TOP 5 momentov pred premiérou 10 Cloverfield Lane

Predstavte si, že idete v aute a stane sa vám nehoda. Po čase sa prebudíte síce živý, ale so zraneniami a v podzemnej kobke. A aby toho nebolo málo, neznámy človek vám povie, že svet zasiahla gigantická katastrofa, ktorá zničila všetok pozemský život. Howard (John Goodman) je trochu podivín, ktorý sa na koniec sveta pripravil, a tak je jeho bunker na túto situáciu skvele pripravený. Spolu s kamošom, ktorého si zahrá John Callagher, sú údajne jediný, ktorí prežili. Svet vonku je kontaminovaný, a tak nemôžu ísť von. Je Howard magor alebo je svet naozaj po apokalypse?

Už len pár dní nás delí od slovenskej premiéry filmu 10 Cloverfield Lane a tak si zhrňme čo od tohto filmu môžeme očakávať. Vopred upozorňujem, že som nečítal zahraničné recenzie, a ani som nepozeral rôzne šialené upirátené kino verzie. Film si chcem vychutnať v kine a iba s tými informáciami, ktoré nám poskytli tvorcovia.

1. John Godman

Jedným z hlavných headlinov tohto filmu je pre mňa určite herec John Goodman. Jeho postava bude pre film kľúčová a už z traileru je jasné, že s jej presným zaradením bude problém. Je Howard paranoidný magor, ktorý iba využil situáciu alebo je to obozretný detailista, ktorý zachránil posledných ľudí široko ďaleko. Goodman je v našich končinách známy najmä vďaka seriálu Roseanne, za ktorý dostal Zlatý Glóbus. Hral tu manžela svojskej hlavnej predstaviteľky. Známy je tiež ako Walter Sobchak z kultového filmu Big Lebowski. Goodman je podľa mňa pre túto úlohu skvelý. Má komediálny talent, takže nám môže v úvode sadnúť ako sympatický chlapík. Na druhú stranu je to predsa len obrovský chlap, pri ktorom by sme sa báli, aby mu nepreplo. A ono mu možno prepne.

CloverfieldLane001
(zdroj: Paramount Pictures)

2. Cloverfield 2?

Túto možnosť J.J.Abrams rezolútne odmietol. Priame napojenie na film Cloverfield teda určite nehrozí. Skôr sa dá očakávať, že sa film bude odohrávať po udalostiach v pôvodnom filme. Aj keď úplne jednoznačné nie je, čo sa po prvom filme dialo. Vylúčená je zrejme možnosť, že sa odohrávajú oba filmy simultánne, keďže ich časový záber bude asi značne rozdielny.

3. Klaustrofobická dusnota

Väčšina filmu sa bude pravdepodobne odohrávať výhradne v prostredí bunkra. Je len otázkou času, kedy sa medzi jeho obyvateľmi začne prejavovať ponorková choroba podporená nevyriešenými otázkami o reálnosti ohrozenia tam vonku. V momente, keď začne Howardovi prepínať, má tento film naozaj potenciál pôsobiť stiesnene. A jediné riešenie je ísť von. Ale čo je vonku?

 

CloverfieldLane004
(zdroj: Paramount Pictures)

 

4. Pravda je tam vonku!

To, čo sa deje za stenami bunkra, bude diváka trápiť primárne. Nastala apokalypsa, v ktorej je človek už len ohrozený druh? Je naozaj nebezpečné vychádzať von? Alebo ide len o nafúknutú bublinu? Ja pevne verím, že vonku to bude naozajstné inferno a keď sa Michelle (Mary Elizabeth Winstead) dostane von, bude sa chcieť veľmi rýchlo vrátiť späť.

 

CloverfieldLane002
(zdroj: Paramount Pictures)

 

5. Nové univerzum?

Toto je otázka, ktorá sa bude riešiť asi až potom, keď sa uvidí, aký veľký úspech/neúspech zožal 10 Cloverfield Lane v kinách. V prípade, že nám pokračovanie predostrie nejaký zaujímavý apokalyptický koncept, ktorý bude fungovať, a bude si schopný na seba zarobiť, je len otázkou času, kedy príde nejaké ďalšie pokračovanie. A to by mohlo k problematike pristúpiť zase úplne inak. Pevne v to verím.

 

CloverfieldLane003
(zdroj: Paramount Pictures)

Premiéra je ohlásená na 7.4.2016

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 ⁄ 10 =