Úžasný Incredibles 2, Avengers to dokázali!

Trvalo to štrnásť rokov, kým sa legendárny animák The Incredibles dočkal svojho pokračovania. Hovorilo sa o tom, že prišlo príliš neskoro a že jeho čaro už dávno vyšumelo. Pri pohľade na tržby z otváracieho víkendu sa ale okamžite ukázalo, že všetky tieto obavy sú zbytočné. Incredibles 2 sa totiž držia úžasne.

V Amerike otvorila superhrdinská rodinka zo sumou 182 miliónov dolárov, čo jej stačilo okrem ovládnutia víkendu aj na získanie ôsmeho miesta v rebríčku otváracích víkendov celkovo. A to už je úspech. Druhé miesto za najlepší júnový štart a štvrté miesto v rámci leta sú veľmi príjemným bonusom. Rovnako zaujímavý je ale aj rekord, čo sa týka kategórie animovaných filmov. Tam Incredibles 2 zlikvidovali doterajšieho držiteľa prvenstva Finding Dory o takmer 50 miliónov a historické americké prvenstvo partie z oceánu sa tak otriasa v základoch. Zo zahraničia pribudlo do kasičky zatiaľ len 53 miliónov dolárov, ale tu za to môže fakt, že medzinárodné premiéry sú rozhádzané prakticky cez celé leto a napríklad na Slovensku sa premietania dočkáme až 2. augusta.

Aj po štrnástich rokoch si nás pamätajú.

Na štvrtom mieste uplynulého víkendu kríva Solo: A Star Wars Story. Doma si pripísal 9,3 milióna dolárov, zo zahraničia kvaplo ďalších 5,2 a u Disneyho môžu pomaly počítať s istou stratou. Celosvetovo totiž vesmírny pašerák zarobil iba 339,5 milióna a na to u myšiaka zvyknutí nie sú.

Kde sú naši diváci?

V tesnom závere skončilo pokračovanie Deadpoola, avšak tu môžeme hovoriť o spokojnosti. Fox určite neskáče saltá od radosti, ale v takom nabitom programe sú tržby tesne pod úrovňou prvého dielu celkom úspech. Celosvetovo hovoríme o sume 689 miliónov a hranica 700 miliónov by tak mala byť hravo prekonaná.

Solo, takto sa to robí!

Hlavným hrdinom uplynulého týždňa bol ale bez pochýb film Avengers: Infinity War. Ako už iste viete, Avengers prekročili hranicu dvoch miliárd a spolu s Avatarom, Titanicom a siedmou epizódou Star Wars sa tak stal štvrtým filmom historických tabuliek, ktorému sa to podarilo. Force Awakens má náskok zhruba 48 miliónov a preto sa posun na tretiu pozíciu už neočakáva. Aj tak je ale štvrtá priečka obrovský úspech. Sumár rekordov, ktoré Thanos a jeho lusknutie prekonal, by bol extrémne dlhý, či už berieme do úvahy Ameriku alebo zvyšok sveta. Zamyslime sa skôr nad tým, ktorý superhrdinský film má potenciál tieto čísla prekonať. Ty nie, DCEU. Áno, správna odpoveď je Avengers 4.

Pohľad na centrálu DCEU.

Tento víkend nás čaká americká premiéra filmu Jurassic World: Fallen Kingdom. Ten už sa vo svete premieta a stihol tam zarobiť 372 miliónov dolárov, takže sa určite môžeme tešiť na veľké veci.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
30 ⁄ 15 =