Tipy na december 2015 (časť 1.)

December je už za rohom a preto som si pre vás vytvoril menší prehľad sérií, ktoré už o niekoľko týždňov začnú vychádzať a nemali by ujsť vašej pozornosti. V tomto článku sa pozrieme na novinky vydavateľstiev Dark Horse Comics, DC Comics a IDW Publishing.

Dark Horse Comics nám prinieslo hneď tri série, ktoré by sme mohli zaradiť do žánru fantasy. Prvá z nich je séria Alabaster, s podtitulom The Good the Bad & The Bird, kde budeme sledovať, ako si poradí Dancy Flammarion s armádami démonov vyčíňajúcich na americkom juhu. Ďalšia novinka bude zo sveta Dragon Age, v ktorom budeme sledovať osudy dvojice žoldnierov, Tessy a Mariusa. Týchto ostrieľaných bojovníkov proti temným magickým silám tentokrát najmú na úlohu, ktorá môže byť nad ich sily. Dragon Age Magekiller bude 5-dielna mini-séria, ktorú bude písať Greg Rucka (Lazarus, Batman, Wolverine). Tretia novinka nám prinesie notoricky známu postavu kráľa Conana, ktorý sa bude musieť vysporiadať s inváziou do Aquilonie. Nosenie koruny ho už unavuje a tak sa dychtivo vydáva na toto svoje možno posledné dobrodružstvo.

Okrem týchto sérií nám Dark Horse Comics prinesie aj detektívne ladený one-shot Lobster Johnson – Glass Mantis. V ňom sa tento pomerne známy hrdina, ktorý sa pravidelne vyskytuje aj na stránkach Hellboya, popasuje so záhadnou vraždou, ktorá preruší otvorenie novej expozície v Metropolitnom múzeu. O scenár sa postarajú Mike Mignola a John Arcudi (Abe Sapien, B.P.R.D.)
Posledná novinka Mystery Girl, nevyzerá o nič menej zaujímavo. Trine Hampstead vie všetko. Keby ste sa jej opýtali, kam sa stratili vaše kľúče alebo či vás podvádza partner, vedela by odpovedať. Vie napríklad aj to, kde by ste našli dokonale zachované mamuty, ktoré uväznil ľad. Trine pozná každú odpoveď. Jediná vec, ktorú však nevie je, kde sa táto jej schopnosť nabrala a čo sa s ňou dialo posledných desať rokov života, na ktoré si vôbec nepamätá. Trine je Mystery Girl.

Pri novinkách z dielne DC Comics by som začal dvoma cross-overmi, v ktorých hrá hlavnú úlohu Batman. V prvom prípade sa v 6-dielnej mini-sérii stretnú dve televízne ikony 60. rokov. Batman 66 a Man from U.N.C.L.E. budú spolu bojovať proti tajomnej organizácii T.H.R.U.S.H., ktorá spojí sily s najznámejšími zločincami Gothamu a môžeme sa tak tešiť na veľmi zaujímavú konfrontáciu.
V druhej tiež 6-dielnej sérii, na ktorú sa úprimne povedané, teším o niečo viac, sa Batman stretne s Ninja korytnačkami, aby spolu bojovali proti zločincom z oboch svetov. Scenár píše James Tynion IV (Talon, Batman Eternal), kreslí Freddie Williams.
Lucifer je späť! Tento anti-hrdina, ktorý debutoval na stránkach Sandmana, rozbieha novú sériu, v ktorej sa opäť budú riešiť problémy medzi nebom a zemou. Boh je mŕtvy a Gabriel z tejto vraždy obviní práve Lucifera. Veľmi zaujímavá zápletka, nemyslíte?

V 2-dielnej mini-sérii Robin War nám tvorcovia sľubujú niečo epické. Bude to prakticky každý proti každému vrátanie Robinov, polície, Batmana a možno sa na scéne objavia aj Sovy. Damian Wayne sa vracia do Gotham City a nie je vôbec štastný. Po celom meste behajú detská, ktoré sa nazývajú Robin, Bruce Wayne už nie je Batman a GCPD vedené novým, obrneným Batmanom, bojuje proti všetkým, ktorí nosia znak „R“. A veci sa skomplikujú v momente, keď sa do mesta vrátia Red Hood, Red Robin a Grayson. Zaujímavé a komplikované. Budú na to stačiť dva zošity ?
Posledná novinka od DC, ktorú by som vám rád predstavil, je úplne mimo super hrdinského žánru. The Sheriff of Babylon sa odohráva v roku 2003 v Bagdade, kde prichádza floridský policajný dôstojník, aby trénoval nové iracké policajné zložky. Veci samozrejme nepôjdu podľa plánu a tak sa črtá veľmi zaujímavá 8-dielna séria z tohto nestabilného a nebezpečného prostredia.

Novinky vydavateľstva IDW Publishing sú už na prvý pohľad veľmi rôznorodé. Brooklyn Animal Control nie je obyčajná tuctová agentúra a dôstojníci, ktorí sú do nej prideľovaní, nie sú žiadni pochôdzkári. Títo pouliční veteráni čelia tajomnému svetu v samotnom srdci New Yorku, ktorý v noci obývajú vlkolaci a cez deň ich alter egá infikujú gangsterské elity. Ktorá ich forma je horšia, je na dlhšiu debatu. Istý je len fakt, že obe formy sú rovnako smrteľné. Pôjde teda o veľmi zaujímavý one-shot.
Novej série sa dočká aj legendárny Sudca Dredd. Ten sa prebudí v Mega-City One, ktoré nájde v stave ako by sa celé mesto vrátilo späť do doby kamennej. Mestské bloky sú zarastené a je nemožné nájsť čo i len jediného občana. Dredd tak musí zistiť, čo sa stalo a opäť sa ukáže, že Dredd nie je len obyčajný sudca.
4-dielnej mini-série odohrávajúcej sa vo vojnou zmietanej Európe roku 1942 sa dočká aj Rocketeer, hrdina s jet-packom na chrbte, ktorý vždy stál tak trochu v tieni známejších hrdinov. Vôbec to ale neznižuje jeho kvality.
V 5-dielnej sérii Star Trek – Starfleet Academy sa pozrieme na študentské roky známych hrdinov, ktorí sa vo filme z roku 2009 nalodili na hviezdnu loď Enterprise. Séria sa zameria na udalosti pred nalodením a sľubuje aj množstvo nových postáv.

Na záver, som si nechal dve série pre prípad, že by ste chceli niečo kúpiť aj svojim deťom, ale neviete, čo by bolo vhodné. My Little Pony a Transformers sa v decembri dočkajú Holiday Special vydaní a myslím si, že pre tento účel je to to pravé.

Tento článok vznikol v spolupráci s webom Komiksový raj, kde si môžete všetky uvedené novinky predobjednať.

(zdroj: previewsworld.com, dccomics.com, darkhorse.com, idwpublishing.com)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
28 × 7 =