo. Na druhú stranu však počas toho ako sa príšera preberá z mrákot stihne flirtovať s práve zachránenou mamičkou.

Celkovo je teda Hulkovo poňatie napasované na dnešnú dobu a cieľová skupina bude pravdepodobne o niečo mladší, pubertálny čitateľ. Kto by sa v tomto veku nechcel občas premeniť na neporaziteľného obra, zachraňovať dievčatá v problémoch a okrem toho byť výnimočný aj mimo svojich superhrdinských aktivít. Nie, ustrašeného Petera Parkera tu teda rozhodne nečakajte. Tento fakt môže však byť dvojsečná zbraň a je otázne, či bude početnejšia skupina, ktorá sa bude vedieť stotožniť s Amadeom alebo tá, ktorá bude nostalgicky spomínať na Bannera.

Dosť mi počas celého čítania chýbala nejaká Achylova päta, ktorú by Amadeus mal. Ak to teda nie je jeho ľahkovážnosť, lebo to by bolo tragicky málo. Prípadne ženy, to by zase mohla byť vcelku zábava. Samozrejme, je tu ešte aspekt naštvaného Hulka, ale ten nám bol naznačený len minimálne. Odpoveď na to dúfam dostaneme v najbližších číslach.

Príbeh, o ktorý sa postaral Greg Pak je zatiaľ veľmi jednoduchý a myslím si, že zatiaľ hrá tak trochu druhé husle. Hulk zlikviduje už spomínanú potvoru a potom ide zlikvidovať ďalšiu, ale potom sa to celé trošku skomplikuje. To je asi všetko. Primárny dôraz Pak kládol na to, aby sme si Hulka obľúbili. Aby sme sa zabavili na vtipoch, aby sme si užili akciu a aby sme spoznali ústredné duo Amadeus a Maddy. Do budúcnosti sa to však musí doplniť o plnohodnotného záporáka alebo nejaký komplexnejší problém. Verím, že Greg Pak si ešte nejaké tromfy v rukáve nechal.

Frank Cho, americký tvorca svetoznámeho stripu Liberty Meadows alebo ilustrátor série Savage Wolverine v rámci Marvel NOW!, priniesol veľmi príjemnú kresbu. Vložil do nej svoj rukopis, ktorý sa musí páčiť asi každému. Monštrá, rovnako ako aj samotný Hulk, vyzerajú skvele.

Celkovo teda ide o veľmi podarený komiks, pokiaľ sa naladíte na vlnu, na akej sa nový Hulk nesie. Ak vám všadeprítomný nadhľad a humor budú vadiť, nepríjmete ani nového Hulka. Z môjho pohľadu vcelku solídny štart s dobrým potencionálom, ale do budúcnosti to bude chcieť priniesť ešte niečo viac.

(zdroj: comicbookresources.com)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 × 25 =