We Only Find Them When They’re Dead #1 – „rozoberme“ si boha

We Only Find Them When They’re Dead od BOOM! Studios nám predstavuje svet, kde sú posledným zdrojom surovín titánske mŕtvoly neznámych bytostí, ktorým hovoria „bohovia“. Je toto dystopické sci-fi hodné pozornosti alebo je rovnako pusté ako svet, ktorý popisuje?

Hlavnými postavami komiksu je posádka pitevnej lode Vihaan II. V prvej časti sa o nich však nedozvedáme veľa, keďže komiks sa viac sústredí na budovanie sveta, atmosféry a na proces „ťaženia“ boha. A aj keď tento prístup vie mnohé príbehy už od začiatku udusiť, svet komiksu We Only Find Them When They’re Dead a jeho prezentácia sú dosť zaujímavé na to, aby mal čitateľ chuť dozvedieť sa o ňom viac. Aj keď zatiaľ poriadne nepoznáme nikoho z hlavných postáv.

 

Komiks vyniká najmä po vizuálnej stránke. Lode, telo boha, proces „pitvy“ a ťaženia zdrojov a aj to málo, čo vidíme z postáv. Let lodí má v sebe uspokojivú dynamiku, vesmír i lodný interiér sú farebné, živé a primerane sci-fi. I práca s panelmi je zaujímavá, dodáva príbehu nový rozmer a dobre zvýrazňuje rýchle tempo. Ak by som však mal komiksu niečo vytknúť, tak je to práve fakt, že všetko je krásne. Keďže zatiaľ jediným naším oknom do tohto sveta bez zdrojov sú lode a ich posádka, bol by možno dobrý nápad, keby neboli také dokonalé, efektívne, nepoškodené.

Máme tu teda (až príliš) pekne nakreslený komiks, narýchlo predstavené postavy a svet, do ktorého sme zatiaľ nazreli len kľúčovou dierkou. Avšak čo sa prvých dielov komiksu týka, We Only Find Them When They’re Dead uspel tam, kde je to najdôležitejšie: navnadil. Gargantuovské humanoidné mŕtvoly rozmerov, ktoré sa vymykajú chápaniu, sú práve dostatočne zaujímavá záhada na to, aby som mal chuť pozrieť sa aj na druhý diel. Ostáva dúfať, že chyby budú napravené a to dobré sa bude len zlepšovať.

  • Vydavateľstvo: BOOM! Studios
  • Formát: zošit
  • Jazyk: anglický
  • Scenár: Al Ewing
  • Kresba: Simone Di Meo
  • Dátum vydania: 9.2020
  • Dátum vydania pokračovania: 10. 2020

 

Adam Olejár

Fanúšik hororu, RPG hier a šialenej vedy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
22 − 17 =