Thought Bubble Fest má termín a prvé mená!

Thought Bubble Fest je pre nás veľmi špeciálna akcia. Akcia, ktorá sa začala v suteréne radnice v Leeds pre pár skalných fanúšikov, sa neskutočne vyvinula. Aktuálne zaberá kongresové centrum v Harrogate a vystavujúci a hostia sa rátajú na stovky. Ak chcete pochopiť, o čom tento festival je, odporúčam si prečítať report z roku 2018, keď sa ešte festival odohrával v Leeds, prípadne report z minulého roka, keď sa akcia presunula do Harrogate. Ak tento fest aspoň trochu poznáte, určite vás zaujíma, čo si pre nás organizátori pripravili na tento rok.

Aj napriek tomu, že sa objavovali rôzne šumy o tom, že by sa mal Thought Bubble opäť sťahovať, opak je pravdou. Thought Bubble bude aj tento rok v Harrogate Convention Centre, čo sú priestory, ktoré si množstvo hostí naozaj pochvaľovalo. Festivalový týždeň bude prebiehať od 9. do 15. novembra. Ako každý rok, bude zahŕňať množstvo výstav, workshopov a iných sprievodných podujatí v rámci celého Yorkshire. Presný zoznam ešte známy nie je, ale minulý rok celý kraj Yorkshire žil komiksom a tak je vysoko pravdepodobné, že sa o niečo podobné organizátori pokúsia opäť.

Samotný festival, respektíve jeho hlavná časť, sa bude odohrávať cez víkend 14. – 15. novembra. Už v prvej vlne boli predstavné naozaj zaujímavé mená.

Joe Hill, syn Stephena Kinga, je v našich končinách známy najmä vďaka komiksovej sérii Locke & Key. Celosvetovo sa jeho meno aktuálne spája najmä s DC a značkou Hill House Comics, ktorá zastrešuje novú líniu hororových komiksov. Odštartovala ju séria Basketful of Heads, ktorú Hill napísal a nasledovali ju ďalšie ako Dollhouse Family, The Low, Low Woods alebo Daphne Byrne, ktoré už písali iní autori. V polovici februára bude vydaný komiks Plunge, ktorý pre túto značku opäť napíše Joe Hill.

Joe Hill (Photo by Vivien Killilea/Getty Images for AMC)

Rafael Albuquerque je meno, ktoré asi netreba fanúšikom DC obšírnejšie predstavovať. Tento brazílsky komiksový kreslič má na konte série ako Batgirl, Batman, Animal Man, Blue Beetle, Detective Comics a podobne. Najznámejší je zrejme vďaka sérii American Vampire, za ktorú v roku 2011 spolu so Scottom Snyderom dostali Eisner Award. Za zmienku určite stojí aj veľmi príjemná séria Huck, prípadne série Prodigy a Hit-Girl (#9-12), ktoré nakreslil pre vydavateľstvo Image.

Rafael Albuquerque

G. Willow Wilson je rodená Američanka, ktorá na scénu vstúpila grafickou novelou Cairo (Vertigo, 2007). Tú napísala po období prežitom v Egypte. Tento debut je označovaný za jednu z najlepších grafických noviel pre teenagerov. Aktuálne je však známa najmä vďaka písaniu série Ms. Marvel, ktorej hlavnou hrdinkou je 16-ročná moslimka Kamala Khan. Na konte má už takmer 60 zošitov s touto hrdinkou a za túto prácu získala napríklad Hugo Awards, respektíve tri nominácie na Eisner Award. Aktuálne píše pre vydavateľstvo Dark Horse Comics sci-fi sériu Invisible Kingdom.

G. Willow Wilson

Chip Zdarsky rozvíril komiksové vody najmä svojou sériou Sex Criminal, aby následne začal robiť veľké veci vo vydateľstve Marvel. Do jeho portfólia patrí Howard the Duck, Peter Parker: The Spectacular Spider-Man, Invanders, ale napríklad aj aktuálna séria Daredevil. Za jednu z najlepších sérií minulého roka sa považuje Spider-Man: Life Story.

Chip Zdarsky

Ďalšie mená nie sú v globálnom merítku až také hviezdy, avšak ide bez pochýb o zaujímavých autorov. Predstavená bola ilustrátorka Sara Alfageeh, scenáristka Becky Cloonan, kreslič Sanford Greene (Bitter Root), španielska kreslička Emma Ríos (Pretty Deadly), kreslička Babs Tarr (Batgirl, Motor Crush) a kreslič Ronald Wimberly. Musíte uznať, že ide o naozaj zaujímavú zostavu.

Komunikácia tohto festivalu s návštevníkmi je viac ako živá aj keď do jeho štartu ostáva stále viac ako 10 mesiacov, takže sa môžeme určite tešiť časom na ďalšiu nálož noviniek. Keďže je tento festival s prehľadom náš najoblúbenejší, budeme vás samozrejme o všetkom informovať. A posledná informácia na záver, lístky sú už v predaji!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
15 × 9 =