Vienna Comix 7. – 8. 4. 2018

O akcii Vienna Comix sme toho veľa nevedeli. Oficiálna stránka bola na informácie skúpa a miestami veľmi chaotická. Napríklad hostia, ohlásení pár mesiacov pred konaním akcie, sa zo dňa na deň zmenili. O nič lepšia nebola ani komunikácia so samotnými organizátormi. Exkluzívne informácie nám neposkytli žiadne a všetko ostatné bolo skôr všeobecného charakteru. O nič múdrejší neboli ani naši známi, a tak sme išli úplne do neznáma.

 

 

Už na parkovisku nás potešil mladík, ktorý si od nás vypýtal za parkovanie jediné euro na celý deň. A to sme si mysleli, že toto bude dosť závažná položka nášho cestovného rozpočtu. Pri hľadaní parkovacieho miesta nastala scéna ako vystrihnutá z DCEU univerza. Kolega IntrOvert stiahol okienko na aute a okoloidúceho Batmana sa opýtal – „Batman, tell me, do you bleed?“ Po niekoľkých tvrďáckych pohľadoch nasledoval smiech a všetci sme vedeli, že sme na správnom mieste a že ľudia sú tu naozaj dobre naladení.

 

 

Po letmom zoznámení sa s priestormi akcie nám padli sánky. Dokonca zazneli želania, aby sa tu nedalo platiť kartou. Prečo? Obrovský výber tovaru nás úplne zvalcoval. Niektorí z nás okamžite vyrazili za figúrkami, ktorých tu bolo nespočetne veľa. Marvel, DC, Star Wars, prípadne bizarnosti, o ktorých sme nikdy nepočuli. Bolo tu naozaj všetko. Figúrky ale nie sú moja šálka kávy a aj keď som popri hľadaní toho správneho variantu a edície tej či onej figúrky dostal dostatočné školenie, môj záujem smeroval inam – zošitovky! Tých tu bolo prekvapivo veľa a anglické neboli vôbec v menšine. Takže hrabanie sa v škatuliach, ako to má každý správny fanúšik rád, nemalo konca kraja. Okrem spomínaných komodít ste mohli svoju výplatu otrieskať na retro konzolách, hrách, hrnčekoch, tričkách, lego figúrkach, plagátoch, printoch, plyšákoch atď. Vybrať si tu teda mohol takmer každý. Prečo takmer? Výber omnibusov bol minimálny a ceny neboli vôbec zaujímavé. Myslím si ale, že zberatelia čohokoľvek iného si prišli na svoje.

 

 

Ak by som mal túto akciu porovnať s VIECC 2017, bola podstatne iná. Sprievodný program nepriniesol žiadne svetové meno, a aj keď tu boli nejakí hostia, boli zväčša lokálneho/európskeho charakteru a nám komerčákom známi neboli. Na druhú stranu, ako som už opisoval pred pár riadkami, výber tu bol oveľa väčší. Predpokladám, že podmienky predaja tu boli prijateľnejšie pre ľudí, ktorí si len vybrali z garáže svoju zbierku a chceli ju predať. A práve takýto ľudia často ponúkali klenoty. Bola to teda v princípe úplne iná akcia. Mala iné zameranie a iný charakter. Skôr to pripomínalo burzu ako nejaký con. Ale, samozrejme, nechýbali tu cosplaye, rôzne súťaže, artist alley a podobne.

 

 

Celkovo túto akciu hodnotím kladne. Moja peňaženka, ktorá sa vrátila so sumou 70 centov, ale plakala. Preto ak nemáte peniaze, na túto akciu určite nechoďte. Taktiež ak čakáte program, hostí alebo niečo ako VIECC, tiež asi budete sklamaní. Ak ale chcete kúpiť veci, ktoré inde nekúpite, je Vienna Comix dokonalá akcia. Koná sa trikrát do roka, a preto je isté, že v októbri, keď je plánované pokračovanie tejto akcie, sa do Viedne opäť pozrieme.

Viac fotiek nájdete v našom FB albume.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
13 × 20 =