Tretie Fantastické zvery – čo o nich vieme?

V uplynulom týždni sa na internete objavili informácie o tom, že nakrúcanie tretieho filmu zo série Fantastické zvery a ich výskyt sa pravdepodobne odštartuje začiatkom roku 2020. Film je značne oneskorený oproti svojim predchodcom a niet sa čomu čudovať – Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny boli finančne najmenej úspešným filmom z celého čarodejníckeho univerza J. K. Rowlingovej.

Podľa insider.com by fantastický úspech tejto prequelovej ságe malo vrátiť práve zameranie na známe postavy a miesta. Znamená to, že do filmu sa pravdepodobne toho dostane omnoho viac o mladom Dumbledorovi a o Rokforte, než sa pôvodne predpokladalo.

(zdroj: imdb.com)
Dočkáme sa 5 filmov?

V poradí tretí film, ku ktorému ešte nebol zverejnený podtitul, sa má odohrávať prevažne v Južnej Amerike. J. K. Rowlingová to opakovane potvrdila na svojom Twitteri a dokonca aj so žartom, že sa pri písaní tohto scenára konečne naučila, ako sa správne píše Rio de Janeiro. O ságe sa zároveň vie, že bude zložená z piatich filmov a tretie pokračovanie bude do kín uvedené koncom roka 2021.

Samozrejme, Fantastické zvery obklopuje aj primerané množstvo dohadov o tom, či sa séria piatich filmov vôbec dočká, ak bude pokračovať v trende nastolenom druhým dielom. Podľa celosvetových tržieb totiž hovoríme o takmer štvrtine divákov a diváčok, ktoré si pokračovanie v kine nechali ujsť.

(zdroj: imdb.com)

Začiatkom novembra taktiež CNBC informovalo o tom, že tretie pokračovanie bude mať po prvý raz v tejto ságe spoluautora, osvedčeného Steva Klovesa, ktorý pretavil väčšinu pôvodných kníh zo sveta Harryho Pottera do scenárov.

O tvorcoch teda môžeme konštatovať, že robia všetko preto, aby vyrozprávali celý príbeh hrozby, ktorú v univerze predstavoval Grindelwald a nemuseli pritom urobiť žiadne skratky. Či sa im to však prepojením na Dumbledora podarí, to uvidíme až o niekoľko mesiacov.

Elendilka

Cez deň nudná úradníčka, po večeroch organizátorka conov. Scifistka a potteráčka. Nevie, či Kirk alebo Picard.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
18 + 14 =