Thunder Force – Ben Falcone je babrák parazitujúci na svojej manželke

Mohol som pozerať z okna a telepaticky sa snažiť naučiť holuby, aby mi výlučkami nebombardovali balkón. Mohol som pozerať na bielu stenu v mojej izbe a čakať, kým sama od seba zmení farbu. Mohol som sa pozerať na zamračenú oblohu a dávať oblakom francúzske mená. Každá z týchto činností by bola určite zábavnejšia a zmysluplnejšia, ako tá hodina a 47 minút, ktorú mi už nikto nevráti späť. Povedal som si však, že občas je nutné obetovať sa pre popkultúrnu obec a vyraziť do bahna superhrdinskej kinematografie, aby ste v tých splaškoch náhodou neuviazli ako Atreyov kôň aj vy.

Lydia (Melissa McCarthy) a Emily (Octavia Spencer) boli už na škole úplne rozdielne a možno práve preto sa z nich stali najlepšie kamarátky. Časom sa ich cesty rozišli, keďže Emily mala veľmi jasný životný cieľ, čomu Lydia vôbec nerozumela. Keď sa ako dospelé opäť stretli, v ich mentálnom nastavení sa v podstate nič nezmenilo. Emily je úspešná vedkyňa. Jej motiváciou je stále boj s miskreantami, ktorí ohrozujú spoločnosť a sama s nimi má nevybavené účty. Emily žije obyčajný a nudný život a jej nástup na scénu boj s nadľudsky mocnými zlosynmi značne skomplikuje.

(zdroj: Netflix)

Superhrdinských filmov a seriálov je množstvo a je preto žiadúce, aby sa občas objavil film, ktorý si z nich dokáže urobiť srandu. Podobnú ambíciu mal aj film Thunder Force, ktorý chcel prostredníctvom neštandardných superhrdiniek narušiť status quo a ukázať, že hrdinom sa môže stať naozaj každý. Trailer sa nám snažil predať film ako odľahčenú komédiu, ktorá diváka príjemne zabaví. Ale keďže vo filme nefunguje absolútne nič, tak jediné, čo zaručene dokáže divákovi spôsobiť, je migréna. Naozaj silná migréna.

Od príbehu nikto nemohol čakať zázraky, keďže bolo od začiatku jasné, že scenár využije tú najtriviálnejšiu superhrdinskú šablónu, aká existuje. Čo sa však iste čakalo, bol humor. Ale ten, žiaľ, ostal trestuhodne v kúte. Paródia rôznych klišé, ktoré sa konajú napríklad pri superhrdinskom výcviku, sa vôbec nevyužila. Nejaké originálne využívanie superschopností sa tiež nekonalo. Situačný humor mal byť vcelku logicky postavený na Melisse McCarthy, ale pôsobil skôr trápne. Celkovo som sa nezasmial ani raz a asi trikrát som sa usmial, z toho raz pri záverečných titulkoch, keď som si uvedomil, že už to mám za sebou.

(zdroj: Netflix)

Bol som vcelku zvedavý na hlavných záporákov, tzv. miskreantov. Dostal som však zase iba ďalší absolútne nevyužitý aspekt. Hlavný zlosyn je síce vcelku zaujímavý psychopat, ale keďže ho divák okamžite identifikuje, neprináša nič navyše. Hordy zlosynov, ktoré sa údajne premávajú ulicami a pôsobia chaos, tu neboli. Dokonca ani hlavný zlosyn, ktorý sa nimi údajne obklopuje, sa nezmohol na viac ako dvoch. Niečo, čo je teda najvážnejší bezpečnostný problém spoločnosti, sme prakticky nevideli.

Prečo ale film takto neuveriteľne vyhorel? Dôvodom je Ben Falcone. Tento režisér a scenárista je povolaním manžel Melissy McCarthy. Iba fakt, že má známu a stále relatívne rešpektovanú manželku, dáva tomuto nemehlu možnosť neustále točiť ďalšie a ďalšie stupídne filmy, ktoré zámerne nenazývam komédiami a v ktorých hrá hlavnú úlohu práve Mellisa. Thunder Force je obrovský prešľap. Aj na pomery Netflixu, ktorý často generuje znesiteľné béčka, je to totálny suterén, ktorý aj z Catwoman Halle Berry robí kinematografický skvost. Ben Falcone je skrátka babrák parazitujúci na svojej manželke, ktorý by už nikdy nemal točiť žiadny film.

Ak budete brať moje varovanie vážne a film si nepustíte, budem rád, lebo moja misia bola úspešná a výlet do filmového pekla nebol zbytočný.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
19 × 10 =