Zomrel Paul Ryan

Pre všetkých fanúšikov Marvelu a najmä jeho komiksovej produkcie z 80. a začiatku 90. rokov je tu smutná správa. Dňa 6. marca vo veku 66 rokov zomrel ilustrátor, inker a autor stripov Paul Ryan.

Úmrtie oznámil jeho bratranec Chad Callanan na svojom Facebook-u. Vo svojom statuse ho označil za ozajstný pojem vo svojej brandži, keďže s jeho tvorbou ste sa mohli stretnúť aj pri najznámejších Marvel sériách ako Spider-Man, Thor, Iron Man, The Phantom alebo Fantastic Four. Podľa Callanana za svoj krátky život zožal viac úspechov ako sa niektorým nepodarí ani za desať životov.

Fantastic_Four_Vol_1_358
Fantastic Four #358

Ryan začal svoju bohatú kariériu v Marvel Comics v roku 1985 ako inker dvoch čísel série The Thing. Následne sa v roku 1986 dostal k svojej prvej ongoing sérii Squadron Supreme ako penciller. V roku 1987 ilustroval Amazing Spider-Man Annual #21 – svadba Petera Parkera a Mary Jane Watsonovej. Odštartoval tiež sériu D.P.7 so scenáristom Markom Guenwaldom, ktorá bola súčasťou línie Marvel New Universe a bol pri nej až do konca v roku 1989. Ryan tiež pracoval simultánne na sériách Avengers, Avengers West Coast a Quasar. Obom Avengers sériám sa venoval až do roku 1991, keď prešiel k sériám Iron Man a Fantastic Four. Pri FF ostal 5 rokov. Okrem Marvelu Ryan pracoval aj pre DC Comics napríklad v sériách The Flash alebo Superman. Poslednú dekádu sa venoval aj stripu Phantom.

(zdroj:comicbookresources.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
13 × 21 =