Výsledky Zlatých Glóbusov

V losangeleskom hoteli Beverly Hilton rozdali Zlaté Glóbusy a ohlasy na 73. ceremoniál sú skôr negatívne. Zahraniční novinári zväčša označili celé podujatie ako nudné, málo originálne a niektorí išli ešte ďalej a padali aj prívlastky ako najhoršie Glóbusy v histórii. Nech je to akokoľvek, pozrime sa na momenty, ktoré nás žánrovo z pohľadu Multiverza zaujali najviac.

Zbesilá adrenalínová jazda v réžii Georga Millera Mad Max: Fury Road vyšla napriek dvom nomináciám naprázdno. Cenu pre najlepší film získal favorizovaný The Revenant a Gergovi Millerovi vyfúkol režisérsku cenu režisér tohto filmu Alejadro González Inarritu.

Naopak, dve z troch nominácií premenilo sci-fi Marťan. Za hlavnú úlohu dostal Glóbus Matt Damon a snímka tiež dostala cenu za najlepší film v kategórii komédia alebo muzikál. Nad zaradením do tejto kategórie sa divil asi každý, vrátane režiséra Ridleyho Scotta, ktorý svoju nomináciu za najlepšiu réžiu nepremenil.

https://www.youtube.com/watch?v=Y4ksvylUN_c

 

https://www.youtube.com/watch?v=xjys1NnWYrU

 

Ako najlepší animák bola označená pixarovka Inside Out, ktorá naplnila papierové predpoklady a porazila tak filmy The Good Dinosaur, The Peanuts Movie, Shaun the Sheep movie a Anomalisa.

https://www.youtube.com/watch?v=cdAAMwtxoug

 

Alicia Vikander sa snažila získať cenu za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe pre film Ex Machina, ale v tejto kategórii dominovala Kate Winslet vo filme Steve Jobs.

V seriálových vodách nepremenil svoju nomináciu seriál Game of Thrones. Najlepším seriálom sa stal Mr. Robot. American Horror Story síce nezískal Glóbus za najlepší mini-seriál alebo televízny film, ale druhá nominácia už bola korunovaná úspechom. Zlatý Glóbus za najlepší ženský herecký výkon v rovnakej kategórii získala Lady Gaga. Eva Green z neúspešnou nomináciu za najlepší ženský herecký výkon v klasickej seriálovej kategórii dráma za seriál Penny Dreadful a Jamie Lee Curtis taktiež z neúspešnou nomináciou za účinkovanie v Scream Queens tak môžu len ticho závidieť.

https://www.youtube.com/watch?v=SnwLTvVgNKg

 

O nomináciách v tridsiatich kategóriách rozhodlo vyše deväťdesiať členov Asociácie zahraničných novinárov v Hollywoode – HFPA.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
26 × 8 =