Venom: Space Knight #1 – Recenzia

Na prvý pohľad to znie skvele. Flash Thompson a jeho symbiont na vesmírnych cestách, kde bude ako najnovší Agent of the Cosmos riešiť rôzne medzihviezdne patálie. Úvod naznačoval, že by sa to mohlo podariť, respektíve, že by mohla mať nová séria ten správny odpich. Skáčeme totiž priamo do akcie. Flash je prenasledovaný mimozemskými ozbrojencami pri plnení svojej úlohy. Akcia má spád, funguje tu gradácia a rovnako aj občasné odľahčenie v podobe groteskných mimozemšťanov. Potom sa však dianie presunie z planéty do interiéru vesmírnej lode a ak nerátam mimoriadne sympatického robota so sebevražednými sklonmi, už sa tu nie je na čo pozerať. Venom prechádza všetkými strasťami ako nôž maslom. Prvá komplikácia síce prišla, ale bola strašne triviálna a neskutočne tuctová. Človek sa však musí niekedy uspokojiť s málom a tak som túto skutočnosť milosrdne prehliadol. Čo ma však dorazilo, bolo riešenie. Naozaj je obrovské červené tlačidlo, bez akéhokoľvek zabezpečenia alebo ochranného protokolu, záchrana pre medzihviezdneho superhrdinu? Vyšší level by už bolo asi len to, ak by sa priebežne automaticky zapínalo, keby náhodou išiel okolo nejaký hrdina v problémoch.

Ďalšia vec, ktorá ma trochu iritovala, bol fakt, že sme si napriek kope akcie príliš neužili Venoma ako takého. Jeho schopnosti sú tu prezentované spolu asi na štyroch políčkach, čo je neskutočne málo. Najmä v situácii, keď toho na nás Marvel v poslednej dobe chrlí neskutočne veľa a autor nemá v talóne nič bombastické, šokujúce, skrátka niečo, o čom sa bude rozprávať. Poslednou možnosťou získať tento moment bola záverečná stránka, ale ani tam to nefungovalo. Namiesto očarenia pokračovalo rozčarovanie.

Kresba Argentínčana Ariela Olivettiho mi nejako výraznejšie nevadila. Mimozemštania vyzerali zaujímavo a hviezdne „rybky“, ktoré môžete vidieť aj na obálke, ma zaujali. Venom bol vcelku obstojný, aj keď vďaka scenáru to bola skôr uniforma ako živý organizmus. Otázne je, či by to Olivetti zvládol aj s Venomom v plnej sile. Isté ale je, že civilná tvár Flasha Thompsona bola ako päsť na oko. Dúfam, že v ďalších číslach sa už nebudú vyskytovať ľudia a ak áno, tak by to chcelo trochu lepšie výsledky.

Celkovo je teda otázne, či je Venom séria, s ktorou sa oplatí nejako výraznejšie zaoberať. Osobne jej dám ešte jedno-dve čísla a uvidím, čo ďalej. Fanúšikovia mimozemského symbionta to skúsiť môžu, ale ostatní, asi len v situácii, keď už nebude fakt v čom zalistovať.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
6 ⁄ 1 =