Výstava Toy Fair 2017

Slovo „con“ je medzi fanúšikmi popkultúry veľmi známe. Cony sa v poslednom čase množia ako huby po daždi, a to aj na našom malom Slovensku. Snom nejedného fanúšika je navštíviť ten najväčší zo všetkých – Comic Con San Diego. Pre zberateľov figúrok či rôznych sošiek je týmto snom práve výstava Toy Fair, ktorá sa už tradične koná každoročne vo februári. Tento rok nebol výnimkou, a tak sa najväčší výrobcovia stretli v New Yorku počas 18. – 21. februára, aby nám ukázali, že potrebujeme viac priestoru, viac vitrínok, viac poličiek, úver, hypotéku, tretiu obličku… Tak ako minulý rok (1)(2) sme si aj tento rok pre vás pripravili foto report predstavených kúskov z výstavy. Keďže aj ja sám som zberateľom figúrok, zameral som sa prevažne na akčné figúrky inšpirované dvoma najväčšími komiksovými vydavateľstvami Marvel a DC Comics.

.::Diamond Select Toys::.

Prvý pán na holenie je spoločnosť Diamond Select Toys so svojou sériou Marvel Select. Séria je známa aj v našich končinách, a to hlavne kvôli tomu, že ju naskladňujú aj tuzemskí predajcovia. Spoločnosť nám na výstave predstavila figúrky Lady Deadpool, filmového MCU Spider-Mana, čudne vyzerajúcu Spider-Gwen, filmového Star-Lorda a čerešničkou na torte je seriálový Daredevil z produkcie NETFLIX! Čo však zamrzelo, bol fakt, že nepredviedli svoje nové komiksové figúrky Guardians of the Galaxy, ktoré sú aktuálne v predobjednávke.

.::Hasbro::.

Gigant Hasbro nám v rámci svojej kolekcie Marvel Legends predstavil viacero zaujímavých modelov v rôznych veľkostiach, a to konkrétne 12″, 6″ a 3,75″. V prípade 12-palcových (cca 30 cm) figúrok nám predstavili bájneho Thora a monštruózneho Hulka.

Pre mňa najzaujímavejšia 6-palcová (cca 15,5 cm – kombinovateľné s Marvel Select) veľkosť priniesla hneď tri série. Vo filmovej Guardians of the Galaxy Wave nájdeme  Star-Lorda s otcom Egom, Nebulu, Magusa, Rocketa s Baby Grootom, Gamoru, Mantis a postavu s menom Death’s Head II. BAF (Build-A-Figure) figúrka tejto série je Ex Nihilo.

Druhou sériou je Spider-Man: Homecoming Wave, ktorá prekvapujúco obsahuje filmového Spider-Mana z chystaného rebootu, Iron Mana s novým oblekom, Spider-Mana s podomácky vyrobeným kostýmom, Spider-Mana s pavúčimi „krídlami“, Moon Knight-a, Vulture-a, Tombstone-a, kozmického Spider-Mana a Beetle-a. Čo sa týka BAF figúrky, hovorí sa, že žiadna nebude, ale každé z balení bude obsahovať kus robotických krídel Vulture-a.

Treťou novou sériou od Hasbra je Marvel Netflix TV Series Wave. Tá nám predstavila našich obľúbených hrdinov zo seriálov. Konkrétne pôvabnú Elektru, Daredevila, fanúšikmi milovaného Punishera a Jessicu Jones. Táto séria neobsahuje BAF figúrku.

Keďže tento článok prinášame až po skončení Toy Fair 2017, pozrieme sa aj na kúsky, ktoré Hasbro ohlásilo až po výstave a fyzicky sme ich na výstave vidieť nemohli. Áno, Hasbro sa tento rok skutočne predviedol a formou promo obrázkov ohlásil ďalšie kúsky na tento rok. Medzi dvanásťpalcovými figúrkami boli Symbiote Spider-Man a Deadpool. Čo sa týka šesťpalcových, tak tam sa už k skôr ohlásenej Invisible Woman pridal Human Torch, prvá civilná figúrka Mary Jane, Thor v podaní Jane Foster z aktuálneho komiksového univerza a nakoniec celá tímovka A-Force, ktorá sa skladá zo známych a menej známych ženských hrdiniek.

.::DC Collectibles::.

S akčnými figúrkami z DC univerza a s tou správnou veľkosťou (cca šesť palcov) sa najviac predviedla spoločnosť DC Collectibles. Tá predstavila novinky zo svojich kolekcií DC ICON, DCTV, DC Bombshells a veľmi sympatickú Batman: The Animated Series.

V rámci DC ICON ukázali nové kúsky ako Supergirl (Rebirth), Robin & Superboy (Super Sons, Rebirth) 2-Pack, Doomsday vs Superman (Death Of Superman) s podstavcom a Nightwinga (z komiksu Hush/Ticho). Taktiež nám pripomenuli svoje super balenie Justice League, ktoré je skutočne luxusné.

Bez akejkoľvek nápovedy by vám malo byť nad slnko jasné, že vrámci DCTV sme sa dočkali predstavenia obľúbených hrdinov z televízneho Arrowversa. Základom bol, samozrejme, samotný Arrow v dvojbalení s Flashom, Vixen zo seriálu Arrow, Martian Manhunter zo seriálu Supergirl, obľúbený Constantine zo seriálu Arrow, samotná Supergirl, Kid Flash zo seriálu The Flash a postavy White Canary a Atom zo seriálu Legends of Tomorrow. V priloženej galérii, môžeme vidieť aj tri zabalené figúrky v pozadí, a to konkrétne Flashovho záporáka Zooma, Hawkgirl a Firestorma.

V našich končinách menej známa kolekcia DC Bombshells predviedla kúsky ženských hrdiniek ako Mera, Katana, Batgirl, Hawkgirl, Supergirl a Bumblebee. Musím poznamenať, že prezentované figúrky ženských hrdiniek majú skutočne svoje čaro. V galérii môžete vidieť aj už vydané kúsky ako Batwoman, Wonder Woman, Poison Ivy a Harley Quinn.

Poslednou kolekciou, ktorá ma zaujala a zároveň vo mne vyvolala nostalgické pocity, je Batman: The Animated Series. Tu toho asi netreba veľa písať, figúrky z tejto kolekcie si prepožičali vizuál z rovnomenného animovaného seriálu, a tým si nás všetkých získali! Osobne by som vypichol megabalenie Batmana s množstvom vymeniteľných častí a komponentov. Vyzerá úžasne!

To by bolo všetko k tohtoročnému Toy Fair 2017 a k môjmu výberu akčných figúrok tej správnej veľkosti. Snažil som sa vybrať kúsky a série, ktoré sú zohnatelné aj u tuzemských predajcov. V prípade, že nie, tak nás ich objednávka zo zahraničia finančne nezruinuje (na druhú stranu, lacný koníček neexistuje). A ak sa pýtate, či si niečo z predstavených kúskov predobjednám, tak určite áno a určite to nebude len jedna vec! 😛

(zdroj obrázkov: toyark.com )

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
14 × 19 =