X-men: Apocalypse – Rozbor traileru

Ako som už spomínal, trojicu trailerov na najočakávanejšie komiksové snímky budúceho roka uzatvára X-men: Apocalypse. Trailer je veľkolepý! U mňa sa zaradil na druhé miesto, hneď po traileri na Captain America: Civil War.

Poďme sa teda pozrieť na TOP momenty prvého traileru:

 1. JEAN GRAY / PHOENIX – Takže, už konečne vieme, kam zmizla Sansa Starková po zoskoku z hradieb Zimohradu. Išla za Xavierom! Nie, vážne. Hneď v úvode traileru vidíme apokalyptickú víziu budúcnosti. Svedčí to o tom, že schopnosti Jean ďaleko presahujú schopnosti Xaviera. Je to fakt, ktorý poznáme už z pôvodnej trilógie. Ak si však na začiatku všimnete dvere otvárajúce sa do Cerebra a vstupujúcu siluetu ženy, môže ísť o zaujímavý fakt. Možno je to veľmi bláznivá teória, ale môže ísť o Phoenix, temnú  a mocnejšiu verziu Jean.
  xmen_apocalypse_jean
  Jean Grey (zdroj: trailer)
 1. CALIBAN – Bledý, vysoký pán stojaci za stolom. To je filmová verzia Calibana. Aká je však jeho komiksová predloha? V komikse ide o naivného Morlocka, ktorý sa pridá k Apocalypsovi a použitím svojich schopností pomáha hľadať mutantov. Hoci sa spočiatku nestane Apocalypsovým jazdcom (až neskôr), zmení sa pod jeho vplyvom na divokú a beštiálnu verziu samého seba.
  xmen_apocalypse_caliban
  (zdroj: trailer)
 1. APOCALYPSE – Pre tých, ktorí nevedia kto je Apocalypse, ide o prvého tvora s génom X a teda prvého mutanta. Apocalypse sa narodil v starovekom Egypte ako člen klanu Akkaba. Je tiež známy pod menom En Sabah Nur. Ako je vidieť v traileri, ide o mutanta, ktorý je posadnutý vojnami a túžbou vyhubiť ľudskú rasu. V traileri vidíme, ako sa snaží zaujať miesto vodcu mutantov. Dokonca sme dostali aj zábery, kde vošiel do Cerebra! Mimochodom, nakoniec vôbec nevyzerá tak zle ako na prvých záberoch, čo naozaj potešilo.
  xmen_apocalypse_apocalypse
  (zdroj: trailer)
 1. NIGHTCLAWLER, JUBILEE, STORM, ARCHANGEL – Zábery na nováčikov snímky. Nightclawer vyzerá perfektne. Výber herca v tomto prípade hodnotím na jednotku. Modrá farba, tetovanie: dostali sme všetko! Mimochodom, túto postavu sme už mohli vidieť v X-men 2.  Fakt, že Jubilee sa dostala do traileru vypovedá o tom, že jej úloha vo filme bude omnoho dôležitejšia ako v snímkach predtým. Tiež sme túto postavu mohli vidieť už vo viacerých dieloch, vždy však išlo len o menšie cameo. Nová Storm a jej predstaviteľka je veľmi slušnou náhradou za Halle Berry. V niektorých prípadoch by som povedal, že aj lepšou. Opäť musím pochváliť výber herečky. Archangel, postava ktorú sme už videli v snímke X-men 3. Vtedy však len vo forme Angel. Postava v traileri však vyzerá spektakulárne! Vážne! WOU!
  xmen_apocalypse_nove_tvare
  Nightclawler, Jubilee, Storm, Archangel (zdroj: trailer)
 1. ŠTYRIA JAZDCI (Four Horsemen) – Možno sa pýtate: prečo by mal mať egyptský mutant nadväznosť na biblickú legendu? Odpoveď je jednoduchá: biblická legenda má nadväznosť na Apocalypsa! My už vieme, že Apocalypsovými jazdcami budú: Storm, Magneto, PsylockeArchangel.  Pre zaujímavosť, Storm v komiskovej predlohe jazdcom nikdy nebola. Magneto bol jazdcom v X-men: Evolution. Psylocke sa stala jazdcom počas „The Dark Angel Saga” v komikoch Uncanny X-men. Čo sa týka Archangela, ide o najikonickejšieho Apocalypsovho jazdca. Bol ním aj pri prvom výskyte Apocalypsa v komikse. Mimochodom, v komiksovej predlohe majú všetci jazdci rozšírené sily a veľakrát prejdú aj fyzickou transformáciou.
  xmen_apocalypse_jazdci
  (zdroj: trailer)
 1. „VIE NÁS VŠETKÝCH RIADIŤ“ („He Can Control All Of Us“) – Veta, ktorú Charles Xavier povedal počas traileru. Na prvý pohľad sa zdá, že myslel na Apocalypsa. Lenže Apocalypse nemá schopnosť ovládať myseľ. Možno mal na mysli Magneta, ktorý vďaka rozšíreniu síl od Apocalypsa má schopnosť ovládať železo v krvnom obehu, a tým pádom aj celého tela. Je to možné? Alebo je to už moc pritiahnuté za vlasy? A možno myslel na Psylock alebo Phoenix!
  xmen_apocalypse_veta
  (zdroj: trailer)
 1. QUICKSILVER V ZAJATÍ – Záber, ktorý ukazuje Quicksilvera ležiaceho spolu s ostatnými v akomsi „väzení“. Je možné, že bude zajatý. Nie je tam však sám, vyzerá to tak, že tam leží aj Beast, Jean  a Mystique.
  xmen_apocalypse_v_zajati
  (zdroj: trailer)
 1. BRATIA SUMMERSOVCI – Videli sme aj deštruktívnu silu mladého Scotta Summersa a.k.a Cyclopa. Veľmi milo potešil aj návrat Alexa Summersa a.k.a. Havoka, ktorého si pamätáme hlavne z X-men: First Class, ale aj z Days of the Future Past. Mimochodom, ako je podľa priezviska zrejmé, v komiksovej predlohe ide o bratov.
  xmen_apocalypse_summers
  (zdroj: trailer)
 1. APOCALYPSE A JEHO OBRIA FORMA – U mňa ide o najväčší „WTF“ moment! Tento záber ma naozaj potešil. Pästný súboj a následné zväčšenie Apocalypsa. Prepracovaný záber! Mimochodom, treba podotknúť, že Apocalypse má schopnosť manipulovať s hmotou, čiže zväčšenie neznamená nutne nárast sily. Nemusíme sa teda báť, že Xaviera rozpučí.
  xmen_apocalypse_vacsia_forma
  (zdroj: trailer)
 1. QUICKSILVER A JEHO VEĽKOLEPÁ SCÉNA – V traileri vidíme aj zábery, ktoré pôsobia ako časť veľkolepej scény s Quicksilverom. My sme vám už priniesli ČLÁNOK, v ktorom vás o tejto scéne informujeme.
  xmen_apocalypse_quicksilver
  (zdroj: trailer)
 1. PROFESOR X – Konečne! Konečne dostaneme holohlavého Xaviera. Už v prvej triede bol malý „easteregg“ nato, aby sa Xavier ostrihal dohola. Posledné zábery traileru sú ikonické. Zimomriavky!
  xmen_apocalypse_xavier
  (zdroj: trailer)
 1. OPÄŤ ŽIADNY SPIDER-MAN! – To bol samozrejme vtip. Spider-mana sme tam vidieť ani nemohli (práva na postavy), ale nevideli sme dokonca ani Wolverina! Prečo? Buď si ho tvorcovia schovávajú na druhý trailer, alebo sa vo filme neobjaví. Ja však verím, že tam bude, a keď nie, tak si prosím aspoň menšie cameo ako v snímke X-men: First Class.
  xmen_apocalypse_wolverine_spiderman
  (zdroj: trailer/marvel.com)

To by bolo zhruba všetko. Trailer som si naozaj užil. Vlastne, vždy keď si ho pustím, nesmierne sa teším na moment, kedy si pozriem celý film. Tešíte sa na novú snímku? A aké sú vaše názory na  trailer?

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
1 × 21 =