Site icon Multiverzum

TOP 5 momentov pred premiérou Gods of Egypt

Fantasy film zasadený do dôb starovekého Egypta Gods of Egypt už pomaly klope na dvere, keďže jeho premiéra je naplánovaná na 25. februára. Pozrime sa teda, aké sú od tohto filmu očakávania a ktoré momenty nás budú zaujímať asi najviac.

1. Mytológia

Prakticky od začiatku bolo jasné, že Gods of Egypt budú primárne o neskutočne bohatej egypskej mytológii. Stovky bohov a stvorení, ktoré v Egypte vznikali tisícky rokov si priam pýtali sfilmovanie. Hollywood si zobral ako predlohu mýtus, v ktorom bojovali Horus a Set o vládu nad Egyptom. Horus mal v egypskom panteóne podobu sokola alebo muža so sokoliou hlavou. V egypských mýtoch je považovaný za toho, kto porazil zosobnenie síl chaosu a v Egypte nastolil poriadok. Sily chaosu tu predstavoval Set, pôvodne najmä boh púšte. Bol zosobnený neznámym, na šakala sa podobajúcim zvieraťom. Vo filme si s týmto faktom asi nebudú lámať hlavu a z Gerarda Butlera urobia jednoducho šakala. Rozdiely s pôvodným mýtom tu budú určite, a tak sa pozastavovať nad tým, kedy a o koľko očí Horus vlastne prišiel, nemá zmysel. Ostáva dúfať, že túto krásnu mytológiu nesprznia úplne a bude to zaujímavá exkurzia do tohto fascinujúceho sveta.

 

2. Leonidas vs. Lannister

Gerard Butler a Nikolaj Coster-Waldau sa postarajú o ústrednú dvojicu bojujúcich bohov. Butler už má za sebou adaptáciu komiksu 300, a tak vieme povedať, že mu historické postavy naozdaj svedčia. Keď sa dozvedel o svojom obsadení do tejto úlohy, údajne na sebe začal okamžite pracovať. Vraj ak má hrať boha, musí byť vo forme. Nikolaj Coster-Waldau je aktuálne na vrchole najmä vďaka seriálu Game of Thrones, kde stvárňuje Jaimeho Lannistera. Fakt, že vie naozaj hrať, predviedol naprílad v dánskom filme /sám je dán/, En chance til /2014/, ktorý síce so zameraním tejto stránky nemá nič spoločné, ale môžem ho len odporučiť.

 

3. Alex Proyas

Je otázne, čo predvedie Alex Proyas po sedemročnej prestávke. Tento režisér je schopný natočiť úžasne atmosferickú kultovku The Crow /1994/, na druhej strane aj nie práve kladne hodnotené filmy, ako napríklad jeho posledný kúsok Knowing /2009/ s Nicolasom Cage-om v hlavnej úlohe. S megalomanskou hollywoodskou produkciou skúsenosti veľmi nemá /až na I, Robot/ a tak je otázne, ako sa s tým popasuje. Proyasovi by mohol k správnemu „feelingu“ snímky pomôcť aj fakt, že sa svojim gréckym rodičom narodil v Egypte.

 

4. Digitálne príšery

Každý trailer na nás sype najmä monštrá na tisíc spôsobov. Obrovské hady, chrobáky, rôzni démoni a božstvá dajú tvorcom špeciálnych efektov určite zabrať. Ak nepobabrú svoju prácu, bude sa určite na čo pozerať.

 

5. Ďalší titani?

Všetci dúfame, že tento film nedopadne ako Clash of the Titans, v ktorom sme sa celý film tešili na hlášku „Release the Kraken!“, aby sme nakoniec išli z kina sklamaní, keďže toto legendárne zvolanie vyšumelo v novom kabáte ako prd vo vetre. O pokračovaní Wrath of the Titans ani nehovorím. V traileroch bolo pár momentov, ktoré mali potenciál posadiť nás na zadok a úprimne dúfam, že sa im to podarí.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!