Zlaté Glóbusy už dnes v noci

Zlaté Glóbusy sú už tradične predzvesťou toho, ako to bude približne vyzerať počas Oscarovej noci. Nemyslím si ale, že sú iba v pozícii akéhosi predskokana. Už mnohokrát sa stalo, že som sa s výsledkami Glóbusov vedel stotožniť viac ako s výsledkami Oscarov. Názor na toto porovnanie nechám na vás, každopádne už dnes v noci sa dozvieme víťazov a preto sa pozrime na nominovaných, ktorí nás zo žánrového hľadiska môžu zaujímať.

Mad Max: Fury Road bolo bez pochyby prekvapenie sezóny. Zbesilá a adrenalínová jazda v réžii Georga Millera si zaslúžila hneď dve nominácie. Už spomínaný George Miller bude bojovať o Glóbus za réžiu a film ako taký sa o ocenenie pobije v kategórii najlepšia dráma.

Mad Max Fury Road (2)

George Miller bude okrem iných v režisérskej kategórii bojovať aj s Ridley Scottom, ktorého Marťan dostal až tri nominácie. Okrem Scotta je za Marťana nominovaný aj Matt Damon za najlepší mužský herecký výkon v kategórii komédia alebo muzikál a v rovnakej kategórii aj film samotný za najlepšiu snímku roka.

Nenápadné sci-fi Ex Machina v réžii Alexa Garlanda utŕžilo jednu nomináciu za najlepší ženský herecký výkon vo vedlajšej úlohe, o ktorú sa postarala Alicia Vikander.

Veľmi zaujímavou je kategória najlepší animovaný film. Pravdepodobne najväčším favoritom je originálna pixarovka Inside Out, ktorú v našej kinodistribúcii poznáme ako V hlave. Prekvapiť favorita sa pokúsia animáky The Good Dinosaur, The Peanuts Movie alebo Shaun the Sheep Movie. Posledným nominovaným je film Anomalisa, ktorý nie je tak úplne klasickým animákom, ale skôr animovane poňatou drámou.

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts vo filme

V seriálovej časti asi najviac zaujala nominácia na najlepší seriál v kategórii dráma pre, nami veľmi obľúbený, Game of Thrones. American Horror Story si pre seba ukradol dve nominácie a to za najlepší mini-seriál alebo televízny film a v rovnakej kategórii aj Lady Gaga za najlepší ženský herecký výkon. Za najlepší herecký výkon v klasickej seriálovej kategórii dráma si nomináciu vyslúžila aj Eva Green za seriál Penny Dreadful. Rovnaká nominácia, avšak v kategórii komédia alebo muzikál, sa ušla Jamie Lee Curtis za účinkovanie v Scream Queens.

game_of_thrones_logo_poster

O nomináciách v tridsiatich kategóriách rozhodlo vyše deväťdesiať členov Asociácie zahraničných novinárov v Hollywoode – HFPA. Ocenenia 73. ročníka sa budú odovzdávať v losangeleskom hoteli Beverly Hilton v noci z 10. na 11. januára.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
21 × 12 =