TOP 8 X-Men Univerza

Univerzum X-menov sa už o pár dní rozšíri o ďalší, celkovo deviaty film. Čo sa zárobkov týka, je značka X-men celkovo na 7. mieste so zárobkom 1,664 miliardy dolárov. Ak X-men: Apocalypse úplne nevyhorí, je skoro isté, že sa na tomto poradí bude čoskoro čosi meniť.

Ako sú na tom X-Men filmy čo sa týka kvality? Pozrime sa na menšiu rekapituláciu:

Wolverine2013
(zdroj: Fox)

8. The Wolverine (2013)

Wolverine je neskutočný sympaťák, ale s jeho filmami je to jedna katastrofa. Ak by nebolo Hugha Jackmana, tento film by sa nedostal ani do vôd znesiteľného priemeru. Ale on sám na kvalitný film žiaľ nestačí. Potenciál samurajov vo filme využili len z polovice. Príbeh sa časom príliš zadrhával, záver nudil a bol z kategórie čudných a s odstupom času kompletne vyfučí z hlavy. Škoda, tento film mal obrovský potenciál.

 

Wolverine2009
(zdroj: Fox)

7. X-Men Origins: Wolverine (2009)

Nie, nemám nič proti Wolverinovi, ale jeho filmy sú z celého univerza kvalitatívne na chvoste. Obecne platí to isté, ako pri predošlom filme. Plus tu to nezachránil ani Deadpool, či čo to bolo.

 

XMenThe Last Stand
(zdroj: Fox)

6. X-Men: The Last Stand (2006)

Vyvrcholenie trilógie, ktorá to všetko začala, tiež nedopadlo podľa predstáv. Bohužiaľ. Brett Ratner sa na režisérskej stoličke kvalitám Bryana Singera nepriblížil, a tak sme dostali nemastné-neslané finále, ktoré si toho naložilo oveľa viac, ako dokázalo spracovať.

 

xmen2000
(zdroj: Fox)

5. X-Men (2000)

Prví X- Meni a skvelý štart od už spomínaného Bryana Singera. Hugh Jackman, Patrick Stewart a Ian McKellen sa svojich úloh zhostili geniálne a neskoršia náhrada tak bola nemysliteľná.

 

Deadpool_cover
(zdroj: Fox)

4. Deadpool (2016)

Áno, Deadpool je až štvrtý. Je mi jasné, že zbúral rekordy a zarobil kopu peňazí, ale špicu tabuľky si nezaslúži. Príbeh bol jednoduchý a úplne tu absentoval záporák. A úprimne, toho chlapíka, ktorého si pamätám len vďaka tomu, že sa volá rovnako ako čistiaci prostriedok, nerátam. Tým nechcem povedať, že Deadpool je zlý film, ale skrátka je málo komplexný, aby hral v tomto rebríčku prím.

Tak schválne, koľkí z vás tento článok po 4. mieste zavreli 😛

 

nightcrawler-alan-cumming-x-men
(zdroj: Fox)

3. X-Men 2 (2003)

Pôvodných X-Menov posunul Singer ešte o level vyššie. Pôvodné osadenstvo sa podarilo udržať a nástup Nightcrawlera v bielom dome považujem za extrémne podarený.

 

x-men-first-class
(zdroj: Fox)

2. X-Men: First Class (2011)

Matthew Vaughn to s adaptáciami komiksu vie. A dokázal to aj vo First Class. Nástup Jamesa McAvoya a Michaela Fassbendera do X-Men univerza nemohlo dopadnúť lepšie.

 

future-sentinels-xmen-days-of-future-past
(zdroj: Fox)

1. X-Men: Days of Future Past (2014)

Na prvom mieste nemohol skončiť nikto iný ako Bryan Singer a jeho Budúca minulosť. Skvelý film, na ktorý neexistuje dostatok superlatívov. Príbehovo aj vizuálne maximálny zážitok. Postavy fungujú ako hodinky, zo sentinelov ide hrôza. Aj napriek tomu, že nenávidím filmy s tematikou cestovania v čase, v tomto prípade to bolo natoľko inteligentné, že mi to vôbec nevadilo. A to je úspech hodný prvého miesta!

Máte iný názor? Diskutujte!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

2 thoughts on “TOP 8 X-Men Univerza

 • 20. mája 2016 at 14:35
  Permalink

  Origin bol jednoznačne najhorší, The Wolverine bol síce kvalitou oveľa lepší ale nevyužitý a bez silného záporáka. Všetky tri časti X-men sa mi veľmi páčili, každá ponúkla niečo iné. Jednotka vzrušenie pri predstavovaní nového sveta, dvojka kvalitu a trojka snahu o epický záver série. Dej Budúcej minulosti je strašný a záver nedôstojný, a ako víťaz sa mi javí Prvá trieda. Nie je dokonalá ale miestami perfektná (Deutsches Bier!). A Deadpool je úplne neporovnateľný:)

  Reply
 • 13. júla 2016 at 10:23
  Permalink

  Absolútne súhlasím s poradím, akurát Deadpoola by som hodil až nakoniec. X-Men: Days of Future Past je naj !

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
11 + 22 =