Tipy na január 2016 (časť 1.)

Je síce ešte iba december, ale ak nechcete aby vám ušli nové januárové comicsové série, ktoré si pre nás pripravili jednotlivé vydavateľstvá, neváhajte a objednávajte už teraz. Pripravil som pre vás prehľad toho najlepšieho, čo môžeme v januári očakávať. V tomto článku sa pozrieme na vydavateľstvá Dark Horse Comics, DC Comics, IDW Publishing a Dynamite Entertainment.

Vo vydavateľstve Dark Horse Comics si pre nás pripravili jednu vyslovenú lahôdku. Hellboy Winter Special je one-shot, ktorý spojí svet Mika Mignolu a niekoľko veľmi zaujímavých autorov, aby tak vznikli tri snehom zaviate príbehy. Za zmienku stoja Tim Sale (Captain America: White), Michael Walsh (Secret Avengers), Chris Roberson (iZombie), and Chelsea Cain (Heartsick, One Kick)
Veľmi zaujímavou voľbou môže byť aj štvordielna séria Lone Wolf 2100. Ľudská rasa je zdevastovaná ničivou nákazou a na každom rohu môžete stretnúť kanibalistické monštrá menom Thrall. Je tu ale nádej. Krv mladej Daisy Ogame obsahuje tajomstvo, ktoré môže znamenať zvrat, ale nebude to také jednoduché. Dostať sa na bezpečné miesto sa ju bude snažiť jej robotický ochranca Itto.

Z vydavateľstva DC Comics ku nám priletia zelení ochrancovia vesmíru v novej 6-dielnej sérii Green Lantern Corps – Edge of Obvilion. Lanterni sa tu stretnú so zomierajúcimi bohmi, svetmi, ktoré sú roztrhané na kusy a skupinkami preživších, ktorých jedinou nádejou sú títo vesmírni hrdinovia.

Legend of Wonder Woman bude 9-dielna séria, v ktorej sa pozrieme na nový a moderný origin, v čase pred tým, ako sa Diana rozhodla navštíviť vonkajší svet. O scenár a ilustráciu sa postará Renae De Liz, ktorá sa na twitteri vyjadrila, že dostala úplnú tvorivú slobodu a tak budeme mať možnosť vidieť Dianu silnú, zábavnú a dobrodružnú ako ešte nikdy. Verme, že sa jej to podarí.

Ďalšia žena, ale tentoraz nie vyslovene hrdinka, ktorá odštartuje novú minisériu, je Poison Ivy alebo ak chcete Dr. Pamela Isley. V 6-dielnej sérii Cycle of Life and Death sa pri práci pre Gothamskú botanickú záhradu zamotá do vraždy jej vedeckého kolegu a na prvý pohľad to vyzerá, že ide o prácu Poison Ivy.

Zločinecká tímovka Suicide Squad už klope na dvere a tak sa dočkáme 6-dielnej série, v ktorej budú hrať hlavnú úlohu Deadshot a Katana, každý však vo svojom vlastnom príbehu.

Alec Holland alebo ak chcete Swamp Thing bude v 6-dielnej sérii čeliť čiernej mágii a určite nepôjde len o nejaké druhoradé príšerky. Píše Len Wein a kreslí Kelley Jones.

Poslendá januárová novinka DC, ktorú som si dovolil vypichnúť, určite poteší fanúšikov série Injustice – Gods Among Us, keďže začne vychádzať už Year Five. Všetko zatiaľ vyzerá tak, že by malo ísť o finálny rok tejto série veľmi úzko prepojenej s rovnomennou videohrou.

Vo vydavateľstve Dynamite Entertainment určite stojí za pozornosť nová 5-dielna miniséria Devolution. Dej bude prebiehať vo svete, kde sa každá živá bytosť na planéte vrátila evolučne o krok späť. Na svet sa tak vrátia staré mutácie a prehistorické inkarnácie. Mestá sa tak zmenili na krvavé teritóriá plné neandrtálcov, ktorí im vládnu na chrbtoch mamutov, skupiniek šablozubých tigrov a obrovského ľudožravého hmyzu. Scenár píše Rick Remender (Black Science, Fear Agent), kreslí Jon Wayshak (The Authority).

Vydaveteľstvo IDW nám prinesie overenú klasiku, chlapíkov, ktorých zavoláte, ak vám napríklad pod posteľou straší duch mŕtveho školníka. Tentokrát bude jedno, či sa niečo podivné bude diať v New Yorku alebo v Benátkach, krotitelia duchov budú tam. Začína sa tak nová medzinárodná kapitola Ghostbusters International.

Tak ako? Vybrali ste si nejakú sériu? Nabudúce sa pozrieme do dielne Marvel Comics, Image Comics a Indie vydavateľstviev.

Tento článok vznikol v spolupráci s webom Komiksový raj, kde si môžete všetky uvedené novinky predobjednať.

(zdroj: previewsworld.com, dccomics.com, darkhorse.com, idwpublishing.com dynamite.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
7 + 9 =