TOP10 – momenty FINÁLNEHO traileru BATMAN v SUPERMAN

Máme mesiac a pol do premiéry jedného z dvoch filmov zo stajne DC Comics, ktoré nás tento rok čakajú – Batman v Superman: Dawn of Justice. A ako ste si už určite všimli, včera vyšiel finálny trailer.. Tu je Top 10 momentov a zároveň menší skalpel tejto ukážky.

Ako sa väčšina fanúšikov zhodla, predchádzajúci trailer na epický súboj medzi Batmanom a Supíkom bol dosť o ničom. Vyspoileroval, čo sa len dalo a strih tiež nebol nič moc. Niečo podobné (až na úvodný Bruceov opening) som si z počiatku myslel aj o tomto traileri. Ale po tom, ako som si spomalene vyhlodával jednotlivé zábery, uvedomil som si, že materiál je proste skvelý.

!!!V NASLEDUJÚCICH RIADKOCH SÚ MOŽNÉ SPOILERY!!!

10. VÝBER KACHLIČIEK

tumblr_o2ee9yj5m11qgb3zso2_500

Nebojte. Robím si prdel. Ale určite stojí za zmienku, že podla tejto (a iných) scén pravdepodobne Lois a Clark spolu už bývajú – možno sú už dokonca manželia! To sa mi zdá dosť podstatné pre vývoj postáv.

 

9. REPORTÁŽ?

9

Pochybujem! Pravdepodobnejšie je, že Lex uniesol Lois Lane a pekne ju zadupáva do zeme svojimi namyslenými kecami.

 

8. „PRELET“ BUDOVOU

8

Musíte uznať, že toto je jednoducho epické. Tí z nás, ktorí sa narodili pred rokom 1986 a už v tom čase čítali comicsy, určite snívajú o tomto súboji už 30 rokov. Presne takýmto fanúšikom je Snyder. To isté urobil aj s Watchmen. Milovanú látku previedol na strieborné plátno. BRAVO! Niečo mi hovorí, že Bruce utrpí pár zlomenín.

 

7. LEX

7

Neviem ako vám, ale mne sa Jesse Eisenberg v roli Alexandra Luthora páči už od jeho obsadenia. Jednoducho mi tam sedí. Dôkazom je už len fakt, že podobnú úlohu si už stihol zahrať v Social Network – Marka Zuckerberga, zakladateľa Facebooku. Bolo mi jasné, že Zack Snyder nám chce ukázať iný pohľad na postavu Lexa, než sme videli doposiaľ. A mal som pravdu. Je to inteligentný, ale hlavne arogantný, ukecaný a sebecký hajzel na kokse, ktorý dokáže kohokoľvek držať v šachu. Ale svet ho (zatiaľ) vníma ako mladého technologického magnáta. Jeho monológy sme mohli počuť v každom z uvedených trailerov a sú skvelé. Prorokujú grandiózny, epický súboj dvoch mocných bytostí z opačných svetov – „Black and Blue. A God vs Man. The Day vs Night!“ „The Greatest Gladiators Match in History of the World.“

 

6. BATARANG

6

Áno! Konečne sme sa dočkali praktického využívania batmanových najklasickejších hračiek – batarangov. A neprekvapivo, Batman má presnú mušku! Snyder naozaj ctí predlohu a za to si zaslúži pochvalu, ale k tomu sa ešte dostanem…

 

5. OFINKA

5

Snyder nám v Man of Steel ukázal Supermana, akého väčšina (necomicsákov) nepozná. Dostali sme (a aj dostaneme) po vzore Nolanovej (svätej) trilógie drsnejší prístup k téme pláštenkárskeho dobrosyna Kryptonu, ktorý sa musí vysporiadať so svojou rolou vo svete ľudí. Musí si nájsť svoje miesto, ako ich vzor pre lepšie zajtrajšky. Ale pred tým sa musí ešte do krvi pomaznať so svojim budúcim kolegom a asi najlepším priateľom – úbohým synom planéty Zem bez božských darov. Ešteže nám Zack naservíruje pravého comicsového Brucea, ktorý je rodeným taktikom.

 

4. NO BAD ASS

4

Musíte uznať, že ju má Gal Gadot vážne dobrú! Skáče 50 metrov, nosí minisukňu, meč, štít a laso pravdy. Je to naša filmová WONDER WOMAN v plnej paráde. Jasný tešinger!

 

3. ELASŤÁKY…

3(1)

3

…sa nekonajú! Supík tu dostal dosť upgradovaný kostým so symbolom nádeje na hrudi. Je na ňom plno nových a skvelých detailov. Napríklad ak sa pozorne pozriete už len na „S“ vidíte uprostred líniu, ktorá tam predtým v MoS nebola. Je to citát od spisovateľa Josepha Campbella, ktorého Snyder má veľmi rád a od dizajnéra kostýmov si vydupal, aby ho aplikoval v Supermanovom obleku. Citát znie „Where we thought to stand alone, we will be with all the world“ a bol pretransformovaný do písanej kryptončity. Je použitý po celom obleku a krásne tam zapadá. Ale to som mierne odbočil od toho, čomu som sa chcel venovať. Chcel som sa venovať Bat-suitu. Ten je, ako ste už asi miliónkrát čítali, počuli a videli, inšpirovaný Millerovým eposom Batman: Dark Knight Returns. Tu taktiež urobil Michael Wilkinson (už zmieňovaný dizajnér kostýmov) skvelú prácu na podnet Zacka Snydera. Má taktiež úžasné detaily. Už len tie stopy po guľkách a nožoch sú úžasné, pretože reprezentujú dlhoročnú prácu Batman v Gothame. A ako môžete vidieť na fotke, je vystužený nie len kevlarom, ale na krku dokonca aj zrejme nejakým kovom. Čo je z hľadiska človeka, ktorý sa musí vyhýbať každej zbrani, lebo to občas aj zabolí, dosť užitočná vec.

A pomaly ale iste sa dostávam ku koncu. Čo znamená, že sme pri tých najgule-rvúcich momentoch!

 

2. PACIFISTA…

2

2(1)

Na druhom mieste sa mračí BATFFLECK so svojím openingom, ktorý by predčil napríklad aj koncert Céline Dion. Nie, teraz vážne. Vedeli by ste si predstaviť lepšiu predstavovačku ako tú, kde Batman počas pol minúty spacifikuje celé poschodie grázlov s malíčkom v nose? Ja nie! TU máme toho pravého comicsového Batmana. Neberte to v zlom (ja milujem Nolanovu trilógiu) ale Nolan urobil z Batman človeka, ktorý sa síce vie skvelo biť, ale nie je to ani stratég a ani detektív, ktorým by mal byť. Ale samozrejme, nezazlievam mu to. Priniesol nám Batmana pre 21. storočie a urobil z neho niečo, na čo sa bude spomínať ešte dlho po našej smrti. Ale dosť sentimentu. Tu vidíme NEKOMPROMISNÉHO Batmana, ktorý nakope Supermanovi prdel. Inak táto scéna je odkazom na prvú kapitolu Návratu Temného Rytiera, kde zostarnutý Batman po rokoch znovu nasadzuje svoj legendárny kostým a rovnako spacifikuje týchto nešťastníkov.

 

1. PREKVAPENÝ VÝRAZ ROKA

1

A je to tu. Supík už vidí, že s Béťom to nebude ľahké. V konečnej sekvencií je vidieť všetko, čo potrebujeme, aby nás nalákali do kina. Nemám čo dodať. Proste – Zack, si kráľ a podla mňa nám donesieš druhých Watchmen! (Film má lákavú stopáž 160 minút!!! a to má byť ešte aj Director’s cut.)

 

0

A taká perlička na záver – krásny výhľad na malebnú púštnu pláň s monumentálnym gréckym písmenom Omega. Vidina postapokalyptickej budúcnosti, ktorá by nemala byť iba Bruceovým snom, ale zároveň aj veštbou, ktorá predpovedá príchod arcizáporáka celého (DC) vesmíru – Darkseida! Opäť môžeme vidieť aj paradémonov – Darkseidovích poslov (planéty) Apocalypsy. Tí by mali byť pod vedením generála Cal-Ela, ktorý je ovládnutý Darkseidom. Obrovské lietajúce „mestá“ týčiace sa nad ruinami tých niekdajších ľudských. A ako jedného z posledných preživších z ľudskej rasy vidíme BATMANa.

Slovenská premiéra je o deň skôr, ako tá svetová. Čiže 24. marca sa uvidíme v kine.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
19 − 16 =