Zmetky okolo Doomsday Clock, Superman zničil konkurenciu

Ak patríte medzi fanúšikov série Doomsday Clock, budete sa musieť obrniť nutnou dávkou trpezlivosti. Vydanie ďalších čísiel série, ktorá debutovala v novembri 2017, sa opäť o niečo posunie. Začalo to už v januári, keď kvôli meškajúcemu štvrtému číslu zmenila séria svoj charakter z mesačnej na dvojmesačnú. Následne sa ukázali problémy aj s vydaním ďalších čísiel. Doomsday Clock #5 bol naplánovaný na 23. mája, avšak na verejnosť sa dostala informácia, že sa dátum mení na 20. júna. Túto informáciu dementoval sám Geoff Johns a upravil tento termín na 30. mája, čo je len týždňové meškanie. Šiesty zošit sa podľa posledných (zatiaľ nedementovaných informácií) zase posunie z 18. júla na 29. augusta. Séria, ktorá je priamym sequelom legendárnych Watchmenov, sa tak svojho konca dočká pravdepodobne až v polovici budúceho roka. Najpesimistickejšie odhady ale hovoria až o konci roku 2019.

 

 

Séria Batman: White Knight, ktorú kreslí a píše Sean Gordon Murphy, nám už ponúkla svoje finále. Práve dnes sme sa dočkali posledného ôsmeho zošita. Murphy už teraz začal teasovať svoj ďalší projekt. Prostredníctvom Twittera zverejnil skicu, ku ktorej pripísal, že ide o tajný Batman projekt. Murphy, ktorý je známy šérovaním obsahu, ktorý občas obsahuje zásadné spoilery, si tentoraz dal pozor a nevyzradil prakticky nič. Fanúšikovia sa ale už začali viezť na vlne, že táto kresba je jasným dôkazom toho, že séria White Knight sa dočká druhej série. Ďalšia z teórií komiksovým fanúšikom veľmi nepraje, keďže pripomína fakt, že Murphy okrem iného pracuje aj na sérii zberateľských sošiek línie Batman Black and White, a tak môže byť táto skica spojená aj s týmito aktivitami.

Na záver len pripomeniem, že séria White Knight je vytrhnutá z hlavného DC univerza a patrí do tzv. Murphyverse, ktoré sám autor prednedávnom definoval niekoľkými pravidlami a nepopiera tak jeho ďalšie rozširovanie.

 

 

Action Comics #1000 bola veľká vec. Predsa len, také okrúhle číslo je v komiksovom svete rarita a všetci fanúšikovia chceli mať kópiu tohto komiksu vo svojich zbierkach. Veľmi výrazne sa to odzrkadlilo aj v predajnosti a Action Comics celkom logicky dominoval v aprílových rebríčkoch predaja. Takmer 450-tisíc predaných kópií nedalo Spider-Manovi, ktorý sa umiestnil na pozíciách 2. a 3., žiadnu šancu. Ani súčet predajnosti zošitov #798 a #799 by pavúčiemu mužovi nepomohol poraziť Supermana. A čo je dôležitejšie, tento 80-stranový špeciál žne celkom pozitívne hodnotenia, k čomu prispeli mená ako Brian Michael Bendis, Tom King, Marv Wolfman, Scott Snyder a z kresličskej brandže napríklad Rafael Albuquerque, Jim Lee, Walt Simonson a iný. Treba uznať, že je to oslava tejto legendárnej série, ako sa patrí.

 

 

Filmový Thanos je aktuálne neskutočne na koni. A, samozrejme, opäť sa objavila dilema, kto by vyhral v pomyselnom súboji Thanos vs. Darkseid. Otázka bola adresovaná priamo Scottovi Snyderovi, ktorý odpovedal jednoznačne, a myslím si, že akceptovateľne pre všetky strany. 😉

 

 

Na záver malá pripomienka pre fanúšikov, ktorým sa páčil event Metal. Už dnes si odbije premiéru séria No Justice, ktorá by mala byť akýmsi mostíkom medzi udalosťami eventu Metal a tým, čo DC univerzum čaká v blízkej budúcnosti. Niečo už naznačil zošit DC Nation #0, ale v No Justice Scott Snyder plánuje veľké veci, a tak si tento zošit určite nenechajte ujsť. Celkovo bude mať táto miniséria štyri zošity, ktoré budú vychádzať na týždennej báze.

 

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
12 − 3 =