Sony zvláda Paralelné svety lepšie než tie hrané!

 VAROVANIE! Recenzia je spoiler-free, gluten-free, lactose-free a, samozrejme, je tiež absolútne BIO!

Áno, som človek typu #radsikopnemdoSONY, ak mám možnosť. Naposledy to bolo pred pár dňami pri príležitosti vydania ich retro konzoly PlayStation Classic, rovnako aj niekoľko týždňov dozadu, po návrate z premiéry filmu Venom. Občas ma jednoducho veľké hlavy na vysokých miestach v Sony vedia poriadne triggernuť. Ďalšiu možnosť veci dokafrať mali páni zo Sony práve pri animovanom celovečernom filme Spider-Man: Paralelné Svety. Karta sa však obrátila.

(zdroj: imdb.com)

Popravde to, že veci budú tentoraz iné, napovedala už samotná mediálna kampaň, ktorá vyzerala úžasne. Plagáty, trailery, druhá potitulková scéna vo filme Venom či prvé ohlasy kritikov ma nadobro presvedčili, že návšteva kina bude viac než povinnosť. Sám mám teraz pocit, že som v nejakom paralelnom svete, ale štúdio Sony to dokázalo! Spider-Man: Paralelné svety je úžasným, sviežim filmom, verným svojej predlohe a v mojom osobnom rebríčku najlepších filmov roka 2018 sa radí na veľmi vysoké miesta.

(zdroj: imdb.com)

Prvé, čo vás musí na filme zaujať, je doposiaľ nevídaná animácia, ktorá sa tvorcom podarila dokonale. Pocit, že niekto vzal komiksový zošit a ako mávnutím čarovného prútika dal okná v ňom obsiahnuté do pohybu, je neuveriteľne silný a poddajný. Keď tvoj obľúbený hrdina vystreľuje pavučiny alebo rozdáva pästné rany svojim oponentom a navôkol lietajú písané zvukové efekty, jednoducho musíte krochkať blahom! Akčných scén je vo filme požehnane, sú svižné, zábavné a ich potenciál je využitý na 100 %. Najväčšiu radosť mi vizuálna stránka robila v spojení s afroamerickou hiphopovou hudbou. Vážne, Brooklyn nevyzeral nikdy lepšie!

(zdroj: imdb.com)

Príbehu som sa osobne bál najviac. Jedna vec je, že to bude dobre vyzerať, druhá, či to aj celé bude dávať zmysel. Tvorcovia totiž nepracovali s jedným Spider-Manom, ale hneď so šesticou hrdinov obdarených pavúčími schopnosťami. Napriek tomu všetkému veľmi dobre vedeli, čo robia. Príbeh aj zápletka mali hlavu aj pätu. Príbeh bol pretkaný trefným situačným humorom, no nezabudlo sa ani na vážne témy či množstvo easter eggov, ktoré ocenia hlavne tí sčítanejší. Postavy ostali verné svojej predlohe, čo skutočne potešilo, ale pokiaľ ich aj nemáte v malíčku, príbeh je vystavaný tak, že vám ich formou krátkych flashbackov rýchlo a humorne predstavia. Samozrejme, tvorcovia tak trocha rátajú s tým, že máte minimálne napozerané aspoň hrané verzie natočené za posledné roky. Mimochodom, pokiaľ sa štúdiu niečo v hraných filmoch nepodarilo (a že toho bolo dosť) veľmi radi a trefne si z toho v tomto filme vystrelili, začo si zaslúžia veľké uznanie! Neštítia si však robiť si srandu ani zo superhdinského žánra.

(zdroj: imdb.com)

Čiže tu máme hlavného záporáka Kingpina so skupinou prisluhovačov (Green Goblin, Doctor Octopus, Prowler, Scorpion či Tombstone), šesť Spider-Manov a stroj na otváranie portálov do multiverza (product placement zadarmo). A úprimne, nič viac nebolo treba. Ani odkazovať na MCU (Marvel Cinematic Universe) či SMU (Sony’s Marvel Universe). Vôbec! Tvorcovia si vytvorili svoje vlastné pieskovisko, na ktorom (aj do budúcna) sa môžu vyhrať do sýtosti. So všetkých pavúčích hrdinov ma okrem Milesa Moralesa najviac bavil 40-ročný Peter Parker. Koncept vyhoreného Spider-Mana, ktorý stratil nádej a vieru v superhrdinov, prekvapivo fungoval veľmi dobre a postaviť takúto postavu do roly mentora ešte viac.

(zdroj: imdb.com)

Na záver už len treba zrušiť tú bublinu, ktorá sa tu už nejakú chvíľu nafukuje. Nie, Spider-Man: Paralelné svety nie je rozprávka pre deti! Je to celovečerný animovaný film, ktorý dokáže pobaviť akúkoľvek vekovú kategóriu rovnako dobre, ako aj chytiť za srdce. Myslím si, že nebudem preháňať, ak poviem, že ide o vrchol supehrdinského žánra a najkomiksovejšiu komiksovku či dokonca o najlepšie natočeného Spider-Mana, ktorý bez akejkoľvek námahy poráža všetky doposiaľ natočené hrané verzie!

Spider-Man: Paralelné Svety premietajú v sieti kín Cinema City v klasickom formáte 2D/3D, vo veľkorozmerovom formáte Supercreen a v dychberúcom 4DX!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
1 × 16 =