Zberateľské okienko #2 – Alpha Flight Omnibus

Po prvý raz som sa s Alpha Flight stretol v dobe, keď som bol ešte odkázaný na české preklady a hltal som čierno-biele komiksové legendy od Netopejra. Práve tam v rámci X-Menov sa táto zostava kanadských superhrdinov predstavila po prvýkrát aj na našom trhu. Potom sa mi dlho tak trochu vyhýbali a až na pár epizódnych výskytov som na nich nenarazil. Musím ale uznať, že som ich nejako výraznejšie nevyhľadával ani po prechode na anglické komiksy. Veľkým šokom pre mňa ale bolo ich vystúpenie v sérii New Avengers. Tu sa ukázali len na pár paneloch a boli doslova zmasakrovaní. Posledné stretnutie s niečím, čo sa volá Alpha Flight, bolo v rámci nedávno ukončenej série, ktorej hlavnou postavou bola Captain Marvel. Tu je ale už základný koncept tohto tímu úplne inde. Alpha Flight je letka, ktorá chráni Zem pred hrozbami z vesmíru, a áno, sú tu aj postavy z klasického tímu. Toľko k histórii môjho vzťahu k Alpha Flight. Pozrime sa teraz bližšie na omnibus.

 

New Avengers #16 (2006) Zdroj: Marvel.com

Kupoval som ho prakticky v deň jeho dostupnosti na Amazone. Pre Európu to bola polovica februára a keďže review zo sveta sa mi páčili, dal som ho na shortlist vecí, na ktoré si dám pozor. V ten istý deň vyšiel napríklad aj klasický Daredevil, ktorého som tiež chcel a tak som sa rozhodol, že vyhrá výhodnejšia cena. Bol to tak trochu lov. Ceny sa niekedy hýbali z hodiny na hodinu, a keď nastal dosť výrazný pád u Alpha Flight, neváhal som. Prepáč, Daredevil. Cena 45,23 libier bola vzhľadom na počet strán skvelá. A dokonca išla neskôr ešte o 1 – 2 libry nižšie, ale to už som nechcel čakať. Pár hodín nato skočila totiž na cca 65 libier.

 

Keď som v minulom Zberateľskom okienku hejtil fakt, že si Doctor Strange nezaslúžil obal a normálne zabalenie ako omnibus, nevedel som, čo ma čaká s Alpha Flight. Zabalené to bolo rovnako zle. Iba kartón, žiadne bublinky naokolo. Jedno sa musí nechať. Toto balenie chráni rohy trochu viac ako klasická krabica, kde rohy doliehajú úplne na hranu a každá rana sa tak prenesie automaticky aj na omnibus. Na druhú stranu, stačil by akýkoľvek zásah spredu alebo zozadu a komiks je nenávratne poškodený. Darmo, balenie v ARTSnCRAFTS~Books je v poslednej dobe ako na hojdačke, aj keď to skôr flákajú. Objednanie ďalšieho omnibusu si u tohto shopu už rozmyslím.

 

 

Spracovanie je na prvý pohľad super. Minule som trochu hundral, že Strange má pod obalom veľmi chudobný cover, tak tu je to naopak. Na oboch stranách je to nádhera.

 

 

Pri detailnejšom pohľade však spracovanie nie je dokonalé. Viem, že je kniha, ktorá má takmer 1 300 strán, komplikovaná na výrobu, avšak o to viac si mohli dať záležať. Väzba sa mi na jednom mieste trochu rozlepila. Nič vážne, ale človek z toho neskáče od radosti. Ďalšou vecou, ktorá je chybná pravdepodobne na všetkých exemplároch, je chrbát knihy (spine). Je vidno, že je tam pár milimetrov navyše a tak vôbec nedolieha na väzbu a trochu odstáva. Opäť nič vážne, avšak je vidno, že túto výrobu šili horúcou ihlou.

 

 

Obsahovo je tento omnibus vyskladaný úžasne. Sledujeme prvý plnohodnotný výskyt tohto tímu v zošite X-Men #120, ktorý som už spomínal v úvode. Následne sledujeme výskyty v sérii Incredible Hulk alebo v u nás prakticky neznámej sérii Machine Man. Gro je samozrejme séria Alpha Flight, ktorá začala v roku 1983 a máme tu z nej až 29 čísiel. Celkovo je teda tento omnibus skvelý pohľad na fungovanie tohto tímu. A 1 248 strán mu na to dáva obrovský priestor.

 

 

Čo sa týka bonusov, nie je to také rozsiahle, ako by možno človek chcel, ale vzhľadom na masívnosť omnibusu je to logický krok. Pumpovať do tejto knihy nasilu ďalší obsah, by mohlo byť kontraproduktívne. Vidíme teda klasiku ako rôzne obálky, rozhovor, doslov a podobne.

 

 

Obsahuje: X-MEN (1963) 109, 120-121, 139-140; INCREDIBLE HULK ANNUAL 8; MACHINE MAN (1978) 18; MARVEL TWO-IN-ONE (1974) 83-84; INCREDIBLE HULK (1968) 272, 313; ALPHA FLIGHT (1983) 1-29; X-MEN AND ALPHA FLIGHT (1985) 1-2; X-MEN/ALPHA FLIGHT (1998) 1-2; MATERIAL FROM MARVEL TEAM-UP ANNUAL 7

Počet strán: 1 248

Rozmery: 19,7 x 5,7 x 28,3 cm

Váha: 3,152 g

Dátum vydania: 16. február 2017

Vydavateľ: Marvel Comics

Jazyk: Angličtina

 

 

Ak zvažujete kúpu, tak aktuálne (4. 4. 2017) je na Bookdepository za 77,89 €. Na amazon.co.uk vám neostáva nič iné, iba risknúť ARTSnCRAFTS~Books v sume 53,89 libier. Ďalší predajcovia buď neposielajú medzinárodne, alebo sú rádovo o desiatky libier drahší. Na cheap-comics.com je vcelku zaujímavá cena 79,99 €, avšak tu je potrebné počítať s vysokým poštovným (20 €), a tak jedine ako súčasť väčšej objednávky. Do úvahy prichádza ešte Speedyhen za veľmi sympatických 46,92 libier, avšak tam je aktuálne tiež vypredaný, ale kto túto stránku sleduje, ten vie, že omnibusy sa tam rýchlo rozchytajú. Často ich však opätovne naskladňujú.

 

 

Dnešné Zberateľské okienko je na konci. Dúfam, že som niektorých z vás nalákal na kúpu. 🙂 Uvidíme, ako to zariadi pošta, ale nabudúce si pravdepodobne dáme od omnibusov na chvíľku prestávku. Pre viac info sledujte môj Facebook alebo Instagram.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
25 + 4 =