Wolverine: Poznáte ich všetkých?

Boli časy, a nebolo to tak dávno, keď sme mohli na Wolverina naraziť skoro v každej Marvel sérii. Bol súčasťou mnohých tímov, mal vlastné série, spin-offi a podobne. Samotní autori si z tejto situácie robili často srandu priamo v komiksoch, kde Logana raz za čas konfrontovali s otázkou, ako to všetko stíha. 20 výskytov za mesiac totiž nebolo nič výnimočné. Logan bol skrátka viac ako populárny. Aktuálne je už situácia trochu iná. Pôvodný Wolverine bol donedávna mŕtvy, a tak ho nahradili jeho klony alebo rodinný príslušníci. A koľko ich teda je, respektíve onedlho bude?

 

1. Wolverine

Hovorí sa, že originál je len jeden. James Howlett, alebo ak chcete Logan, je súčasťou Marvel univerza už od roku 1974. Síce bol v roku 2014 v komikse Death of Wolverine zabitý, všetci vieme ako to v štúdiu Marvel chodí. V rámci Marvel Legacy #1 sme dostali prvú stopu k tomu, že je späť v hre. Ďalšie náznaky sme následne mohli vídať v potitulkových scénach v rôznych Marvel tituloch. Aktuálne je to už hotová vec a originál sa čoskoro vráti na scénu.

 

 

2. Old Man Logan

Po udalostiach v Secret Wars sa multiverzum v rámci Marvelu trochu premiešalo, čoho výsledkom bol aj príchod Old Man Logana. Wolverina z alternatívneho vesmíru, kde si zloduchovia rozdelili krajinu a on sám k tomu nemalou mierou prispel. Najskôr dostal svoju vlastnú sériu, ktorú až do čísla #24 písal Jeff Lemire. Séria vychádza do dnešných dní a o scenár sa stará Ed Brisson. Nie je to ale, samozrejme, jeho jediný výskyt. Chvíľu kráčal po boku Laury Kinney v All-New Wolverine, je súčasťou tímu X-Men Gold a Weapon X. Zaujímavé bude sledovať, čo sa bude diať po definitívnom návrate klasického Wolverina.

 

3. All-New Wolverine

Laura Kinney, a.k.a. X-23, a.k.a. postrach všetkých šovinistov. Bolo to rečí, keď po smrti klasického Wolverina prebrala Laura jeho klasický žlto-modrý kostým a odštartovala svoju vlastnú sériu. A ako to dopadlo? Pre Marvel ako jedna z najlepších aktuálne vydávaných sérií. Príbeh X-23 môžete poznať aj vďaka filmu Logan. Vyklonovaná, vylepšená adamantiom, vycvičená a vyslaná zabíjať. To sa však zmenilo po stretnutí s Wolverinom a zo zabijaka sa stal hrdina. Dôkazom toho, že Laura naozaj nezaháľa, je aj fakt, že je súčasťou nového tímu X-Men Red pod taktovkou Jean Grey.

 

 

4. Honey Badger

Laura Kinney má svoj genetický duplikát. Teda nie jeden, ale to nie je podstatné. Jeden z nich sa volá Gabby. Vystupuje v pozícii sidekicka, ale skôr to vyzerá, akoby All-New Wolverina považovala za svoju staršiu sestru. Má tie isté schopnosti ako jej „sestra“, avšak Gabby necíti bolesť. Meno Honey Badger prijala len nedávno, ale každý, kto túto postavu pozná, musí uznať, že sa jej nesmierne hodí. Tento charakter pravidelne vystupuje v sérii All-New Wolverine, kde Gabby aj debutovala a relatívne nedávno sa stala súčasťou tímovky X-Men Red.

 

 

5. Jonathan

Keďže sme už spomenuli Gabby, musíme spomenúť aj jej nerozlučného parťáka Jonathana. Jonathan je zo všetkých uvedených postáv asi najviac Wolverine. Áno, lebo on wolverine, alebo po našom rosomák, naozaj je. Jonathana zachránila Squirrel Girl z laboratória, kde slúžil ako pokusné zviera. Squirrel Girl mala pocit, že Laura Kinney ako Wolverine s ním bude vedieť komunikovať, a tak ho k nej priniesla. Komunikácia sa síce nekonala, ale Gabby si ho obľúbila natoľko, že sa stal neoddeliteľnou súčasťou partie wolverinov.

 

6. Jimmy Hudson

Okrem Old Man Logana sa po udalostiach Secret Wars do hlavného univerza dostal aj ďalší takpovediac Wolverine. Jimmy Hudson je Wolverinov syn z inej dimenzie. Vychovávali ho James a Heather Hudson, ktorí sú v našom univerze známi ako členovia Alpha Flight. Po svojom otcovi zdedil všetky jeho schopnosti s jedným príjemným bonusom. Dokáže svoju kožu zmeniť na organický kov. Dalo by sa to prirovnať ku Colossusovi. Jimmy sa aktuálne vyskytuje v sérii X-Men Blue.

 

 

7. Daken

Ďalším Wolverinovým dieťaťom je Daken. Ten je však synom klasického Wolverina z hlavného univerza. Po svojom otcovi zdedil prakticky všetky schopnosti patriace do výbavy bežného Wolverina. Zo začiatku svojej kariéry sa prezentoval ako antihrdina. Bolo dokonca aj obdobie, kedy chcel zabiť všetkých X-Menov. Túto etapu už má ale za sebou a aktuálne už vystupuje ako čistokrvný hrdina v sérii X-Men Blue.

 

 

8. Wolvie

Nedajte sa pomýliť jeho výzorom. Aj keď Wolvie patrí medzi tzv. X-Babies, v ničom za svojimi kolegami nezaostáva. Wolvieho, rovnako ako zvyšok X-Babies, vytvoril Mojo, pre svoju plánovanú televíznu šou v rámci Mojoverse. Aktuálne sa Wolvie pripravuje na debut multidimenzionálnej tímovke Exiles, ktorej je súčasťou.

 

 

9. Weapon H

Weapon H, ktorý je tiež známy ako H-Alpha, je genetický hybrid Hulka a Wolverina. V rámci eventu Weapons of Mutant Destruction sa objavila skupina vedcov, ktorí touto kombináciou chceli získať zbraň hromadného ničenia. Zabrániť sa im v tom snažil Amadeus Cho a tím Weapon X. Weapon H síce vznikla, ale v najnovšom prírastku v zástupe Wolverinov sa prebudilo hrdinské ja, a absolútna skaza sa tak nekonala. Táto postava sa dočká v marci aj vlastnej série a je vysoko pravdepodobné, že nebezpečné pokusy šialených vedcov nepovedali svoje posledné slovo.

 

 

Toto bol zoznam všetkých v tomto momente aktívnych Wolverinov. Na záver prikladám dve stránky z komiksu All-New Wolverine #10, na ktorých sa odohráva moja obľúbená scéna, v ktorej nič netušiaci zlodeji chcú vykradnúť byt, v ktorom sú hneď štyria účastníci nášho zoznamu. 😉

(zdroj: marvel comics, newsarama)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
29 × 14 =