Wolverine : Black, White & Blood je niečo špeciálne!

Logan. Patch. Weapon X. Wolverine. Môžete ho volať akokoľvek, ale isté je jedno. V tom, čo robí, je najlepší a to, čo robí, nie je vôbec pekné.

Začiatkom novembra odštartuje vydavateľstvo Marvel veľmi zaujímavý projekt Wolverine: Black, White & Blood. Každé číslo plánovanej 4-dielnej minisérie bude obsahovať tri príbehy z Wolverinovej minulosti a každý z nich bude v réžii iného tímu tvorcov. Kresba bude iba čierno-biela s výraznou štylizovanou červenou, podľa čoho má táto miniséria aj názov.

V prvom zošite spoja svoje sily scenárista Gerry Duggan a kreslič Adam Kubert, aby sa pozreli na opätovne nájdené spomienky z minulosti z obdobia programu Weapon X. Následne scenárista Matthew Rosenberg a kreslič Joshua Cassara pošlú Wolverina na tajnú misiu, v ktorej bude mať prsty aj Nick Fury. V treťom príbehu sa o scenár a kresbu postará Declan Shalvey a Wolverine sa dostane do smrteľnej pasce.

(zdroj: Marvel)

„Nemôžem dostatočne zdôrazniť, aké vzrušujúce je dostať na stránky jedného komiksu toľko talentu,“ vyjadril sa editor Mark Basso. „Je to síce obrovské klišé, ale od Marvel Comics ste zatiaľ nič podobné nevideli. A videli ste iba zlomok prvého čísla…“.

“Napísať “Snikt!” do scenára je vždy pecka,” dodáva Gerry Duggan. “A spolupráca s Adamom Kubertom je vždy radosť. Adam a Logan sú jedna z najlepších dvojíc v komikse a ja som šťastný, že toho budem súčasťou. Black, White & Blood je niečo špeciálne!”

“Toto je jeden z vrcholov mojej kariéry,” poznamenal Declan Shalvey. “Písal som komiks Old Man Logan, kreslil som Return of Wolverine, ale mať možnosť napísať a nakresliť Wolverina je niečo extra. A nie len to. Skvelé je, že predstavím svoju prácu čiernobielo so štylizovanou červenou a to otvára obrovské možnosti.”

Do ďalších čísiel sú ohlásené mená ako Vita Ayala, Chris Claremont, Saladin Ahmed, Donny Cates, Ed Brisson, Kelly Thompson, Greg Land, Salvador Larroca, Kev Walker, Chris Bachalo, Leonard Kirk a ďalší. Čo je naozaj výnimočný menoslov.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
27 − 4 =