Vision bude mať v Civil War rozhodujúcu úlohu!

Akú úlohu zohrá android menom Vision (Jarvis)? Bratia Russovci načrtli, aká bude jeho úloha v snímke Captain America: Civil War.

POZOR! Článok obsahuje spoilery ku komiksovej predlohe Civil War a tak isto môže načrtnúť záver pripravovanej snímky s rovnomenným názvom. Čítajte preto podľa vlastného uváženia.

V komiksovej sérii Civil War sa červeno-zelený android stavia na odpor proti navrhovanému zákonu o registrácii superhrdinov. Z toho vyplýva, že stojí na strane Captaina Americu a zároveň zohráva významnú rolu v boji proti Iron Manovi a jeho stúpencom.

Avšak, filmové univerzum sa od komiksovej predlohy líši. Vo filme bude Vision (Paul Bettany) stáť na strane Iron Mana (Robert Downey Jr.). Dôvod? Ten zatiaľ nepoznáme. Je možné, že z čias keď bol  AI (umelá inteligencia) mal v sebe nainštalované, že sa nemôže otočiť proti svojmu tvorcovi. Tým tvorcom je, samozrejme, Tony Stark. Existuje aj možnosť, že si po udalostiach v Sokovii sám uvedomuje, že kontrola nadľudí je nevyhnutná pre vyššie dobro (do toho Vision!).

Webový portál Sina Entertaiment  pri rozhovore s bratmi Russovcami položil otázku, akú veľkú úlohu zohrá android vo filme? Odpoveď na otázku bola prekvapujúca: „Vision je úchvatná postava a  zohrá rozhodujúcu úlohu v Občianskej vojne.“ Zároveň dodal: „Fanúšikovia komiksov by mali byť schopní odhadnúť, čo sa chystá vykonať.

Znamenať to môže, že aj keď bude Vision  v úvode filmu stáť na strane Tonyho Starka, v určitom štádiu filmu sa obráti proti nemu a v rozhodujúcej bitke zneškodní IronManovo brnenie, čím nahrá strane Captaina Americu (Chris Evans). Možno sa teda dočkáme aj ikonickej scény z komiksu, kde Vision prerazí rukou skrz Iron Mana.

vision_vs_ironman_civil_war_comic
(zdroj: marvel.com)

Ako sa to nakoniec  celé vyvinie a ako sa budú počas filmu meniť strany, uvidíme až budúci rok. Nateraz nám ostáva čakať, poprípade, pustiť sa do čítania komiksovej predlohy. Môžem vám ju len a len odporučiť!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

(zdroj: marvel.com/comicbook.com/Sina Entertaiment)

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
17 + 14 =