TOP komiksový film 2017

Rok 2017 bol pre fanúšika komiksových filmov veľmi plodný. Celkovo sme sa dočkali deviatich filmov a každý z nich bol tak trochu iný. Dostali sme emotívnu rozlúčku s obľúbeným hrdinom, obrovskú európsku produkciu, špionážny triler, pokračovania, originy, ale aj tímovky. A kto získal prvé miesto a honor najlepšieho komiksového filmu za rok 2017 od redakcie Multiverza? O tom sme rozhodli dohadovaním, hlasovaním, hádaním, vyjednávaním, prepočítavaním a podobne. Bolo to skrátka náročné, ale rebríček je na svete. Súhlasíte s ním? Alebo máte iné preferencie? Diskusia je otvorená.

 

9. Liga spravodlivosti (Justice League)

Tím DC komiksových superhrdinov musí spojiť sily a čeliť novej hrozbe. Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.

 

IntrOvert 7/10
Priemerná tímovka, ktorá ťa síce nevyklopí zo sedačky v kine, ale zato ťa v ňom ani neuspí. Mohlo to byť lepšie, mohlo to byť dlhšie, mohlo to byť inak – nič, treba ísť podpísať petíciu za Snyderovu verziu. 😀
Drackula 5/10
Bola to menšia kravina, ako som čakal, ale zase žiadny výnimočný zážitok to nebol. Chýbal tam nejaký zvrat, niečo, čo by diváka chytilo a vytvorilo napätie. Chýbala tiež chémia medzi postavami a celkový dojem zachraňovali Gal a Spider… pardon Flash. Efekty na facku, Batman sa mi vyslovene nepáčil. Nefungujúca agónia DCU pokračuje.
Poomberka 8/10
„Ako naozaj netopierí oblek?“
Tron 6/10
Batman tu vyzerá ako moták, ktorý nemá šancu držať krok s kolegami, a kam oni letia a skáču, on trápne uteká. Keď sa tam konečne dostane, je strašne zadýchaný. Asi by ozaj bolo dobré prehodnotiť situáciu a postavu v budúcnosti poňať inak a herecky pre-obsadiť. V Batman vs. Superman som Bena Afflecka hodnotil ako jednu z najvydarenejších súčiastok snímky, ale tu už bolo vidno, že na to nemá a ani ho to nebaví a ani nič. K tomu obskúrny kasting (Flash?), absurdné postavy (Cyborg??), strašne nudný záporák a až ku koncu (!) rozbehnutá akcia. Naopak, utajovaná dejová linka so Supermanom zaujímavá. Ale nebyť Aquamana a Wonder Woman (dať im spoločný buddy movie spin-off!), asi by som sa v kine nudil. V úvode sa mimochodom na streche vedľa Batmana mihne Holt McCallany, ktorý mal minulý rok v hre aj parádny seriál od Davida Finchera Mindhunter, odporúčam. „Dostojevskij.“
MrFreake 5/10
Film, ktorý už nechcem vidieť. Najväčšie sklamanie nielen uplynulého roka.
Liborius 6/10
Největší komiksová událost roku? Bohužel. Jako dílo dvou režisérů slušný kočkopes, jehož největší problém je ale stále slabý scénář, který se snaží do jednoho filmu nacpat hrozně moc věcí. Ale líbilo se mi to o chlup víc než WW a minimálně o dva víc než loňský BvS.

Sarger 6/10

Celkové hodnotenie: 6,15

Viac si o filme prečítajte v našej recenzii.

8. Kingsman: Zlatý kruh (Kingsman: The Golden Circle)

Centrála Kingsmanov je zničená a celý svet sa stáva rukojemníkom. Kingsmanov čakajú nové úlohy i prekážky. Spoja sa so spriatelenou americkou špionážnou organizáciou Statesman. Obidve agentúry musia spoločnými silami poraziť nebezpečného nepriateľa a zachrániť tak svet.

 

IntrOvert 7/10
To, čo prvý film nemal a vôbec mu to nechýbalo, dostal film druhý. Občas je menej viac, ale napriek tomu si to užijete. Stále lepšie ako komiksová predloha.
Drackula 7/10
Stále je to akčné, stále je to uletené, ale už to nie je také úderné. Kým jednotka ma prevalcovala, Golden Circle zabavil. Nič viac. Pritom má za vagón nápadov, ale je to typické pokračovanie. Všetkého malo byť viac a vo výsledku sme dostali menej. Žiadny závažnejší zvrat a nejakých 10 – 15 minút by sa dalo pokojne vypustiť. Nudiť som sa ale nenudil, skôr naopak. Stále je to kráľovská zábava.
Poomberka 6/10
Zbytočný hype, za mňa nuda.
Tron 6/10
Jednotka patrila u mňa k najpríjemnejším prekvapeniam roka (a to Matthewa Vaughna fakt moc nemusím) a na dvojku sme (pochopiteľne s pani manželkou) vyrazili do kina. A, nuž, slabota. Colin Firth sa síce vrátil, ale už mu to nešľapalo až tak, ako minule, humor sa kamsi vytratil, napojenie na americkú organizáciu úplne zbytočné (Channing Tatum si síce parádne zatancoval, ale nič viac), a tak dobrý dojem napravili aspoň vydarené akčné scény. „Aj ja si myslím, že by si mal ísť doprdele.“
MrFreake 7/10
Po našlapanom prvom diele je toto mierne sklamanie, ktoré nám predstavuje nové postavy, ale na tie behom pár minút zabudne alebo ich účelne odstráni. Dobrý akčný výplach.
Liborius 7/10
Hodnocení se může zdát vysoké, ale jelikož jsem čekal zážitek minimálně za devět, beru sedmičku jako mírné zklámání.

Sarger 8/10

Celkové hodnotenie: 6,85

Viac si o filme prečítajte v našej recenzii.

7. Strážcovia galaxie 2 (Guardians of the Galaxy 2)

V rytme zbrusu nových Najlepších hitov #2 pokračujú vo filme od štúdia Marvel Strážcovia Galaxie Vol. 2 dobrodružstvá partie superhrdinov, ktorí sa vydávajú až na samé hranice kozmu. Strážcovia sa musia naučiť držať pohromade a odhaliť tajomstvo rodičov Petera Quilla. Starí nepriatelia sa stávajú spojencami a na pomoc našim superhrdinom prichádzajú aj ďalšie obľúbené postavy z rozpínajúceho sa filmového vesmíru štúdia Marvel.

 

IntrOvert 8/10
Sú to tí istí Guardiani, ktorých sme tak milovali v prvej časti. Až na trochu slabší príbeh dostanete rovnakú dávku zábavy ako naposledy. James Gunn si plní sny a plní tým aj tie naše!
Efken 8/10
Skvelá akčná a miestami absurdná jazda, ako vždy. Kopec srandy. Mne jednoducho krásny vizuál a výrazné charaktery šmakujú. Aj keď priznávam, našla som tu viac toho, čo by mi mohlo prekážať, ak by som sa nad tým zamyslela, ako v jednotke. Takže sa nezamýšľam.
Drackula 5/10
Vizuál je nádherný. A pri ňom to asi končí. Infantilná a stupídna kravina so scenárom z bodu A do bodu B. Mnohé vtipy sa stali neustálym opakovaním vyslovene otravné.
Poomberka 8/10
Prvýkrat som bola nadšená, ale postupom času si nemyslím, že nám to ukázalo niečo nové, a ide o najslabšiu marvelovku tohto roka.
Tomislav 9/10
I am Groot.
Tron 7/10
Ku koncu je digibordelu skutočne veľa, s postavou (inak dobrého) Kurta Russella je naložené veeeľmi zvláštne a Sly Stallone dostal asi najviac WTF rolu v tomto desaťročí. Ale inak je dvojka rovnako pôvabná ako jednotka, herci si sadli, postavy zlaté, chémia medzi nimi na vysokej úrovni. Najlepší je tento film paradoxne v sitkomových pasážach bez akcie. Poteší množstvo osviežujúcich drobností (úvodná gigantická akčná scéna takmer vôbec nie je viditeľná). A Michael Rooker dojemný. „O tomto sa už nikdy v živote nebudeme baviť.“
MrFreake 6/10
Jediné, kvôli čomu nepriraďujem Guardians k Justice League, je to, že majú lepšie triky. Film s pre mňa nezaujímavo podanou zápletkou a humorom, na ktorý som už asi starý.
Liborius 8/10
Už mi to nevytřelo zrak jako poprvé, ale přesto nejde tenhle film nemít rád. Marry Poppins rules!

Brian 7/10

Kraken 6/10

Sarger 4/10

Celkové hodnotenie: 6,91

Viac si o filme prečítajte v našej recenzii.

6. Valerian a mesto tisícich planét (Valerian and the City of a Thousands Planet)

Valerian a Laurelin sú špeciálni vládni agenti pre správu ľudských území a ich úlohou je udržiavať poriadok v celom vesmíre. Valerian má so svojou kolegyňou viac, než len profesionálne zámery, neustále ju bombarduje milostnými návrhmi. Ale povesť, ktorá jeho vzťah k ženám sprevádza, a konzervatívne postoje Laurelin vedú k tomu, že ho neustále odmieta. Na rozkaz veliteľa sa Valerian a Laurelin vydávajú na spoločnú misiu do ohromného medzigalaktického mesta Alfa. Alfa je neustále rastúca metropola, ktorú obývajú tisíce tvorov zo všetkých kútov galaxie. Žije tu 17 miliónov obyvateľov, ktorí spojili svoje zručnosti, technológie a zdroje pre spoločné dobro. Ako to už ale býva, nie každý má v Alfe rovnaké bohumilé ciele. Zdá sa, že akési tajomné sily sa chystajú náš rod ohroziť!

 

IntrOvert 8/10
Redakcia sa mi zrejme otočí chrbtom, ale ja si tento film skutočne idem. Milujem ústrednú dvojicu a milujem aj celé univerzum, ktoré na plátne vyzeralo veľkolepo aj vďaka vizuálnym efektom.
Efken 6/10
Nezachránil to ani nádherný vizuál. Nudila som sa, nezaujímalo ma, ako sa to bude vyvíjať ani ako to skončí, viac-menej som premýšľala, ako veľmi by som chcela vyfackať hlavných hrdinov.
Drackula 6/10
Najväčším plusom tohto filmu je jednoznačne vizuál a kopa zaujímavých nápadov. Či už berieme do úvahy mimozemšťanov a ich technológie, trhovisko alebo rôzne svety vo svete. Je preto škoda, že zážitok z toho, čo divák vidí, nebol podtrhnutý dobrým scenárom. Ten je totiž deravý, nelogický a niekde v polovici filmu neuveriteľne predvídateľný. Keby film osekali o nejakých 30 minút, mohlo to mať väčší spád a vyhli by sme sa tak nudným pasážam. Napríklad pasáž s Rihannou mohla ísť do preč celá a 20 minút ušetrených. Druhá polovica bola rozťahaná, nudná a bez akéhokoľvek zvratu, ktorý by aspoň na moment zaujal.
Poomberka 9/10
A to ste to ešte nevideli v 4K! 😀
MrFreake 7/10
Po zlých ohlasoch celkom fajn film s dobrou hudbou, zaujímavým svetom s prímesou eko tématiky. Možno si to pustím znovu.

Sarger 6/10

Celkové hodnotenie: 7,02

Viac si o filme prečítajte v našej recenzii.

5. Atomic Blonde

Lorraine Broughtonová je dokonalá agentka – zmyselná, divoká a schopná čohokoľvek. Neváha použiť všetky svoje strelné, ale i ženské zbrane, aby prežila aj na tých najnebezpečnejších misiách. Tá posledná má konečnú zastávku v Berlíne, odkiaľ má priniesť prísne tajnú správu o situácii v destabilizovanom meste. Spojí svoje sily s druhou vyslanou spojkou Percivalom a spolu rozohrajú vysokú hru špiónov.

 

IntrOvert 7/10
John Wick si oholil nohy a nahodil opätky. Na prekvapenie to vôbec nebolo zlé, ale najviac som si užil hudobný sprievod.
Efken 9/10
Prekvapenie roka a za mňa najlepší z tohtoročných komiksových filmov. Perfektný štýl, Charlize aj James 100 bodov, príbeh do istej miery predvídateľný, no pre mňa ako veľmi naivného diváka na konci nice twist. Skvelá chuťovka a nová srdcovka.
Drackula 7/10
Bavil ma vizuál, hudobný podmaz, akcia a Charlize bola čarovná, avšak ústredná linka ma nejako obchádzala, keďže bola moc prekombinovaná. Záver a celkom zaujímavé, aj keď predvídateľné vyvrcholenie to trochu zachránilo, ale žiadny John Wick v sukni sa nekonal. Celkovo ale určite spokojnosť.
Poomberka 8/10
Tak takéto akčné scény nedala ani Scarlet Johansson! 😉
Tomislav 7/10
Perfektná hudba, zasadené do zaujímavého obdobia a na zaujímavé miesto. Akčné scénky naozaj vydarené a žiaden z hercov vyslovene nesklamal. Predsa tomu však čosi chýbalo.
MrFreake 8/10
Pekný špionážny akčňák z obdobia Studenej vojny, so sexy Charlize Theron a opäť skvelým McAvoyom. Po pozretí mám chuť na prečítanie predlohy.

Brian 9/10

Kraken 8/10

Sarger 6/10

Celkové hodnotenie: 7,53

Viac si o filme prečítajte v našej recenzii.

4. Wonder Woman

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich. Diana opúšťa bezpečný domov s presvedčením, že dokáže odvrátiť a zastaviť hrozbu. Bojuje po boku mužov vo vojne, ktorá má ukončiť všetky konflikty, a postupne objavuje široký potenciál svojich nadprirodzených schopností a… svoj naozajstný osud. Predlohou príbehu je rovnomenný komiks spoločnosti DC Comics.

 

IntrOvert 8/10
Bravo, Warneri! Takto sa to robí! Krásna marvelovka a ešte krajšia Gal Gadot!
Efken 8/10
Jediný film zachraňujúci filmové spracovania DC námetov. Silné ženy, mocné súboje, Gal, mňam.
Drackula 9/10
DC sa to konečne podarilo. Od Man of Steel prvý poriadny film. Síce je to obsahovo trochu kopírka prvého Captaina, ale oveľa lepšie spracovaná. Prvý Cap mi totiž vôbec nesadol, na rozdiel od Wonderky. Potešila akcia, humor (!), nebralo sa to tak strašne temno-vážne a aj záporák fungoval. Myslím si, že je jasné, kto bude hlavným PR artiklom DC na najbližšie roky.
Poomberka 9/10
Imponovala mi zmena prístupu, s ktorou štúdio alebo režisérka pri tvorbe filmu prišli. Myslím, že je to správny smer.
Tomislav 7/10
Dobrý dojem z divoženy kazí jediná vec – tento rok príliš silná konkurencia. DC sa ale heclo a urobilo celkom dobrý film, ktorý by mi konečne neprekážalo vidieť ešte raz. A dokonca to bolo miestami celkom zábavné!
Tron 7/10
Sexy Gal Gadot zachránila i slabšie scény. Logika občas hapruje, ale retro atmosféra je fajn, rovnako akčné scény, ktorých je dosť a v ktorých tvorcovia našťastie nešetria hrdinkiným inovatívnym a provokatívnym, no výborným hudobným motívom. Tentoraz si v DC postrážili aj dovtedy (Batman vs. Superman, Jednotka samovrahov) digitálny bordel vo finále. A aj pani manželka bola veľmi spokojná. „Ľudia si ma nezaslúžia.“
MrFreake 7/10
Príjemný origin, ale nič, čo by ma vytrhlo zo sedačky.
Liborius 6/10
Zázračná žena donutila spoustu lidí se rozplývat nad tím, že v DC už možná chytili správný rytmus. Nechápu proč. Ten film byl dost průměrný a místy i docela nudný. Nijak extra jsem se nebavil, na druhou stranu o vyložené peklo prostě nejde.

Kraken 7/10

Sarger 8/10

Celkové hodnotenie: 7,72

Viac si o filme prečítajte v našej recenzii.

3. Spider-Man: Návrat domov (Spider-Man: Homecoming)

Peter Parker snažiaci sa zosúladiť bežný stredoškolský život s povinnosťami superhrdinu. Po skúsenosti s Avengermi sa vracia domov k tete May a jeho mentorom sa stáva Tony Stark alias Iron Man. Na scéne sa však objaví nová hrozba menom Vulture, ktorá môže zničiť všetko, čo je Peterovi tak drahé…

 

IntrOvert 10/10
Nový Spider-Man je určite tým najlepším! Najlepším pre túto dobu, najlepším pre moderného diváka a najlepším pre MCU. Bravúrne zahraný Peter Parker, akcia, humor, svižný, ale komorný dej, dokonalý záporák a kopa odkazov na prepojený vesmír vytvorili film, ktorý si musí získať každého pravého fanúšika Spider-Mana.
Efken 7/10
Všetci hypujú, ja nie. Bolo to fajn, to je všetko. Film zachraňuje Tom Holland, ináč sa veľmi tlačilo na pílu vo všetkom. Nie zlé, nie celkom dobré.
Drackula 9/10
Raimiho Spider-Man bol super. Ale toto tak úžasne vystihlo myšlienku a feeling starých komiksov, že moje fanúšikovské srdiečko plesalo od radosti. Vtipné, svižné, moderné, s presahmi do MCU – paráda. A Keaton!
Poomberka 10/10
Spojil podľa mna všetko to dobré, čo mal Spidey od Ramiho aj Webba.
Tomislav 8/10
Spider-manov origin story sme na striebornom plátne videli dvakrát a v oboch prípadoch vyslovene nesklamal. Tretí filmový Spider-man sa však našťastie odlíšil. Nielen tým, že si svoj debut odkrútil v ďaleko veľkolepejšej podobe v Civil War, ale aj ľahkosťou a vtipom, ktorú do príbehu prinieslo MCU.
Tron 7/10
Akčné scény nuda a CGI v dnešnej dobe málokedy prekvapí, ale veľa tomu dal výborný kasting – nielen doteraz najlepšie obsadenie Petra Parkera v histórii kinematografie (hoci mne sa páčil aj Andrew Garfield, naopak Tobey Maguire bol nočná mora), no tiež skvelý nápad dať veľký priestor Tonymu Starkovi a jeho komorníkovi, bodyguardovi a príležitostnému (a megaamatérskemu) boxerovi Happymu Hoganovi. Avšak aj tak mi najvýraznejšie v pamäti nakoniec utkvel zúbožený učiteľ, ktorý už v minulosti evidentne minimálne jedného žiaka na podobnom výlete stratil a doteraz sa z toho nespamätal. „Len ti otváram dvere, až tak ďaleko vo vzťahu ešte nie sme.“
MrFreake 7/10
Prvá sólovka (zase) nového Spider-Mana, ktorá viac preskúmala Petera na strednej. Fajn oddychovka s dobrým Michaelom Keatonom.
Liborius 8/10
Výtečný návrat domů. Holland je skvělý Spider-Man, Iron man se hodí vždycky, a když si Vultura zahraje Michael Keaton, tak člověk snad nemůže být zklamán.

Brian 6/10

Kraken 8/10

Celkové hodnotenie: 8,15

Viac si o filme prečítajte v našej recenzii.

2. Thor: Ragnarok

Thor uväznený na opačnom konci vesmíru. Bez svojho mocného kladiva je nútený pustiť sa do preteku s časom, aby sa vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok – skazu svojho domova a koniec asgardskej civilizácie, ktorý sa snaží rozpútať nový silný nepriateľ, nemilosrdná Hela. Predtým ale musí prežiť smrtonosnú gladiátorskú súťaž, v ktorej sa ocitá tvárou v tvár svojmu bývalému spojencovi z AvengersNeuveriteľnému Hulkovi.

 

IntrOvert 9/10
Tretí Thor je jednoznačne najlepším Thorom! Pomáha tomu aj nezabudnuteľný crazy vizuál doplnený jedinečným hudobným sprievodom. Herecký ansámbel svojím výkonom posúva snímku na vysokú úroveň.
Efken 8/10
Priblíženie sa k naratívu Gardianov Thorovi prospelo, bolo to nadmieru zábavné, no v konečnom dôsledku len málo zapamätateľné. Hela dostala príliš málo priestoru na to, aký mala potenciál. No Waititiho milujeme, takže mu to odpustíme.
Drackula 8/10
Na jednu stranu škoda, že sa Thor vybral cestou GoG. Na druhú stranu mu to funguje oveľa lepšie ako napríklad GoG2. Vizuál skvelý, vtipy fungujú a bavia a Cate je dokonalý záporák. Malo to síce hluché miesta, Korg a Miek boli neskutočne sprasení, ale bavil som sa kráľovsky.
Poomberka 9/10
Ten, čo vás v kine najviac rušil smiechom, som bola ja! 😛
Tomislav 10/10
Pri tomto filme som doslova plakal. Od smiechu. Takmer vkuse. Chcem vidieť znovu a znovu! Aj by som dal eleven out of ten, ale musím dať desať. Lebo najlepšia komédia za posledné roky. Lebo najvydarenejšia marvelovka od čias…?
Tron 8/10
Otloukánek z Avengers (horší je už len nešťastný Hawkeye) prekvapil a úplne nečakane sme vďaka nemu vyfasovali jeden z najlepších komiksových filmov roka, chytľavo obskúrny štýl á la Flash Gordon, k tomu jeffogoldblumovský Jeff Goldblum, plno fantastickej akcie, rozkošne komediálneho Chrisa Hemswortha, úžasnej muziky a netradičné, ale nečakane hladko fungujúce spojenie s obľúbeným Hulkom. Ku koncu sa univerzum posunulo výrazne dopredu, či skôr hlboko do temnoty. Pár drobností je cez čiaru (ponižujúci spôsob, ako tvorcovia naložili s Thorovou družinou), ale inak bomba a konečne poriadny výkon Anthonyho Hopkinsa. A som, samozrejme, hrozne rád, že to teda Miek nakoniec prežil, hoci mal na vlásku a podľa všetkého načas aj trochu umrel, ale potom ožil. „Povedal si to veľmi pekne, ďakujem ti.“
MrFreake 6/10
Komédiálna pocta osemdesiatkovým brakovým sci-fi flákom – film, ktorý podľa tohto popisu mal byť pre mňa splneným snom! Nebol. Okamihy, ktoré majú aspoň trochu otriasť dejom alebo postavami, sú brané akoby o nič nešlo. Škoda, tešil som sa na tento film.
Liborius 8/10
Zaprvé. Jako asi jeden z mála mám rád bez větších výhrad jak jedničku, tak dvojku Thora. Zadruhé. Dramatická změna stylu mi vůbec nevadila a přímočarý humorný příběh mi sedl absolutně parádně. Bezvadná a vyřehtaná jízda.

Brian 8/10

Kraken 8/10

Celkové hodnotenie: 8,16

Viac si o filme prečítajte v našej recenzii.

1. Logan

Wolverine sa vracia a opäť zachraňuje ľudstvo. Lenže tentoraz je na tom trocha horšie… Jeho schopnosť uzdravovania pomaly vyprcháva a elánu taktiež nemá na rozdávanie… Navyše je na všetko skoro sám, z X-Menov zostáva jediný, a tým je Profesor X, ktorý ale trpí Alzheimerovou chorobou a pomaly stráca pamäť. Našťastie je tu jedno dievča, ktoré má prekvapivo rovnaké schopnosti ako Wolverine.

 

IntrOvert 10/10
Úplne iný kaliber, na aký sme pri komiksovkách zvyknutí! A čo tam potom, že chýbal slepý Hawkeye či Hulk. Senilný Xavier, krvilačná X-23 a zúbožený Logan vytvorili príbeh, na ktorý len tak nezabudneme!
Efken 9/10
(Každého) obľúbený hrdina v srdcervúcej dráme so srdcervúcim koncom, skvelým vizuálnym aj scenáristickým spracovaním, hereckými výkonmi… bla, bla, mohla by som pokračovať, ale všetci sme to predsa videli.
Drackula 10/10
Luxus, ktorý netreba popisovať. Tento rok boli ostatné komiksovky bez šance.
Poomberka 10/10
Prebodnutá ruka v druhej minúte? Som na správnom filme!
Tomislav 9/10
Wolverine naposledy! Teda, pravda, ten s Hughom Jackmanom. Ktovie, či po ňom ešte nejaký Wolverine bude. Teda, samozrejme, že bude, ale už to nebude tento Wolverine. Na novú tvár sa bude po Jackmanovom výkone asi ťažko zvykať. Priznám sa, z jeho predošlých sólo filmov (myslím, že boli dva) som videl len ten prvý s nevydareným Deadpoolom, ktorého museli prerobiť a zabudnúť, že nejaký nevydarený Deadpool existuje. Ale Jackman to stále zachraňoval. Aj to jedno cameo v Apocalypse zdvihlo hodnotenia filmu aspoň o jednu hviezdičku. Ale späť k Loganovi. Jackman konečne nedvíha hodnotenie priemernému filmu, ale umocňuje skvelý zážitok z vydareného diela. Škoda, že naposledy.
Tron 9/10
Vďaka výborným trailerom a zaujímavej propagácii (čierno-biele fotky z nakrúcania) som tušil, že Mangold a Jackman budú klásť dôraz na trocha iný prístup, než na aký sme zvyknutí u obľúbeného X-Mena, ale toto som nečakal ani ja. Nebolo by to nič platné, keby boli dialógy prázdne, postavy o ničom a vzťahy kávové. Lenže všetko vyšlo takmer na jednotku. Vrátane akcie, ktorá je bravúrna a nekompromisne krvavá (obvykle akčnú scénu dobrou nerobia litre krvi, ale u Wolverinea je absurdné pokúšať sa ho kvalitne sfilmovať bez násilia). „Ešte nie je neskoro.“
MrFreake 10/10
Adamantiový borec sa vrátil vo westernovom kabáte v blízkej budúcnosti a mňa to dostalo! Bez zaváhania najlepší komiksový film tohto roka!
Liborius 10/10
Absolutní pecka a podle mě jeden z vrcholů komiksové filmové tvorby. Epické rozloučení, které si Wolverine zasloužil. Díky.

Brian 10/10

Kraken 8/10

Sarger 9/10

Celkové hodnotenie: 9,51

Viac si o filme prečítajte v našej recenzii.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
17 + 14 =