Transformers vs. The Terminator – Čaká nás vojna robotov!

Zo spolupráce vydavateľstiev IDW Publishing a Dark Horse Comics vznikne crossover Transformers vs. The Terminator, ktorý proti sebe v marci 2020 postaví dve legendárne značky. Na jednej strane to budú smrtiaci futuristickí roboti a na strane druhej o niečo vnímavejší roboti z planéty Cybertron.

Na minisérii Transformers vs. The Terminator sa budú podieľať scenáristi David Mariotte, John Barber a kreslič Alex Milne, čo sú dlhoroční tvorcovia príbehov o Transformeroch, a pripojí sa aj scenárista Tom Waltz, ktorý nedávno oslavoval 100. zošit série Teenage Mutant Ninja Turtles.

Séria sa dočká štyroch zošitov a príbeh by sa dal podľa zverejnenej synopsy zhrnúť ako Skynet vs. Cybertron. Tešiť sa môžeme na cestovanie v čase, mimozemskú inváziu, ale aj na T-800 v boji proti Decepticonom!

„Stále si pamätám to vnútorné napätie a strach, keď som po prvý raz videl film The Terminator. A aj keď som ho videl odvtedy minimálne stokrát, stále sa mi pri ňom zrýchli tep,“ povedal John Barber, spoluscenárista a šéfredaktor IDW. „Strávil som pri Transformers za posledné roky naozaj veľa času, a keď sa objavila možnosť spojiť tieto dve robotické univerzá dokopy, nebolo nad čím váhať a nechcel som si nechať túto príležitosť ujsť.“

„Transformers boli obrovskou súčasťou môjho detstva. Vždy som chcel vidieť, ako Optimus Prime zmarí plány Megatrona,“ vyjadril sa kreslič Alex Milne. „Neskôr, keď som narazil na Terminatora, som bol fascinovaný myšlienkou, že robot predstiera, že je človek, že je poslaný z budúcnosti, aby zabil špecifický cieľ. Dnes, ako dospelý, som veľmi rád, že sa môžem spolupodieľať na spojení týchto dvoch sci-fi ikon!“

Ako to už býva, bude mať aj táto séria k dispozícii množstvo variant coverov. Základný cover A nakreslí Gavin Fullerton (Samurai Jack: Lost Worlds) a cover B bude mať na starosti už spomínaný Alex Milne. Špeciálne covery pre predajcov nakreslia Freddie E. Williams II (Batman/TMNT) a Francesco Francavilla (Star Wars Adventures). Prvého čísla sa dočkáme 25. marca 2020.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
23 − 11 =