Získa Deadpool Zlatý glóbus?

Sezóna filmových ocenení sa už pomaly rozbieha a prvou lastovičkou sú už tradične nominácie na Zlaté glóbusy. Toto ocenenie je trochu v tieni známejších Oscarov, ale myslím si, že si aj tak zaslúži našu pozornosť. Najmä ak v nomináciách nájdeme seriály a filmy, ktoré nás žánrovo zaujímajú.

Deadpool je film, ktorý sa podaril a urobil do sveta naozaj dieru. A nezabudli na to ani pri nomináciách na Zlatý glóbus. Film získal nomináciu pre najlepší film v kategórii muzikál alebo komédia a Ryan Reynolds nomináciu za najlepší mužský herecký výkon v komédii alebo muzikále. Ak sa vám nezdá táto kategória, spomeňme si na minuloročného Marťana, ktorý ju vyhral.

 

(zdroj: Fox)

 

Veľmi sympatické sci-fi Arrival získalo tiež dve nominácie. Za najlepší ženský herecký výkon v kategórii dráma získala nomináciu Amy Adams. Nomináciu za najlepšiu filmovú hudbu získal Jóhann Jóhannsson.

V kategórii najlepší animovaný film sa zišli filmy Kubo and the Two Strings, Sing, Moana, Zootopia a My Life as a Zuchini. Sing a Moana naviac získali aj nominácie v kategórii najlepšia filmová pieseň.

 

(zdroj: Disney)

 

V seriálových vodách je žánrové zastúpenie oveľa väčšie. V hlavnej kategórii o najlepší seriál si to okrem iných rozdajú aj Game of Thrones, Westworld a Stranger Things. Game of Thrones získalo ešte jednu nomináciu a to v kategórii najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe – pre Lenu Headey alias Cersei.

 

(zdroj: HBO.com)

Seriálová senzácia Westworld získala ďalšie dve nominácie. Evan Rachel Wood bola nominovaná za najlepší ženský herecký výkon a Thandie Newton za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe. Stranger Things prihodili nomináciu za najlepší ženský herecký výkon v televíznom seriáli pre Winonu Ryder.

 Víťazov spoznáme v nedeľu 8. januára 2017.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
16 + 27 =