Ako zvládne Snowpiercer seriálovú podobu?

San Diego Comic Con nám priniesol aj seriálovú podobu Snowpiercera. Ak vám jeho prvá filmová adaptácia z roku 2013 unikla, mali by ste to napraviť. Námet vychádza z francúzskeho komiksu Le Transperceneige a na plátna nám ho vtedy priviedol režisér Joon-ho Bong. V tejto zaujímavej snímke sa v hlavnej úlohe predviedol Captain America Chris Evans, ktorému sekundovali mnohí ďalší hviezdni herci (Tilda Swinton, Ed Harris, John Hurt a i.), a napriek tomu, že logika tam nefunguje absolútne žiadna, je to výborné guilty pleasure s mnohými presahmi aj do súčasnej spoločenskej situácie.

A o čo ide? Svet zamrzol. Istý Wilford to predpovedal a ako spasiteľ zostrojil megalomanský vlak, ktorý mal na štýl Noemovej archy (tuzemské preklady filmu sú Ľadová archa/Ledová archa) zachrániť časť ľudstva. Jeho motor je údajne nezastaviteľný a vlak má naveky krúžiť po planéte a rozrážať ľadové násypy. Už asi šípite, v čom všetkom sa môžu vyskytnúť logické zádrhy.

V roku 2020 dostaneme seriálovú adaptáciu od TBS a podľa traileru šli na to tvorcovia o niečo lepšie. Šírku klasického IC-čka nahradili väčšími, na život určite vhodnejšími priestormi, no problémy, ktoré sa v tomto svete vyskytujú, sú rovnaké – pracujúca trieda trpiaca na úkor elity a následná snaha o nastolenie rovnosti. Zmena nastáva v postavách. Zdá sa, že tie dostaneme kompletne nové a ja si myslím, že je to veľmi dobrý krok. V hlavných úlohách sa nám predstavia Jennifer Connelly a Daveed Diggs a okrem pôsobivého vizuálu dúfam aj vo väčšie rozvinutie postáv, motivácií a prehĺbenie drámy, ktorú si spoločenstvo 3 000 ľudí v uzavretom vlaku určite pýta.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
14 − 12 =