Top 5 Venom faktov, ktoré ste možno nevedeli

Filmový Venom sa blíži už aj do našich kín. Ak si chcete aspoň trochu skrátiť mučivé čakanie na premiéru, pozrite sa s nami na päť faktov, ktoré ste o Venomovi pravdepodobne nevedeli.

 

1, Venom mal byť pôvodne žena!

Scenárista David Michelinie pôvodne plánoval Venoma úplne inak. Malo ísť o tehotnú ženu, ktorá príde o manžela, keď ho zrazí taxikár rozptýlený Spider-Manom. Následne mala prísť aj o očakávané dieťa. Symbionta mala nalákať žiaľom zlomená matka. Nakoniec bol však Venomom Eddie Brock a dôvod pre zmenu plánu bol prinajmenšom úsmevný. Editor Jim Salicrup si totiž nemyslel, že by žena mohla byť pre Spider-mana dostatočne zdatným protivníkom. 

(zdroj: Marvel)

 

2, Venom symbiont nedokáže klamať!

Aj keď Venom nie je práve vzor morálky, v zošite Thunderbolts #23 zaznela informácia, že Venom symbiont nie je schopný klamať. Samozrejme, ťažko si budeme túto informáciu verifikovať, ale je nutné uznať, že pohľad na túto postavu to môže značne zmeniť.

(zdroj: Marvel)

 

3, Neexistuje len Batmobil! Aj Venom má vlastné auto!

V čase keď bol Venomom Flash Thompson sa na scéne objavil tzv. Venom-mobile. Venom tak ukázal, že okrem ľudí, vie ovládať aj autá. Veľkú budúcnosť ale tento výstrelok nemal, keďže sa objavil iba v zošite Venom #36. 

(zdroj: Marvel)

 

4, Venom zbožňuje čokoládu!

To, že má Venom symbiont neuveriteľnú chuť na mäso, je všeobecne známy fakt. A nejde pritom iba o zvieratá, keďže občas zhltne aj nejakého človeka. Existuje však niečo, čo pomáha krotiť jeho krvilačné sklony. Áno, je to čokoláda. V komiksoch z 90. rokov to bola práve čokoláda, ktorá dokázala krotiť symbiontov hlad po krvi.

(zdroj: Marvel)

 

5, Tom Hardy sa učil od svojho syna

Tom Hardy nikdy nebol blázon do komiksov. Dokonca nemal pôvodne ani záujem stať sa súčasťou sveta supehrdinov. Existuje ale dôvod, prečo sa Venomom aj napriek tomu stal. Jeho syn Loius Hardy je veľkým fanúšikom Venoma. Keď sa dozvedel, že režisér filmu oslovil jeho otca kvôli tejto úlohe, bol nadšený a presviedčal Toma, aby túto rolu prijal. Hardy Venoma vôbec nepoznal, a tak mu pred natáčaním musel dať jeho syn malé doučovanie.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
15 × 3 =