TOP komiksový film 2018

Bol rok 2018 komiksový? Z komerčného hľadiska určite. Čoho sa ale dočkal fanúšik komiksových filmov? DCEU sa konečne odrazilo z dna. Sony odštartovalo nový vesmír, s ktorým má, ako inak, obrovské plány. Veľké prekvapenie sa podarilo animovanému filmu s menej známou verziou Spider-Mana. Dočkali sme sa ale aj pokračovaní a tiež filmu, ktorý je považovaný za preceňovaný a skvelý súčasne. Rok 2018 bol teda bez pochýb pestrý a zaujímavý. Ako sa jednotlivé filmy zoradili v našom rebríčku?

7. Venom

Keď sa novinár Eddie Brock stane hostiteľom nebezpečného mimozemského symbionta, stáva sa z neho jedna z najväčších hrozieb pre ľudstvo, no najmä pre neho samého.

Drackula 5/10
Vykastrovaného antihrdinu nezachránil ani Tom Hardy. Premárnená šanca a vo výsledku priemerný film zväčša chybou štúdia.
Efken 8/10
Hej, som jedným z tých nenáročných divákov, ktorým sa to páčilo.
Ivan 6/10
Prekvapivo sa mi to celkom páčilo, hoci to bola hovadina s blbým scenárom, divnými hereckými výkonmi a WTF CGI.
Kraken 6/10
Priemer ako Panther a Aquaman. Nič som ale od tohto filmu nečakal, tak za vynikajúceho Hardyho aspoň dačo.
Liborius 5/10
V podstatě zklamání. Nesourodý slepenec, který se nemůže rozhodnout, jestli chce být zábavnou akční podívanou pro celou rodinu, nebo vážnější hororový film s komiksovými prvky. Tohle se dalo a mělo udělat líp.
Sarger 7/10
Nevyužitý potenciál… pritom sa z toho dalo vyťažiť omnoho viac. Scéna od autorky 50 odtieňov bol mimo. Hardy to držal na úrovni.
Sensej 6/10
Nebolo to také hrozné ako som čakal alebo Ako Tom Hardy z hovna bič plietol.
Tayshren 6/10
Väčšinu času, bohužiaľ, nič moc, ale zachraňujú to dve veci. Klasicky vynikajúci Tom Hardy a fakt, že v niektorých scénach je vidno ten film, ktorý to mal byť. Temný, hororový, R-kový. Nanešťastie sa Sony rozhodlo pre nemastný-neslaný PG-13 rating a film je očividne roztrhnutý medzi týmito dvoma nekompatibilnými prístupmi.
Tomislav 7/10
Škoda prvej tretiny (alebo polky?) filmu, keď sa film rozbiehal a bol o všetkom možnom len nie o Venomovi. No keď opraty prevzal ujo mimozemšťan, začala to byť úžasná zábava.
IntrOvert 5/10
Zlo má všemožné formy. Občas je to vykastrovaný symbiont, občas zlý scenár a občas všetky neduhy filmového priemyslu. Vy ste Venom? Ja nie, ďakujem!

 

Celkové hodnotenie: 6,36

Viac sa o filme dozviete v našej recenzii.

6. Antman a Wasp (Antman and the Wasp)

Scott Lang musí čeliť dôsledkom svojich rozhodnutí ako superhrdina, ale aj ako otec. Ledva sa mu podarí nájsť rovnováhu medzi osobným životom a povinnosťami Ant-Mana, objaví sa Hope van Dyneová a dr. Hank Pym s novou neodkladnou misiou. Scott si musí znovu obliecť zmenšovací oblek a naučiť sa bojovať po boku príťažlivej Wasp, aby mohli spoločne odhaliť tajomstvo z minulosti.

Drackula 6/10
Nie je to zlé, ale nedokázalo ma to strhnúť. Potenciál nevyužitý a zvraty predvídateľné.
Ivan 6/10
Zaujímavý protipól veľkolepým súrodencom Avengers a Doctor Strange. Druhý diel nie je taký čarovný ako prvý a napriek novej posile v podobe Michelle Pfeiffer to bohvieako neodsýpa. Našťastie sa každú chvíľu objaví svieži nápad (PEZ, čajky, sérum pravdy).
Kraken 8/10
Bavil som sa ako pri jednotke. A asi aj viac.
Liborius 7/10
Jednička mě bavila. A dvojka sice ničím zvlášť nepřekvapila, ale byla asi tak stejně v pohodě jako první díl. Takže vcelku OK.
Tayshren 5/10
Absolútny marvelovský priemer, až podpriemer (čo ale stále znamená jemne nadpriemerný film). Zároveň aj najzbytočnejší komiksový film tohto roka. Slúži len na vyplnenie času medzi reálne dôležitými časťami MCU.
Tomislav 8/10
Klasicky dobrá Marvelovka. Chcel som dať 7 ale dám 8, lebo som si spomenul na mravca. 😀
IntrOvert 7/10
U mňa osobne bol problém v tom, že po Infinity War som mal veľké očí. Dostal som komorný film podobný prvému dielu a v rozpoložení, v ktorom som bol, ma to vôbec nenasýtilo.

Celkové hodnotenie: 7,02

5. Deadpool 2

Pripravte sa na druhý príchod Wadea Wilsona alias Deadpoola (Ryan Reynolds). Bojuje s nindžami aj s japonskou jakuzou a vzdoruje svorke sexuálne agresívnych psov. Deadpool tiež vyráža do sveta, aby objavil pre neho významné životné hodnoty: rodinu, priateľstvo, novú chuť prežívať dobrodružstvo a tiež, aby si zaslúžil vytúžený hrnček s nápisom „Najlepší milovník na svete“. Alebo iba žeby nie. Deadpool je skrátka chlapík mnohých podôb, aj keď tá jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pekne hnusná. Ale za to nemôže. Čo avšak neplatí o jeho dosť čiernom zmysle pre humor a netradičnom prístupe k superhrdinským pravidlám fair play.

Drackula 7/10
Úvod by potreboval výrazne zostrihať, lebo rozbeh je veľmi pomalý. Aj keď to za prvým dielom zaostáva, stále je to zábava.
Efken 7/10
Dvojka. Proste dvojka. Zasmiali sme sa. Ale je to dvojka.
Ivan 8/10
Typická dvojka (viac postáv, viac akcie, viac trikov, viac všetkého), ale mne tento typ humoru celkom sedí. Dvojka je drzá (hromadný zoskok padákom) a určite dávam hore palce za netradične zvoleného (ale slávneho) zloducha, ktorého zbožňujem rovnako, ako Deadpool.
Kraken 7/10
Som aj zabudol, že to bolo 😀 Ale A-Ha a Juggernaut. Škoda jamajského Black Toma. To bola pre mňa obrovská krivda.
Liborius 8/10
Druhý Deadpool mě na začátku trochu vyděsil. Prvních 5 minut se zdálo, že se nevrací v dobré formě. Naštěstí jen klamal a rozjel hláškomet zase naplno. Stejně skvělé jako jednička.
Sarger 7/10
Niekedy tlačili až moc na pílu, ale film splnil svoj účel a pobavil.
Sensej 5/10
Okrem Domino čisté meh… Aj Brolin bol lepší v A:IW…
Tayshren 7/10
Pokračovanie Deadpoola sa nesie v znamení jednotky, ale, bohužiaľ, nie je až tak dobré. Komu sa ale páčila jednotka, dvojka sa mu bude určite tiež.
Tomislav 8/10
Deadpool je Deadpool. Už to trochu stratilo to čaro jednotky, ale bol to Deadpool.
IntrOvert 7/10
Napriek tomu, že bola dvojka vo všetkých smeroch lepšia ako jednotka, tak niečo tomu chýbalo. Zábava, ktorú sprevádzalo prvé pozeranie sa pri pozeraní druhom úplne vytratila, a to by sa pri dobrých filmoch stávať nemalo.  Nepomohla ani rozšírená verzia či ten „vianočný gluten free“ výstrelok.

Celkové hodnotenie: 7,41

Viac sa o filme dozviete v našej recenzii.

4. Aquaman

Ďalší superhrdina zo sveta DC Comics poodhalí svoj pôvod v akčnom dobrodružstve odohrávajúcom sa tentokrát v dychvyrážajúcom podmorskom svete siedmich morí. Arthur Curry (Jason Momoa) je z polovice človek a z polovice obyvateľ bájnej Atlantídy, ktorý na svojej životnej ceste musí čeliť pravde o tom, kým v skutočnosti je ale aj tomu či si zaslúži byť…hrdinom – Aquamanom.

Drackula 6/10
Je to zbytočne dlhé, herci nehrajú a scenár je deravý. Ale zarába to, keďže všetka tá bezduchá cool akcia dobre vyzerá. A divákom to stačí.
Kraken 7/10
Priemer, neurazí, ale Marvelovka to nie je a ja chcem Man of Steel.
Liborius 8/10
Příjemné překvapení. Přímočarý fantasy komiksový spektákl pro všechny malý i velký kluky i holky, který mě neskutečně bavil. Zatím nejlepší film z DCEU.
Sarger 9/10
Príjemné prekvapenie s prekvapivo prehľadným dejom a krásnym vizuálom.
Tayshren 8/10
Určite najlepší film od DC. Vizuálne úžasná záležitosť. Dostatočne akčná a pomerne vtipná. Scenár má problémy hneď na niekoľkých úrovniach. Mňa to ale bavilo.
Tomislav 9/10
Pre mňa zatiaľ to najlepšie od DC a asi najväčšie prekvapenie. Dobre zvládnutý dej, perfektné postavy, akcia, humor, hudba a konečne vydarené vizuálne efekty.
IntrOvert 8/10
Wonder Woman bola dobrá marvelovka a Aquaman tiež! Nebol to síce Man of Steel, ale chvalabohu ani Suicide Squad. Čo je vlastne na jednej strane škoda, ale na druhej veľké zadosťučinenie.

Celkové hodnotenie: 7,66

Viac sa o filme dozviete v našej recenzii.

3. Black Panther

Po udalostiach opísaných vo filme Captain America: Občianska vojna, sa bojovník T’Challa po smrti svojho otca, vládcu Wakandy, vracia domov, aby sa stal novým kráľom tejto skrytej, avšak technologicky vyspelej africkej krajiny. Objavuje sa však dávny nepriateľ a tak musí T’Challa zmobilizovať svojich spojencov a ako Čierny panter využiť všetky schopnosti, aby zabránil vojne, ktorá by ohrozila Wakandu aj celý svet.

Drackula 8/10
Veľmi dobre zvládnutý origin. Nejaké chyby by sa našli, ale celkový dojem dovoľuje privrieť oči.
Efken 10/10
Najmilovanejšia komiksovka tohto roka. Wakanda forever.
Ivan 6/10
S druhým Thorom najslabšia marvelovka, nuda, rozčarovanie a sklamanie. Našťastie hlavný hrdina má kráľovský imidž, poteší Andy Serkis a pestrofarebná africká výprava.
Kraken 6/10
Brak a najlepší záporák to nedotiahol ani do finále filmu. Priemer a sklamanie. WTF nosorožci a trápne až smiešne CGI.
Liborius 7/10
Akční black power jednohubka, na kterou se dobře dívá. Jednak protože Killmonger je fajn záporák a zadruhé Wakanda nabízí docela atraktivní kulisy.
Sensej 10/10
Veľké osvieženie súčasnej kinematografie a úžasná art-direction.
Tayshren 6/10
Scenáristicky rovnako slabé ako Aquaman, technicky slabšie aj od Venoma. Nudná réžia, nudný príbeh, nudné postavy (snáď okrem hlavného záporáka). Ďalší marvelovský (pod)priemer, ktorý je nevysvetliteľne všade ospevovaný. Aby som bol fér, nie je to až taká nuda ako Ant-Man a veľmi, skutočne veľmi, tomu pomáha nádherný futuro-africký vizuál a skvelý soundtrack. Ďalšie filmy z Wakandy určite áno, len dajte scenár písať niekomu, kto dokáže z témy vyťažiť omnoho viac.
Tomislav 8/10
Film, ktorý prekonal očakávania, hoci tomu čosi chýbalo.
IntrOvert 9/10
Dospelý a vyzretý film z dielne Marvel Studios, ktorého pozitíva vysoko prevyšujú jeho negatíva. S perfektným a neopozeraným hereckým ansámblom, ktorý je sprevádzaný hudbou, ktorá sa vám dostane pod kožu. Keďže šiel film do kín pred Infinity War, k maximálnemu šťastiu chýbali len kamene… alebo aspoň jeden.

Celkové hodnotenie: 8,09

Viac sa o filme dozviete v našej recenzii, alebo v našom tematickom článku.

2. Spider-Man: Paralelné svety (Spider-Man: Into the Spiderverse)

Nosiť modro-červenú masku nikdy nebolo nebezpečnejšie! Po tom, čo tínedžera Milesa Moralesa pohryzie rádioaktívny pavúk, musí sa naučiť, ako sa stať Spider-Manom. Pomôžu mu v tom Peter Parker a ďalší pavúčí hrdinovia, ktorých diabolský Kingpin preniesol z iných dimenzií. Podarí sa im Kingpina zastaviť skôr, než Brooklyn zhltne čierna diera?

Drackula 10/10
Vizuálne najoriginálnejšia komiksovka a zároveň najkomiksovejší film za posledné roky. A možno aj najlepší Spider-Man.
Efken 10/10
Vizuálne nalepší film tohto roka, na čo ma nalákali už od prvého traileru. Neskutočné spracovanie. V príbehu mi chýbalo trochu viac priestoru pre novovzniknutú skupinu a všetko sa to zbehlo aj vyriešilo akosi prirýchlo, ale dojem z filmu nepokazilo. Ale napriek všetkému, dekel zostal na mieste.
Kraken 9/10
Zo začiatku mi vadila trhaná animácia, ale asi som si na ňu počas filmu zvykol. Inak naj komiksový film roka.
Liborius 9/10
Formálně bravurní, krásně hravé a při tom vtipné, napínavé a plné skutečných emocí. Příběh běží ke konci trochu překotněji, ale skutečně se nejedná o prázdnou vyprávěnku, kde se jen blbne. Ve významu slova komiksový film, asi to nejkomiksovější, co nám kdy kdo nabídl.
Sensej 10/10
Absolútne najúchvatnejší počin roka. Okrem samotného filmového zážitku nám tento ponúka presah za hranice kina v podobe concept artov, 3D modelov, environmentov, ale aj fan artov. Zbožňujem sledovať príspevky výtvarníkov, ktorí na tomto filme pracovali! Tento štýl bude ešte dlho zdrojom nespútanej umeleckej inšpirácie.
IntrOvert 10/10
Kinematografia si pamätá množstvo zásadných filmov. Som presvedčený, že ďalším, ktorý si bude dlho pamätať, je tento. Dokonca som prekvapený, že štúdiá nezačali vo veľkom ohlasovať všemožné animované komiksové adaptácie. Niekedy až neverím, že to isté štúdio, čo prinieslo tento masterpiece, to na mňa pár mesiacov predtým skúšalo s Venomom.

Celkové hodnotenie: 9,06

Viac sa o filme dozviete v našej recenzii.

1. Avengers: Infinity War

Film Avengers: Infinity War prinesie na plátna kín najsmrtonostnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. Film je zavŕšením desaťročnej cesty filmovým svetom štúdia Marvel. Avengers a ostatní superhrdinovia sa musia spojiť, aby skúsili poraziť mocného Thanosa skôr, ako jeho útok navždy zničí celý vesmír.

Drackula 10/10
Tu asi nie je čo riešiť. Takýto ambiciózny projekt tu ešte nebol a ani dlho nebude. Marvel to ukočíroval parádne a hype na ďalší diel je neskutočný.
Efken 10/10
Čo nám bolo sľubované, sme dostali. Emócie tiekli prúdmi, akcia bola over the top, zápletka ultimátna. Už len počkať, kým ich všetkých oživia. Inak ho budem neznášať.
Ivan 8/10
Koncovka ma nedostala, pretože je každému jasné, že je to len akože. Ale inak bomba plná dlhých a veľkolepých akčných scén, vtipných hlášok, svižných dialógov a chémie medzi netradične skombinovanými postavami (Strange vs. Stark vs. Spider-Man alebo Thor vs. Strážcovia galaxie).
Kraken 9/10
Epické, osudové… od režisérov najlepšieho Marvel filmu Winter Soldier.
Liborius 9/10
Nerdgasmus. Skutečné vyvrcholení desetileté existence MCU, kdy největší smeknutí si vyslouží „Russo brothers“ za to, že zvládli smysluplně ukočírovat tolik postav.
Sensej 10/10
Na toto sa dlho, dlho čakalo. A oplatilo sa. Roztrúsené časti skladačky sa konečne spojili a napriek náročnosti a množstve postáv to tvorcovia zvládli na výbornú.
Tayshren 9/10
Najlepší komiksový film nielen roku 2018. Určite najlepší film od Marvelu. Plná paľba sa nekoná len kvôli istej rozvláčnosti zhruba v strede filmu (a nech mi niečo ostane na Endgame).
Tomislav 10/10
Jedna z najzábavnejších a určite najtragickejšia Marvelovka, hoci vieme, ako to nakoniec asi s Thanosom a s väčšinou postáv dopadne, vidieť doteraz neporaziteľných superhrdinov na kolenách a v prachu bolo neskutočne osviežujúce, nehovoriac o dokonalom záporákovi.
IntrOvert 10/10
*zvuk pradúcej mačky*

Celkové hodnotenie: 9,45

Viac sa o filme dozviete v našej recenzii.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
18 − 13 =