Monster Hunter – Tento film radšej vynechajte

Malá vojenská jednotka križuje krajinu a snaží sa nájsť svojich nezvestných kolegov. Priženie sa však búrka a to, čo spočiatku vyzerá ako obyčajný rozmar počasia, má oveľa radikálnejšie následky. Vojaci sa ocitnú v neľútostnom svete. V neznámej krajine, ktorá nekorešponduje so žiadnou mapou, nefunguje tu rádio a ani kompas. A čo je najhoršie, v piesku číha obrovské monštrum, ktoré s prišelcami nebude mať zľutovanie.

Film je adaptáciou rovnomennej hry, ktorá debutovala v roku 2004 na platforme PlayStation 2. Ide o akčné RPG, v ktorom hlavný hrdina loví monštrá a musí pri tom využívať ich slabiny, svoju obratnosť a vhodný výber zbrane. O scenár a réžiu sa postarala klasická tvár herných adaptácií Paul W. S. Anderson, ktorý má na konte napríklad Mortal Kombat, sériu Resident Evil, ale aj mimozemský duel Alien vs. Predator. A keďže hlavným mozgom operácie Monster Hunter bol práve Anderson, asi nikoho neprekvapilo, že bola do hlavnej úlohy obsadená jeho manželka Milla Jovovich.

(zdroj: IMDB)

Milla tu vystupuje ako Artemis, veliteľka spomínanej vojenskej jednotky. Roky ale nezastavíš a Milla už nemá tú prirodzenú iskru, akú mala pred takmer 20 rokmi v prvom Resident Evil. Úloha veliteľky jej vôbec nesadla a aj keď ju scenár definoval ako drsnú tvrdú ruku, dívame sa skôr na milú vojenskú paródiu. Nepomôžu tomu ani barličky v podobe jej spolubojovníkov, ktorí divákovi jasne vysvetlia, že ona je naozaj drsňák. No, nie je, lebo divák nie je idiot. Keď sa neskôr Milla nahodí do fantasy brnenia, už je to o niečo lepšie a je vidieť, že je v tom oveľa viac doma, avšak ako som už písal, stále tomu chýba iskra.

Jej herecký kolega Tony Jaa (séria Ong Bak), ale naopak vyzeral skvele a tak je neuveriteľná škoda, že nebol hlavným hrdinom on a že sa pri fokuse na Millu iba viezol. Beriem ho ako jeden z mála svetlých momentov tohto filmu.

(zdroj: IMDB)

Príbeh zo začiatku nevyzerá úplne zle, aj keď je tu cítiť istá béčková jednoduchosť. Problém nastal zhruba v dvoch tretinách, kde sa rozpútal neuveriteľne šialený kolotoč. Anderson sa tu odtrhol z reťaze a vyzeralo to, ako keby bol pod vplyvom nejakých halucinogénov. Po relatívne koherentnej hodinke totiž dostávame asi všetko, čo ho na uletenom myšlienkovom tripe napadlo – viac lovcov, lietajúce monštrá, interdimenzionálnu búrku, tajnú vládnu organizáciu, vyspelú mimozemskú rasu a neuveriteľne debilne zamaskovaného Rona Perlmana. Všetky tieto ingrediencie hodil do mixéra a opájal sa všetkými tými bleskami, výbuchmi a šokujúcimi zvratmi, keď s kosteným mečom zachraňoval osud hneď niekoľkých svetov naraz.

(zdroj: IMDB)

Niečo, čo malo potenciál vytvoriť zaujímavú akčnú jazdu, ktorá by si určite našla pár fanúšikov, skončilo ako úplná fraška. A je to o to smutnejšie, že tam Anderson vpašoval množstvo fragmentov z hry – či už mechaniku zabíjania monštier alebo „kocúra v čižmách“, ktorý je známy ako „palico“. Nestrácajte teda týmto filmom čas. Je to hlúpy guláš, ktorý si nezaslúži vašu pozornosť.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
28 − 23 =