Tipy na január 2016 (časť 2.)

December sa už pomaly končí a ak nechcete, aby vám ušli nové januárové comicsové série, ktoré si pre nás pripravili jednotlivé vydavateľstvá, neváhajte a objednávajte už teraz. Pripravil som pre vás prehľad toho najzaujímavejšieho, čo môžeme v januári očakávať. V pokračovaní januárových tipov sa pozrieme na vydavateľstvá Image, Marvel a Aftershock Comics.

Vydavateľstvo Image pre nás pripravilo sériu Cry Havoc, v ktorej sa spojil scenár Simona Spurriera (X-Men Legacy) a kresba Ryana Kellyho a vznikol tak príbeh, ktorý v sebe spája nekompromisný military príbeh a temný folklór. Dozvieme sa, čo sa stane, ak sa stretne moderný svet a svet legiend, ktorý je plný monštier.

Druhá novinka je vzkriesenie, alebo skôr snaha o reštart, starej známej postavy. Al Simmons sa vracia a pre Spawna sa tak začína úplne nová kapitola. Nikto nevie, kde Al celú dobu bol, ale je jasné, že sa vrátil ako vymenený. Je múdrejší, silnejší, ale so zážitkami, ktoré sa stále snaží iba pochopiť. V zastrčenom rohu New Yorku začína nadväzovať nové spojenectvá a testuje svoje novo nadobudnuté schopnosti. Blíži sa totiž veľká bitka…

Jeff Lemire a Old Man Logan. Potrebujete vedieť viac? Pre mňa je táto januárová novinka od Marvel Comics jasná voľba. Logan je postava, ktorú vytvoril Mark Millar v sérii, ktorá začala vychádzať v roku 2008. Hanbu si táto postava neurobila ani počas eventu Secret Wars, kde si ju vzal do parády Brian Michael Bendis a preto je vysoká pravdepodobnosť, že bude fungovať, aj keď sa jej chytí ďalšia ťažká scenáristická váha Jeff Lemire /Animal Man, Descender, Trillium/.

Captain Marvel je nová séria, v ktorej sa nám predstaví Carol Danversová ako líder nového vesmírneho programu Alpha Flight. Pre Zem je to prvá línia obrany a Carol a jej tím musia chrániť planétu pred mimozemskými hrozbami. Dokáže byť ale Carol súčasne vojak a diplomat?

Rocket Raccon a Groot sú stará známa dvojka. Viete si ale predstaviť, že Rocket sa stal novým galaktickým géniom zločinu? Ako sa to mohlo stať? Čo to bude pre vesmír znamenať? Ak máte radi dobrodružstvo, zvieratá, vesmír a všetko medzi tým, toto bude komiks práve pre vás.

Spider-man a Deadpool sú tiež staré známe postavičky. Ale v jednom komikse? Marvel spojil dva ťažké kalibre a je otázne, či z toho bude novodobá bomba alebo úplná katastrofa. Každopádne, potenciál tu je obrovský. Píše Joe Kelly, kreslí Ed McGuinness.

Vlastnú sériu odštartuje aj Silver Surfer, ktorý zobral Dawn Greenwoodovú až na koniec univerza, ale teraz jej chce ukázať najfantastickejšiu planétu zo všetkých: Zem! Budeme mať možnosť vidieť Zem tak, ako ešte nikdy, plnú príšer, mágie a tajomstva, ktoré možno zmení úplne všetko. Pôjde vraj o ideálny moment, kedy „naskočiť“ do príbehu, takže ak si chcete polietať na striebornom surfe, neváhajte.

Do sveta špionáže, nás zavedie Séria Agents of Shield, ktorá je inšpirovaná rovnomenným televíznym seriálom. V prvom príbehu, ktorý nesie meno The Coulson Protocols, sa objaví aj Tony Stark.

V januári už síce bude približne mesiac po premiére nových Star Wars, ale aj tak je vcelku logický ťah, že Marvel spustí ďalšiu sériu z tohto sveta. Tentokrát budeme sledovať príbehy Obi-Wana a Anakina v 5-dielnej minisérii, v ktorej si majster a jeho padawan načrú až na dno svojich síl. Píše Charles Soule (Lando, She-Hulk, Daredevil), kreslí Marco Checchetto (Star Wars: Shattered Empire, Avengers World, Punisher).

Do malého mestečka na americkom stredozápade pricháda muž s desivo zjazvenou tvárou a ubytuje sa v miestnom hoteli. Domáci netušia, o koho ide, respektíve je to ťažko určiť, keďže muž nemá skoro žiadnu tvár. Dôvod jeho príchodu ostáva neznámy až do momentu, keď sa vysporiada so skorumpovaným šerifom a skupinkou rasistov, ktorí obchodujú so zbraňami. Miestni v ňom okamžite vidia hrdinu, ale netrvá dlho a jeho ozajstné motívy vyplávajú na povrch. Tento človek neprišiel ukončiť vládu gangu, on ho prišiel prevziať. Novinku American Monster z dielne Aftershock Comics píše Brian Azzarello, kreslí Juan Doe.

Z rovnakého vydavateľstva prichádza séria, ktorá nás zavedie do sveta plného monštier. Strayer ich zabíja, ale nerobí to zadarmo. Mala ovláda mágiu, ale nie vždy je to tak, ako by chcela. Ale práve ona môže byť záchrana pre celý svet a Strayer je tu na to, aby jej pomohol, nech sa mu to páči alebo nie.

Tento článok vznikol v spolupráci s webom Komiksový raj, kde si môžete všetky uvedené novinky predobjednať.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

(zdroj: marvel.com, previewsworld.com, imagecomics.com, aftershock.world)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
15 ⁄ 5 =