Za neúspech Hunger Games môžu Star Wars a teroristi

Spoločnosť Lionsgate si koniec série The Hunger Games určite predstavovala inak. Po nie príliš pozitívnych kritikách zaostal záverečný diel Mockingjay – Part 2 aj za očakávanými tržbami. Člen vedenia spoločnosti Lionsgate Rob Friedman sa vyjadril, že za prepad sú zodpovedné Star Wars a teroristi.

„Myslím si, že sa tu vyskytla jedinečná súhra okolností, vrátane teroristických útokov v Európe a Star Wars.“ Rob Friedman pre deadline.com tiež povedal, že  nasadenie Star Wars: The Force Awakens iba pár týždňov po premiére The Hunger Games, je zodpovedné za stratu medzi 50-100 miliónov dolárov. Film tiež prepadol v Číne, kde je za to údajne zodpovedný zle zvolený dátum premiéry, keďže The Hunger Games muselo v kinách bojovať s The Martian alebo posledným Jamesom Bondom – Spectre.

Napriek tomu, že Mockingjay Part 2 zarobilo o približne 100 milónov dolárov menej ako sa čakalo, je najdôležitejšou otázkou, čo túto frančízu v Lionsgate nahradí. Najväčšie nádeje sa vkladajú do vzkriesenia Power Rangers. Dúfam ale, že si šéfovia Lionsgate uvedomujú, že Star Wars filmy tu budú aj nadaľej. A možno by stačilo len trochu sebareflexie a uznanie faktu, že za prepad je skôr zodpovedná „kvalita“ záveru série, prípadne jej umelé a asi aj zbytočné rozdelenie na dva diely, a nie teroristi.

(zdroj:comicbook.com/deadline.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
7 + 11 =